Výkon motoru - 1,6 TDI CR 77kw

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

net.work
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 26.07.2008 19:35

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od net.work »

Ano, mám. Proto jsem si do Golfika objedna 1.2TSI, pac na "hrani" mam jine auto ;)
Ad Tvůj problém: V předváděčce jsem jel i s Tvým motorem (maximálku jsem nezkoušel) ale taky mi to přišlo celkem líné (holt turbo efekt u starých CR chybí)... :-/ Trošku mě mrzí to, že výrobci VŠECH značek se snaží dělat z naftových motorů benzínové (z mě nepochopitelných důvodů)... :-(
GVI - 1.2TSI, 63kW, DSG, tornado red - prodáno
GVII rline - 1.5TSI EVO, 110kW, DSG, tornado red

Uživatelský avatar
Golfinger Black
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 14.08.2010 20:17
Bydliště: Plzen

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Golfinger Black »

platal píše:Bylo mokro ještě. Zimáky a tak. Ono to podle mě nebude nějak nic vážného. Mrknou na to na PC v servisu. Ale spíš to je ok. Je to 105koní a to je nic...
V servisu ti samozrejme reknou, ze to je o.k. A v duchu si budou rikat, co jsi cekal od motoru se 77kw.
Minimalni vykon motoru pro bezpecne predjizdeni si vypocitej takto: Hmotnost vozidla děleno deseti, tj. např. 1220kg:10=122k.
Daleko vic zabavy by jsi mel s 1.4tsi 122k , oproti tvemu lehci motor, zrychleni 9,5s , maximalka 200km/h a 6.rychl.stupen.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Thorwards »

Zase neblázni, stejně se u nás 200 jezdit nedá, máš super motor se super spotřebou, když se ti ten výkon nebude zdát, tak to můžeš vždycky nechat nachipovat a 120 PS tam dostaneš bez problémů.

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Andrew »

Není 77 kW jako 77 kW ;) 77 kW je až až pokud je motor v otáčkách, kde je podává. Ale tam 99.9% času není, v tom to je. Druhá věc, která okrádá auto o dynamiku jsou převody. U dieslů díky nižšímu rozsahu otáček musí být převody delší a proto je 77 kW nafta ve sprintu pomalejší než 77 kW benzín. Jinak s tou maximálkou ... teď si nepamatuju tabulky, ale ten tvůj diesel má mít něco kolem 180 km/h top, ne? A maximálku ovlivní milion věcí. Teplota vzduchu, vlhkost vzduchu, směr a síla větru, nahustění pneu, typ pneu, typ vozovky, teplota vozovky, množství paliva v nádrži, teplota oleje, jestli ses před jízdou nacpal apod. ...... nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Vnímání rychlosti je enormě subjektivní. Mě se taky občas zdá, jak auto super upaluje a jindy si říkám, sakra že je líné. Ale ono je ve skutečnosti pořád stejné, čemuž stačí pohled na pohyb ručičky rychloměru. Závisí to především na psychyckém rozpoložení, charakteru okolní krajiny a silnice, zvoleném tempu a rychlosti/hustotě okolního provozu. Jednou ti ona akcelerace příjde ok (když se celou cestu plazíš 80 za kamionem) a podruhé málo (když celou cestu fičíš 120).

Uživatelský avatar
Andrew
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 11.06.2010 01:09

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Andrew »

Mimochodem nevíte někdo kde by se v okolí Pardubic/Hradce Králové dal nechat změřit výkon?

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“