Prudké rozjizdeni

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Prudké rozjizdeni

Příspěvek od karelretik »

Ahoj, koupili jsme si golfa 1,4 59kw a mám docela problém se s ním klidně rozjet. Jezdím denně 20 let s různými auty, ale tento problém jsem nikdy neměl. Zařadíme jedna, pouštím spojku, plynule se ti rozjíždí a najednou to vystřelí a jede docela divoce, ostře. A to plyn vůbec nepridavam. Resp ne tolik aby to takhle vystrelilo. Je to hrozně špatně ovladatelný, abych se rozjel a motor nerval. Snažím se tedy tam dát hned dvojku a tím se to zklidní. Nikdy jsem 1,4 neměl, ale nepřijde mi ani lidem, kteří to také zkoušeli a ten pocit měli, normální. Nemůže být třeba vadný plyn? Je tam elektronický pedál, že? Jinak auto reaguje pak normálně. Resp. Si ještě uvědomuju, ze nemůžu na neutrál dosáhnout na vyšší otáčky při plném plynu, než nějakých 3000...při jízdě to vytocim i více, ale na neutrál ne. Ale to zase přivítán tomu, jestli to nemá nějaký omezovac. Co myslíte, kde může být příčina te rychlé a necitlivé akcelerace?Děkuji

Uživatelský avatar
Pavel Mihalo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 04.05.2015 23:12

Re: Prudké rozjizdeni

Příspěvek od Pavel Mihalo »

Ahoj, s tím plynem jsem měl taky problém, ještě se mi stávalo, že mi to chcípalo, protože jsem předtím měl naftu.. Myslím si, že to je o zvyku a ten elektronický pedál má jinou citlivost.. Víc bohužel neporadím..

Uživatelský avatar
TRIB1995
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 329
Registrován: 12.07.2015 07:38
Bydliště: Praha

Re: Prudké rozjizdeni

Příspěvek od TRIB1995 »

Mam ten samy motor, mel jsem 1.6 ve francouzovi a golfa V 2.0 tdi a takovyhle problem jsem nezaznamenal. Ano na neutral vytocis max 3000
P 307 1.6 16V
Golf V 2.0TDI
Golf VI 1.4 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“