1.4 tsi 118kW rady a postřehy

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

1.4 tsi 118kW rady a postřehy

Příspěvek od ra1 »

nazdar všetci

hlavne, ktorí máte autá s motormi 1.4 tsi 118 kW
isteže som som si prečítal aj nejaké články, testy, Vaše príspevky
aj tak by som rád poprosil o Vaše postrehy
objednal som si svoje prvé nové auto, ktoré bude mať práve tento motor, doteraz používam atmosférický 2-liter
tak ten "downsizing" ohľadom objemu sa prejaví aj nejako negatívne?
čo by ma zaujímalo, je napr. životnosť. sú relatívne mladé, preto odhadujem že stretnúť kus s nabehanými státisícami bude raritou
alebo spotreba. za normálnych okolností sa zrejme dá dosiahnuť papierové hodnoty. čo však pri väčšom zaťažení, ako jazda v horských oblastiach. a iné postrehy vítané. aj negatívne. hľadáme pravdu 8)
možno som mohol založiť tému skôr, ešte pred definitívnym rozhodnutím. to ma dosť mrzí
hej a umiestnil som ju v tejto sekcii, lebo mysím že je to najvhodnejšie, keďže objadnaná je jetta.
vďaka

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od Pantani »

ra1 píše:hlavne, ktorí máte autá s motormi 1.4 tsi 118 kW
To budeš opravdu těžko hledat, co si pamatuju tak tohle tu mají akorát 2 lidi
ra1 píše:tak ten "downsizing" ohľadom objemu sa prejaví aj nejako negatívne?
Oproti větším motorům atmosférám se mi zdají tyhle malý turba výrazně náchylnější na styl ježdění - dá se tím jezdit za málo (resp. míň než s atmosférou), stejně jako to umí nechutně chlastat
ra1 píše:alebo spotreba. za normálnych okolností sa zrejme dá dosiahnuť papierové hodnoty. čo však pri väčšom zaťažení, ako jazda v horských oblastiach. a iné postrehy vítané. aj negatívne. hľadáme pravdu
Jelikož takových moc není, můžeš se částečně inspirovat spotřebama tady napsanýma u 90 kW a připočítat při běžný jízdě mimo město 0-0.5 l, ve městě a nebo vyšší dálniční rychlosti 0.5-1l bych odhadoval. Ale je to jen můj tip podle toho, co mám načteno. Ale jestli hledáš pravdu, přestože negativní: není to podle mýho vůbec motor do města (90 i 118 kW) - ve městě umí dost chlastat, v našem městě se neumím dostat pod 8. Srovnávám ale Golfa s Golfem, jestli Jetta není jiná (např. těžší) nemám tucha.
ra1 píše:možno som mohol založiť tému skôr, ešte pred definitívnym rozhodnutím. to ma dosť mrzí
Dopředu bych nelitoval, motorově to bude podle mýho dost dobrý auto, sám občas trošku naříkám, že jsem měl vzít 118 kW.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od ra1 »

Trochu ma to upokojilo dakujem
Už som myslel či som nemal brať radšej dvojliter. Cenový nárast + takmer 2000 eur :-(
A vysoký registr poplatok v závislosti od výkonu
Hmotnost je 1411 kg
Poznámky
1) Pohotovostná hmotnosť vozidla s nádržou plnou na 90% s vodičom (75 kg).
/z techn. údajov/
Asi ok

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od Pantani »

ra1 píše:Trochu ma to upokojilo dakujem
Už som myslel či som nemal brať radšej dvojliter. Cenový nárast + takmer 2000 eur :-(
Patrně myslíš TSI 2.0 155 kW? Nebo nějaký TDI 2.0?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od ra1 »

2.0 TSI 147 kW 200 PS. diesel na mojich 70 % po meste by bol nevhodný. do práce nejakých 1472 metrov. aj nejaké drobné :-)

zo začiatku mi na predajni núkali 1.2; 77kW
aj sme dali skúšobnú jazdu
nejako ma to nepresvedčilo. aj ked je svižnejšie ako b4 ktorá mi ešte stále slúži, ten tichý motor zároveň znamenal stratu pocitu akej takej dynamiky, hehe

ešte OT: vytvoriť samostatnú sekciu pre jetta 2011+ by asi nebolo zaujímavé, čo? predpokladám že počet majiteľov tu registrovaných by bol jednociferný, žiaľ

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od Pantani »

Aha, tak ten už chlastá zřejmě výrazně víc - ale taky patřičně víc jede, objektivní srovnání si můžeš udělat. Oproti 1.2 TSI to se zvukovým projevem motoru výrazně jiný ale nebude pokud hledáš emoce... ;-)
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
always
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.10.2008 20:14
Bydliště: SE

Re: 1.4 tsi 118

Příspěvek od always »

ra1 píše:2.0 TSI 147 kW 200 PS. diesel na mojich 70 % po meste by bol nevhodný. do práce nejakých 1472 metrov. aj nejaké drobné :-)

zo začiatku mi na predajni núkali 1.2; 77kW
aj sme dali skúšobnú jazdu
nejako ma to nepresvedčilo. aj ked je svižnejšie ako b4 ktorá mi ešte stále slúži, ten tichý motor zároveň znamenal stratu pocitu akej takej dynamiky, hehe

ešte OT: vytvoriť samostatnú sekciu pre jetta 2011+ by asi nebolo zaujímavé, čo? predpokladám že počet majiteľov tu registrovaných by bol jednociferný, žiaľ
Neboj sa nebudes banovat,,,mam golfa stym motorom a bez problemou.Mam nabehane uz 95 000,apsolutna spokojnost :good:

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“