Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Mariuss »

Tak jestli muzu, tak bych se podelil o sve poznatky. Taky jsem dlouho resil nakup noveho kombika. Vzdycky jsem mel za to, ze Octavka kombi je levnejsi a trochu vetsi Golf Variant. S timto presvedcenim jsem obesel prodejce tady v Brne a zjistil jsem, ze zrovna byla akce na Golfy, takze jsem koupil Golf VI Trendline Variant 1.6 TDI. S nejakou tou vybavou (pakety na dual klimu, ALU, mlhovky, tempomat apod), metla, park. senzory vpredu/vzadu, zacerneny skla vzadu, radio 310, Plus pocitac, vcetne zimnich hlinikovych 16"tek jsem za nej dal neceleho pul mega. Octavka by za podobne penize mela starej chrochtak 1.9 TDI a o dost mensi vybavu. Sice trochu lip tahne odspoda, ale spotreba je trochu vetsi a hlavne ten hluk dieslu. Octavka ma urcite vetsi kufr, ale vevnitr mi to prijde hodne shodny a podle rozmeru na auto.cz je kabina o par milimetru vetsi u Golfa. U Octavky jdou akorat o neco vic dozadu posunout predni sedadla, ale to je mi zbytecne, nemam je v Golfu az vzadu. Souhlasim s tim, ze pneu na Golfu (Hankook) jsou tragicke - nedrzi a jsou hodne hlucne.

Co se tyce samotne jizdy, tak opravdu 1.6TDI moc nejede dokud ji clovek nevytoci. Zato ma lepsi spotrebu - neni zadny problem jet mimo mesto a po dalnici do tachometrovych 130 za 4.5 litru na sto. Moje dlouhodoba spotreba (podle spritmonitor.de) je 4.95 na sto. Ale nejsem zadnej zavodnik. Na dovolenou do Chorvatska ve ctyrech dospelych, kufr po strechu, klima na 22 stupnu a tempomatovych 135km/h si vzal Golf v obou smerech stejnych 5.2 litru na sto.
Jelikoz jezdim sluzebne i s novou Octavkou (ten "korejec" po faceliftu), muzu docela porovnat i samotnou jizdu. Je to 1.9TDI 77kW a motor opravdu lepe tahne, ale taky vic zere. Velkym rozdilem jsou brzdy - Octavka je ma preposilovane s velmi vyraznym nastupem, coz nemam rad (staci se dotknout brzdy a cloveku uz cuka hlava). Golf ma brzdy vice progresivni, ale zezacatku nebrzdi tolik, coz mi zpocatku trochu delalo problemy a zdalo se mi, ze diky tomu Golf hur brzdi. Ale je to jenom o zvyku.
Octavka ma taky hodne lehke rizeni (volant), coz moc nemam rad. Golf ma rizeni tuzsi. Jinak jsou to az neuveritelne stejna auta. Manzelka kdyz po nejake dobe s Golfem ridila novou Octavku 1.6 benzin, tak rikala, ze ty auta jsou vpodstate stejny, akorat 1.6 benzin lip tahne odspodu.

Takze tak...v pripade dotazu klidne piste...

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Koprolit »

mefix: Hele a tak proč sis nekoupil škodárnu? :-)

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Mariuss »

Koprolit píše:mefix: Hele a tak proč sis nekoupil škodárnu? :-)
Ja myslel, ze jsem to napsal jasne - vic zere, stoji vic penez, ma horsi vybavu a zni jako traktor...a navic ji ma kazdej

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od poucher »

Jasně, Octavie je podle mne rovněž více "rodinný vůz" než golf byť ve Variant verzi, rozhodně je trochu větší, kufr rozhodně a možná i prostorově. Nicméně tím to pro mne končí, octávka vychází z golfa a né naopak...jinak souhlasím, každý musí vědět co upřednostňuje a také co se mu "líbí" a kolik chce vydat financí... Já mám golfa 1.2 tsi 77 kw a dobrý, jezdím většinou spíše ve dvou a ne více lidech, tedy dynamika a pružnost ok, jede to...tím chci říct, že i pro verzi 1.6 TDi 77 kw, pokud se bude jezdit 3 osoby a více, pocítíš vždycky na výkonu ztrátu a to je i u jiných motorů (nejen VW), včetně verze 90 kw....Samozřejmě 2l TDI nebo 1.4 (118 kw), tam takový rozdíl při naloženém autě nebude...

Uživatelský avatar
TSIman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 20.05.2010 21:44
Bydliště: Ostrava

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od TSIman »

30 tis. km ročně je dost a myslím, že spotřeba je v tomto případě důležitá. Takže pokud trváš na lepší dynamice, došetři na silnější diesel.
Taky jsem zvažoval, zda koupit Oktávku nebo Golfa, ale já jsem nemohl VI odolat. Navíc v Oktávce je mi špatně a nerad v ní jezdím. Nevím čím to je, ale už v první generaci jsem se necítil dobře a koupil si v tenkrát raděli Mazdu 626. Oktávka vypadá větší, ale osobně se mi zdá Golf hodně pohodlnější. A jestli je Oktávka levnější, tak to bych se hádal. Vybral jsem Golfa 1,2 TSI 77 kW s pakety a nechal si u prodejce škody nacenit ve stejné výbavě Oktávku. Byla po nabídnuté slevě dražší o 20.tis.
Takže volba byla jasná a Golfa jsem dostal na Continentálech. :) Takže spokojenost veliká.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Koprolit »

Marius: :-) Dobrý, ale já tam před tten svůj dotaz napsal "mefix." to jako že to je otázka na něj. ;) Protože se za Octavii bije jako husita!

Jo a pánové, já dostal Golfa na pneumatikách Pirelli, takže taky spokojenost. :-)

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od miromen »

Ja Continental a kolega nedavno Micheliny.
1.2 TSI 77kw

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Mariuss »

Koprolit píše:Marius: :-) Dobrý, ale já tam před tten svůj dotaz napsal "mefix." to jako že to je otázka na něj. ;) Protože se za Octavii bije jako husita!

Jo a pánové, já dostal Golfa na pneumatikách Pirelli, takže taky spokojenost. :-)
No jo, jsem slepej, sorry :)

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Mariuss »

Predpokladam, ze Continentaly ma Highline nebo jsou na 17"tkach a Micheliny jsou na 18"tkach? Hankook jsem mel u zakladnich VW ALU 16"tek.

miromen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 29.07.2009 08:55

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od miromen »

Tak ja mam 15 a kolega 16. Ty koree se davali myslim tak do konce března.Takže s vybavou ani velikosti to nema nic společneho.
1.2 TSI 77kw

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Koprolit »

No, tak jestli se dávaly pneumatiky Hankook do konce března, tak to asi ale jen od začátku března taky. Protože já dostal auto na přelomu ledna a února a měl jsem Pirelli (k Highline výbavě).

Mariuss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.04.2010 09:09

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Mariuss »

Dodam, ze mam Varianta - dela se v Mexiku a obouva se do tehle sracek.

Koprolit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 03.01.2010 18:42

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od Koprolit »

Aha, tak to ne, to vás matu, já nemám variant, ale normální hatchback.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od fkabl »

Před pár týdny jsem řešil stejné dilema, zda Octavku kombi 1,2TSI nebo Golf Variant 1,2 TSI. Neměl jsem žádné předsudky ani před jednou značkou. Původně jsem chtěl Octavku, pak mě miromen4 poradil zajít do VW a zamyslet se i nad Golfem, protože momentálně je v ČR nejlevnější ze všech evropských zemí (němci si ho sem teď jezdí kupovat) a vychází momentálně cenově lépe než Octávka, což vypadá neuvěřitelně, ale je to tak. Vyrazil jsem do několika prodejen VW s metrem v ruce, pročetl řadu testů a recenzí...a mám objednaného Golfa Variant Highline 1,2 TSI. Není pravda, že je O kombi levnější než G Variant. Porovnej si auta se stejným motorem a výbavou. Já srovnával O Elegance a G Highline a VW i v základu těchto výbav měl lepší výbavu, za kterou je třeba o škodovky připlácet (parkovací senzory vpředu, sportovní sedadla, 16kola, variabilni podlahu v kufru, ližiny, asistent rozjezdu do kopce, bezpečnostní šrouby na liťácích, funkce přisvěcování mlhovkami do zatáček,plnohodnotná rezerva-v základu jen u verze Variant, vyhřívané ostřikovače skla, ostřikovače světel...) - kdybych to doobjednal do Octávky, vyšla by cca o 40-50 tis. dráž. Prodloužení záruky na 4roky/120 tis. km stojí u O 11 100,- u G 9 000,- Vnitřní prostor má větší G (šířka vpředu 144 cm, vzadu 143) x O (vpředu 141, vzadu 142), kufr je na centimetr, resp. litr stejný. Papírový rozdíl je v tom, že Golf Variant má v základu už variabilní podlahu, tzn. že po roletku má o nějakých 6 cm méně a úložný prostor v této podlaze do obsahu kufru oficiálně nezapočítává, pokud by sis tuto podlahu za 4 200,- Kč přikoupil i do Octávky, budeš na tom naprosto stejně. Golf je o cca 80 kilo těžší - což je díky lepšímu odhlučnění interiéru a hlavně díky lepší bezpečnosti: O II je v tomto směru průměrné auto - 4 hvězdičky, zatímco Golf pět a v roce 2009 byl s nejlepšími výsledky nejbezpečnějším autem ve své třídě (klidně si to najdi na netu)... Octávek je navíc hafo. Ptal jsem se několika prodejců, co prodávají zároveň VW i Škodovky a všichni tito mi radili a sami brali jednoznačně raději Golfa. Jediné plus pro O je levnější servis a díly. Jen pro doplnění uvedu, že na Golfa jsem dostal slevu z katalogové ceny 15,5 procenta, na O jsem vybojoval nejvíc 11 procent.
Ale ani Octávkou nic nepokazíš. Objektivně přiznávám, že Octávka se mi třeba trochu víc líbí. To je ale subjektivní záležitost a spíš pro ženské. Já volil rozumem.
Šťastnou ruku při výběru :roll:

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvazuji Variant 1,6 TDI, 77kW (105k), ale ... Poradte prosim

Příspěvek od LukaSHek »

ad pneumatiky: Pneumatiky chodi do fabriky od ruznych dodavatelu v naprosto nahodnem rezimu. Tj. kdyz prijede kamion novejch Golfu, je klidne mozny, ze kazdej ma jiny gumy... To jen tak na okraj... Ja mam z vyroby na Golfu treba taky Pirelli... ;)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“