2.0 TDI

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od george 6 »

mefix píše:
mirate píše:Mám GOLF VI 2,0 TDI, používáte aditiva do nafty? Pokud ano, tak jaké.
Díky
Výsledek aditivace VIFem nebo jinými podobnými produkty jen tenčí peněženka, nic jiného.
:good: :good: :good:

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od alean »

Já mám zkušenosti ,že před mrazy rozmíchané aditivum v nádrži udrželo v chodu auta

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od george 6 »

alean píše:Já mám zkušenosti ,že před mrazy rozmíchané aditivum v nádrži udrželo v chodu auta
Já aditiva vůbec nepoužívám a jezdím už víc než dvacet zim úplně bez problémů ...možná se chce zaměřit na to,kde tankuju.... :good: :yahoo: :good:

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od mefix »

Taky mi nikdy nafta nemrzla a tankuji Globus nebo way24. Po naftě od way24 mi to jede lépe, než po prémiovce OMV. Zatím jsem na lepší naftu nenarazil.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od alean »

ona nafta vetšinou nezamrzne,ale vysráží se např. ve filtru ty biosložky(sra*ky) a parafín

Honza 3c2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.04.2011 18:16

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od Honza 3c2 »

To je diskuse ... je jasné, že nafta se ohřívá déle, to vždycky bylo a bude ... ale díky klimě topí hned, benzin ten je hned prostě proti nafťákovi a jak jste tady řešili jestli je dobrý diesel do města tak jako když je zahřáty tak to nevadi a jestli občas se s tím jede dál např po dálnici aby se filtr vypálil ... ale jinak mi přijde, že se do města diesel nehodi, blbě se sním rozjíždí na křižovatce, má tendenci zdechnout, pač jak to turbo jeste netlačí, tak je to těžkopádný, u benzinu to je takové hbité a když se s dieslem rozjíždíš prudce, tak jde do pr**le spojka a celkově trpí dvouhmota ... kompromis je automat v dieselu možná ...

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od mefix »

Zajímavý názory - zejména to rozjíždění TDI na semaforu - nic osobního, ale asi ses ještě s tím nerozjížděl.

Honza 3c2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.04.2011 18:16

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od Honza 3c2 »

Rozjíždím, sice mám ještě PD 2.0 TDI Passat, ale prostě třeba ze slabym HTP se rozjedeš lépe, tohle prostě nemá okamžitej výkon, když není jakoby v zátěži a turbo ještě není roztočené a netlačí, u benzínu přidáš pustíš a jedeš, tohle ani hrabat nechce, prostě se diesel nehodí do města ... na to jsou fakt ty HTP :)

Uživatelský avatar
george 6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 22.02.2010 17:55
Bydliště: Brno

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od george 6 »

Honza 3c2 píše:Rozjíždím, sice mám ještě PD 2.0 TDI Passat, ale prostě třeba ze slabym HTP se rozjedeš lépe, tohle prostě nemá okamžitej výkon, když není jakoby v zátěži a turbo ještě není roztočené a netlačí, u benzínu přidáš pustíš a jedeš, tohle ani hrabat nechce, prostě se diesel nehodí do města ... na to jsou fakt ty HTP :)
Určitě je to tom,že co člověk ,to názor,ale určitě bych netvrdil,že se diesel do města nehodí :rofl: :rofl:

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od mefix »

Možná máš někdy chybu, proto se ti to nechce rozjet. Piště, co máte TDI, jak se to rozjíždí....

Honza 3c2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.04.2011 18:16

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od Honza 3c2 »

Nemám chybu ... prostě asi nedávám moc plynu, ja nevim kolik nastavíš otáček a pak pouštíš spojku ...ale asi ten passat jak je velkej a těžkej tak není na to jezdit ve měste

Čerf2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.10.2010 20:18

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od Čerf2 »

Já tedy mohu akorát srovnat benzín Fabia 1,4 16v (měl jsem) s Golfem VI 1,6tdi, kterého mám teď a upřímně s dieselem se daleko lépe rozjíždí a opravdu vůbec s tím není problém
Golf Comfortedition 1,6 TDI 77kw

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od mefix »

Trochu jsem sledoval ty otáčky při rozjezdu (TDI 103 kW) - při 2 osobách se začínám rozjíždět cca v 1000 ot a pedál spojky mám zcela puštěný v cca v 1100 otáčkách.

Honza 3c2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.04.2011 18:16

Re: 2.0 TDI

Příspěvek od Honza 3c2 »

No jo, asi jak které auto, ale třeba tohle mě přijde, že prudce se s tím blbě rozjizdi, nebo ze proste nemohu rychle pustit spojku, jinak to cukne a ma tendenci chcípnout a kdyz to beres pres plyn hodně, tak mě prijde,že dávám hroznej kotel spojce ...

de_ViL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.06.2013 09:38

Příspěvek od de_ViL »

Že na dieseli ľahšie zdochne motor počujem 1.krat. Ako dôkaz opaku mám vlastnú skúsenosť :
Bolo to na Golfe IV, 1.9TDI 66kW. Raz sa mi stalo, že som pri naštartovaní nestlačil spojku (istý čas som štartoval bez spojky) a neskontroloval som, či je zaradený N. Bol som prekvapený, že auto nezdochlo, ale normálne sa samo rozbehlo. Našťastie to bolo doma na dvore, kde to mám k bráne 60m.

Ďalej mám aj takú skúsenosť, že hoci som predtým nikdy auto nešoféroval, tak za celú autoškolu mi motor ani raz nezdochol (VW Polo 1.9TDI).
Naopak moje prvé rozjazdy s benzínom končili sem tam zdochnutím.

Diesel sa bez problémov rozbehne aj bez plynu, kdežto u benzínu rozbeh bez plynu je fakt len pre trpezlivých "fajnšmekrov"

Odoslané z môjho LG-P990 pomocou Tapatalk 4 Beta
VW GOLF VI 2.0TDI 81kW

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“