Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od Šátek »

čau,
kdo má TDI 81kw, můžete něco zkusit? Nastartuju, nechám zařazenej neutrál, vystoupím z auta a pravou nohou s úchem nastaveným pod kapotu pomalu sešlapávám spojku. Jde o to, že když je vyšláplá, nic se neděje. V momentu, když jí začnete tlačit k podlaze, začne v motoru něco bouchat, mlátit, vibrovat. Ale jak jí došlápnete až k podlaze, přestane to. A zase zpátky - jak pouštíte, tak mlátí a až úplně pustíte, nic není slyšet. Všiml jsem si toho, když řadím jedničku, protože potom při rozjíždění už to poznat není, když se přenáší síla motoru přímo na kola a v podstatě jakoby vrní celý auto.

Píšu to, protože máme na firmě dvoulitrů víc a už u dalších dvou jsem si to ověřil, že to dělá přesně to samý. Akorát u někoho hlasitěji, u někoho tišeji, ale je to tam. Je taky možný, že to dělá i u silnějších verzí nebo i 1,6 TDI, to nevím. Sice je už taky u nás někdo má, ale ještě jsem to nezkoušel.

Na garančce mi řekli, že to nemá vliv na funkci spojky a protože by se musel rozebírat motor, sundávat převodovka a posílat různý reporty kdo ví kam, tak to zatím nechají být, dokud se to nějak neprojeví :(
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
honzanun
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 30.09.2009 20:14

Re: Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od honzanun »

Tak to mě dostalo: "protože by museli rozebírat motor..." Vykašli se na český rádoby servisy a zajeď s tím do Německa!!! Tady jen každej čeká, až se něco podělá, aby to mohli vyměnit a zkásnout od VW peníze.
VW Golf VI,1.4TSI 118kW,manuál, Candy, paket Comfort, paket Světla a výhled 1, sportpaket Vancouver, RCD510+Dynaudio Excite, Parkpilot s kamerou...

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od Šátek »

Přesně tak, chytrej vyčůranej servis to bude protahovat, rozebírat a inkasovat. Línej servis to udělá jako že udělá a blbej servis ti řekne tohle. :D
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od VWendys »

teď jsem si na dovolený všiml stejného problému,a myslím že je to ložisko na spojce.Myslím že po 40 000 je to docela brzy.Asi navštívím servis...

Uživatelský avatar
Šátek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 29.09.2009 16:42
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od Šátek »

co po 40 tisících, mně to dělalo po cca 10 tis. km
VW Golf VI 2,0 TDI CR

Uživatelský avatar
VWendys
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South Bohemia ale srdcem stále Pražák
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatná spojka 2,0 TDI 81kw už z výroby?

Příspěvek od VWendys »

tak to bych jim to na palici určitě hodil.Známej takhle kdysi vydupal nový auto,teda Fiata,a bylo to jen kvůli nějakému zvuku od převodovky,který slyšel snad jen on.Já mám najeto těch 40 tisíc,a i to mi nepřijde normální...

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“