Benzín v motoru

Všechny benzínové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrick87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.10.2009 09:47

Benzín v motoru

Příspěvek od Patrick87 »

Ahoj,
měl bych dotaz zda někdo řešil benzín v motoru...? (1.2 TSi 63kW)
Po výměně oleje v servisu a ujetí přes cca 1000 km jsem kontroloval olej a měl jsem "nad"... po odzkoušení prstama mi to jako olej moc nepřišlo a když jsem si číchl citil jsem benzín...

máte taky někdo takovou "zkušenost"...?

díky

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Benzín v motoru

Příspěvek od Pantani »

Patrick87 píše:měl bych dotaz zda někdo řešil benzín v motoru...? (1.2 TSi 63kW)
Po výměně oleje v servisu a ujetí přes cca 1000 km jsem kontroloval olej a měl jsem "nad"... po odzkoušení prstama mi to jako olej moc nepřišlo a když jsem si číchl citil jsem benzín...
No je to napsaný trochu nešťastně ("benzín v motoru" opravdu neřeším :-D ), ale chápu. Už jsme tu měli nějaký téma, kdy se někdo pozastavoval nad tím, že po ujetí pár km (už nevím kolik) je po výměně oleje z toho totální humus a vůbec to nepřipomíná původní vyměněnej čirej olej - bylo to prostě plný usazenin.
Někdo mě tu kdyžtak opravte, ale olej "nad" být vyloženě nesmí, jen si nejsem zcela jist, co to pak může následně způsobovat.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Benzín v motoru

Příspěvek od r@pid »

Kratke jazdy?

Uživatelský avatar
Patrick87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 25.10.2009 09:47

Re: Benzín v motoru

Příspěvek od Patrick87 »

Vím že to zní “blbě”, ale je to nejspíše tak... při kontrole oleje bylo nad ryskou tak 0.5 cm což mi bylo divné a pak ten zápach benzínu a “mastnota nikde” ani to nebyl “humus” spíše to bylo řídké...

Co se tyče “tras” je to chabé... jezdí s tím přítelkyně po městě do práce min. 7 km max 10 km...

Spíše by mě zajímalo, jak se a co se přimíchá do toho oleje.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Benzín v motoru

Příspěvek od r@pid »

Cast benzinu sa da odstranit dlhsou jazdou. Ak nepomoze, v servise treba odsat.

Prebytok oleja moze napr.znicit katalyzator.

Uživatelský avatar
Rayx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jz

Re: Benzín v motoru

Příspěvek od Rayx »

Vysokotlaká benzínová pumpa na hlavě, které prosakuje benzín kolem pístku do hlavy a tím do oleje, častá bolest 1.2TSI ...
179_1_26.jpg
https://www.youtube.com/results?search_query=03C127026" onclick="window.open(this.href);return false;

https://forum.skodahome.cz/topic/120233 ... ji-12-tsi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory benzín“