Hlučná převodovka MCB 1.4 TSI

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Hlučná převodovka MCB 1.4 TSI

Příspěvek od jar_da »

Reklamoval jsem hlučnost převodovky na neutrál, která mizela po sešlápnutí spojky nebo po přitlačení řadící pákou na synchrony,
řešeno v rámci záruky kompletní výměnou celé převodovky, na spojce bylo všechno ok,
závada se začala objevovat tak okolo 35.000 km, reklamace v 45.000 km,
jde o kód převodovky MCB pro 1,4 tsi.
CAXA

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Hlučná převodovka MCB

Příspěvek od jar_da »

Takže výměna převodovky nepomohla, opětovně řešeno v rámci reklamace, současný stav je po výměně spojky komplet a vypadá to dobře,
takže problém bude asi v lamele, resp. v tlumících pružinách, které nedostatečně tlumí.
Při debatě se zástupcem VW je více případů hlučných - rachtajících převodovek na volnoběh, všem byla převodovka vyměněna, já byl první, který
se opět vrátil. Teď čekají jak to dopadne po výměně spojky, aby mohli moje zkušenosti případně poslat dál.
CAXA

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Hlučná převodovka MCB

Příspěvek od Pantani »

Nedá mi to se nezeptat: ty pracuješ někde u VW? Protože kdyby šel s podobnou závadou do VW někdo z nás "normálních", tak ho pošlou pryč s tím, že v počítači na diagnostice to není a že vlastně je to normální - obzvlášť, když to neukazuje počítač - ten přece ví všechno, auto je přece prošpikované senzorama.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: Hlučná převodovka MCB

Příspěvek od jar_da »

Tak nepracuju, ale mám tam už tak trochu známé, stavíme tomuto prodejci prodejní salony všech značek co prodává ....
s pár lidmi od nich jsem absolvoval i nějaké ty společenské akce ...

Jenže auto je v záruce, rachtání převodovky je (resp. bylo) tak hrozné, že nebylo sporu o tom jestli je něco normální nebo ne,
když jsem sešlápl spojku tak tichu, tady nebylo o čem diskutovat.

Ono je to všichno o lidech a i tady v tom servisu jsou technici, kteří dokáží tvrdit, že to je normální a ať s tím jezdím dál atd. atd.... jenže, když to po nich chceš písemně jako ofiko vyjádření k ofiko reklamaci, kterou uplatňuješ, tak vyměknou a začnou to řešit standartně, tahle moje závada byla první taková, kterou řešili, pár diskuzí tam taky proběhlo, ale dal jsem svým postojem jasně najevo, že nejsem žádný vůl, kterému můžou nabulíkovat co chtějí, v tomto případě stačilo natočit jakékoliv auto co mají na place a odposlechnout na převodovce co je a není normální ....
CAXA

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“