1,6 TDI CR 77kw

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Takže cca 2 dny zpět začalo auto blbnout, bez jakéhokoli znázornění chyby !!!

Při konstantních otáčkách ručička otáčkoměru lítá o mm nahoru a dolů. Motor klepe. Nemá výkon a ohřátej má zvuk jako za studena. Po jízdě smrdí něco, podle mě od prostředku auta pod autem.

Hej 6000km a už se to sere :-D

Návštěva diagnostiky = vše v pořádku, žádná chyba :-(

Pozítří reset auta a nová instalace systému, tak uvidíme.

Můj závěr: Dle mě je zajebanej filtr pevných částic, jezdil jsem svižně občas a vypadá to na to. Kua to dávat do aut byla největší kravina všech dob !!!!

Schválně co zjistí u VW :-D
Petr Látal (Gvines)

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Ahoj, sorry, ze ozivujem tak stare vlakno, ale co to nakoniec bolo? Prisli v servise na nieco?
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

No abych se přiznal, nic, a jediné co to má tak trochu slyším ten zvuk, jinak výkon si auto sedlo, mám 37tisíc a jede krásně.
Petr Látal (Gvines)

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Vdaka za info. :wink: Takze jedina chyba je studeny zvuk tepleho motora? (snad chapes co myslim)
Mne sa ta 1.6 TDI zdala dost mdla, skusal som ju v Golfe Plus (funglovka u dilera), ako-tak to tahalo medzi 2 a 3 tisic otackami, ale inak nic moc, cez 3 tisic sa tomu moc nechcelo. Ale co uz, nemal som velmi na vyber, dalsich 4 000 Eur na 2.0 nebolo. Takze vravis, ze si motor po nejakom case sadne? Bolo by to fajn, lebo novy je fakt dost mdly.
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Určitě je to nejlepší poměr cena/výkon/spotřeba ;-) sedně...já osobně když jedu svižně na okresce tak to držím 2000-4000, kdy řadím na vyšší. Na rovinkách to není nic extra, ale jako v zatáčkách na okresce a tak mě limitují pneu 195/65/15, motor táhne dobře, když se drží mezi 2500-4000. A spotřeba je v klidu, nejdu nad 6. Hodně udělá ale provoz a neprovoz. Když jedu dálku bez provozu jedu rychleji a se spotřebou okolo 4,5-5,5 a v provozu je to nižší rychlostí za 5-6.
Petr Látal (Gvines)

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Je mi jasne, ze to nebude raketa, ale primarne to bude auto na dochadzanie do prace (150 km denne), cize dolezity bude komfort a spotreba, najviac som zvedavy na pruzne zrychlenie pri predbiehani, kamionov je po ceste do prace ako nasrate. (trasa Roznava - Kosice a vlecu sa 70-80 kokoti :evil: ) Kazdopadne si myslim, ze ak to bude rychlejsie ako Uno tak to bude stacit, sam sa niekedy divim ako ten 23 rocny veteran stiha dnesnej premavke, to vsetko pri spotrebe 4,5-5,5 na sto. Uz sa vsak tesim na september a ticho a komfort v aute. Uno je hlucna motokara, tvrda ako das. Jo a bude to obute na 205/55/16 (Atlanta), myslim, ze podvozok by mal tomuto motoru stihat resp. byt o krok pred nim.
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Podvozek je supr, ale v zatáčkách to na 195/65/15 ujíždí a žvejká, když tomu nakládáš...pokud budeš mít 205/55/16 bude to lepší ;-) každopádně já zvažuji 225/45/17, což bude sedět supr. V zatáčkách na okresce pod plynem se to drží krásně a není problém to přehnat a dostat se za meze podvozku, ale jen s ohledem na to, že stačí mít široká nízkoprofilová kola a bude to sedět supr. Já to jednou poslal za kamarádem na sjezdu z dálnice stejně jako on a on má 225/45/17 a já 195/65/15 a málem jsem vyletěl, měl jsem toho plné ruce a on v klidu.
Petr Látal (Gvines)

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od mefix »

Rozměr není všechno, hodně dělá dobrá guma a to se podceňuje.

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Tiez si myslim, ze dobra guma je zaklad a vyska gumy ma vplyv skor na komfort ako na jazdne vlastnosti (menej sa to naklana, ale to neznamena, ze lepsie sedi). Platale, ake mas obute pneu?
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Hosi, uz druhy den hladam kade-tade aky ma 1,6 TDI rozvod, ci retazovy alebo remenovy, viete mi poradit?
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

Uživatelský avatar
simi.V6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 19.12.2007 00:11
Bydliště: Hradčovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od simi.V6 »

Je tam řemen.
Silnice silným !!!

martin.palicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.06.2011 08:01
Bydliště: Roznava, SR

Re: 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od martin.palicka »

Dakujem. :good:
Golf VI Rabbit TDI Shark Blue + Relax + MF Volant
ex Fiat Uno 1,4 TD - biely tesak :D

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“