Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Karl22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.06.2015 17:22

Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od Karl22 »

Zdravim, nesetkal se nekdo z Vás s tím, že kdyz pri zarazene rychlosti sunda nohu z plynu, tak auto zhruba 3x cukne? Popripane cim by to mohlo byt? Cukani je podobne jako kdyz se radi a rychle se pusti spojka nebo kdyz napriklad vypnou valce...
WV GVII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od Jara77K »

Karl22 píše:Zdravim, nesetkal se nekdo z Vás s tím, že kdyz pri zarazene rychlosti sunda nohu z plynu, tak auto zhruba 3x cukne? Popripane cim by to mohlo byt? Cukani je podobne jako kdyz se radi a rychle se pusti spojka nebo kdyz napriklad vypnou valce...
Zdarec,taky mi to dělá už jsem se nato ptal v servisu a nevědí.Hodně mi to dělá když řadím 3 na 2.

Karl22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.06.2015 17:22

Re: Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od Karl22 »

Mne to necuka kdyz radim, ale kdyz uz je zarazena rychlost a pri jizde se sunda noha z plynovyho pedalu. Nezkousel si prehrat SW? A jakej mas motor? Ja mam 1,2 a tenhle problem se objevil az kdyz mi vymenili prekousany kabely v motoru.
WV GVII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Jara77K
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.01.2010 20:25
Bydliště: Šumperk

Re: Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od Jara77K »

Karl22 píše:Mne to necuka kdyz radim, ale kdyz uz je zarazena rychlost a pri jizde se sunda noha z plynovyho pedalu. Nezkousel si prehrat SW? A jakej mas motor? Ja mam 1,2 a tenhle problem se objevil az kdyz mi vymenili prekousany kabely v motoru.
No asi jsem to špatně napsal ale mám to samé jak sundám noho z plynu tak to taky dělá.Motor mám 1,4 59kw a SW mám cca 3 roky přehrátej.Ještě v záruce ho přehrávali.Ale ani už nevím kdy to vlastně začalo ale mýslím že to začalo když se vyměnil palivový filtr.Ale teď mě zas trápí to že když jsou velký vedra nejde nastartovat.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od mildaho »

Ahoj, mám taky tento problém, když mám pedál nad 1/2 a více a jedu kolem 50 - 60Km/h a vyšlápnu plyn tak nějaký asi elektrický ventil někde na motoru zaklape, je to vidět i na světlech jak pozhasnou, kraťounce se zvukem. Skoro podobný zvuk jako by zasahovalo ABS, ale neříkám, že to je ono. Že by horším palivem, nebo si někde nějaký ventil něco odvzdušňuje, palivovou soustavu dovíco... ? Dělá mi to po 4,5 letech provozu. Motor 2008 1.4 Golf Plus. Netušíte prosím na co se zaměřit. Porucha na palubovce nenaskočí. Díky. M.

Uživatelský avatar
mildaho
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 06.08.2010 18:58
Bydliště: Náchod

Re: Cukání motoru po sundání nohy z plynu

Příspěvek od mildaho »

Asi to je normální. Vypadá to na práci ERG ventilu.
Viz.:
"Principem EGR ventilu je vedení části výfukových plynů zpět do motoru. EGR ventil ovládá přechod mezi sacím a výfukovým potrubím. Když se ventil otevře, do sacího potrubí se díky podtlaku dostane určité množství výfukových plynů. Výfukové plyny se smíchají ve válci s novou směsí, a tím dochází ke snížení teploty hoření, což v konečném důsledku vede ke snížení emisí."

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“