Výkon motoru - 1,6 TDI CR 77kw

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Výkon motoru - 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

No jsem trochu naštvanej, poslední dobou se mi zdá, že to auto jede, ale že jelo dřív lépe :-( i dnes na dálnici v Německu 180 a víc se mu nechtělo a to jsem nadával v létě, že jsem tam jel 200 z jednoho kopečka.

Napadá někoho čím by to mohlo být u nafty, abych jim to v servise řekl, co omrknout, myslím nechat to zapsat, aby to zkontrolovali, jinak by nemuseli.

Napadá mě váha vzduchu a plnění turba do válce, to dřív u nafty když neměřila dobře, tak se snižoval výkon. Jinak na palubce nic nesvítí. A zdá se mi, že to trochu víc žere o půl litru víc.

:-(

Upřímně, nikdo mě nedostane už do motoru menšího než buď přeplňované TSI 2litr nebo naftu 3litr od BMW.....
Petr Látal (Gvines)

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od rasto4444 »

Ahoj, ja mam ten isty motor, ale mam malo nabehane (2200 km) auto mam nieco cez 2 mesiace. Ked na to pridam tak tiez ziadna slava, cakal som od toho viac nakolko to neni az take velke auto a tych 105 konikov mi pri kupe prislo tak akurat. Pri prvych kilometroch ked som vyskusal trosku pridat plyn tak som mal pocit ze to tahalo lepsie aj ked som to moc nevytacal koli zabehu, ale teraz mam pocit ze auto este duplom zlenivelo.. Prvy krat zabieham nove auto tak som jazdil a aj momentalne jazdim dost pomaly a az ked sa mi zohreje auto tak to na krizovatke obcas vytocim ale len mierne. Brat ma oktavku 1.9 TDI 110 ps rocnik 2002 a tam to turbo ide jak raketa, pekne zapiera do sedacky.. hovori sa "objem nenahradis" ale technicke specifikacie co som pozeral tak maju skoro identicke. Ja zase nie som nejaky schumacher :) tak hadam ked bude viac km tak sa ten vykon este upravy. Inak ak by som mal vacsi rozpocet tiez beriem 103 kW verziu ale co uz.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Já mám auto rok a mám nějakých 28.000km. Možná mám jen pocit, ale ta maximálka dnes, to mě utvrdilo, že vše ok není. Nechám to zkontrolovat vše a asi s tím možná zajedu na brzdu.

Pro 80% lidí, co si golfa koupí na ježdění, tak to bude dostatečně výkonej motor !!! Na jízdu dle předpisů až moc výkonu. Ale to není zrovna můj příklad. No teď vím, že si nejspíš sjedu pro nějakej 3litr naftu BMW ve 4kolce pro delší cesty a k tomu pořídím Golfa VII. GTI na krátké a popojíždění a budu naprosto spokojenej.

Kdo bere auto i jako zábavu a baví ho řídit, tak nedoporučuju nic s výkonem pod 170koní.
Petr Látal (Gvines)

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od rasto4444 »

NOoo tak sa ti asi dari :) Ale ja som v celku spokojny. Je to sice mimo temu, ale chcem sa opytat.. pozeral som na displeji kolko mam do servisu. Podla papierov by to malo byt 30 tis. km alebo 2 roky, mam nabehanych 2200 km jak som uz spominal a displej mi ukazuje 680 dni alebo 29 800 km, pritom uz tam mam cez 2 tis km. a stale sa to meni je to podla stylu jazdy? Vcera som mal 29700km a bol som sa trosku povozit cc 10 km a uz bolo 29800.. Je to v poriadku, ja len aby sa mi to stale neoddalovalo..
A pardon za info mimo temy
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od mefix »

rasto4: to, že Octávia 1.9 táhne pocitově více, není až tak objemem motoru (samozřejmě také), ale Octávka má starší typ TDI systém pumpa tryska (PD) a tento motor se chává při akceleraci odlišně od CR (common rail). Aby se dosáhlo stejného počátečního akceleračního efektu efektu jako u PD, musí být CR o něco silnější.
Co píše budík o servisu opravdu nijak neřeš, funguje ti to dobře. Až nastene den D, budík ti to napíše a bude tě to otravovat při každém nastartování neustálým upozorňováním.
Koneckonců, 2 roky spočítat umíš a olej si vyměň cca v 15 t km (ideální je, pokud najedeš 15 t km cca za rok)a víc není třeba řešit. Při servisní prohlídce se stejně nic nedělá a ty zbytečné úkony, za které platíš si vymysleli, aby servis měl práci. A to, jestli ti ubyly provozní kapaliny atd., by sis měl kontrolovat sám.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Ideální je podle mě měnit olej po 15tisících, jinak buďík se nastavuje servis dle všech parametrů - jízda,počet nastartování a tak dál...já bych měnil prostě po 15t. km. Jinak nevím jak to je se zárukou, ale po dobu 2let jezdím do servisu vždy, ale koupím si vše, olej a filtry a platím jen práci za prohlídku jinak nic. Což vyjde o hodně levněji než je nechat dát jejich díly a olej.
Petr Látal (Gvines)

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od rasto4444 »

To mate pravdu ze sa tym usetria peniaze, len dost servisou aj autorizovanych to robi tak ze tam nenaleje vsetok novy olej ale nechaju tam trochu zo stareho a pol litra/liter maju oni, samozrejme cest vynimkam ale robi sa to.. A ked nemoze byt clovek pri tom ked to vsetko robia tak to nema ako zistit, ja si olej sam vymenit neviem takze u mna jedine servis po dobu 2 rokov vo vw a potom u servisakov ktorych poznam a mozem byt pri tom.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

rasto4444 píše:To mate pravdu ze sa tym usetria peniaze, len dost servisou aj autorizovanych to robi tak ze tam nenaleje vsetok novy olej ale nechaju tam trochu zo stareho a pol litra/liter maju oni, samozrejme cest vynimkam ale robi sa to.. A ked nemoze byt clovek pri tom ked to vsetko robia tak to nema ako zistit, ja si olej sam vymenit neviem takze u mna jedine servis po dobu 2 rokov vo vw a potom u servisakov ktorych poznam a mozem byt pri tom.
Kdyby to byl jen půllitr či litr :-D ale vím o některých autorizovaných, kde nemění vůbec. Já si na předešlých autech měnil olej sám a je to otázka hodiny práce komplet s čekáním než vyteče.
Petr Látal (Gvines)

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Dneska jsem jezdil a nevím, možná to byl můj pocit s tím výkonem, prostě to obecně 77kw je málo...na normál jízdu to stačí...
Petr Látal (Gvines)

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od rasto4444 »

tak neni to ziadny trhac asfaltov, to je pravda ale pokial clovek nechce pretekat tak by mu (mne :D) to malo stacit :)
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Jasný no ;-) máme s kamarádem vybrané BMW 530xd touring 2007, automat s pádlama a joystickem místo řadičky, 173kw ;-) to pojede líp...cena za takové stejná jako za nového golfa mého. Už zas tolik nenajedu, tak příští rok bude. Samozřejmě chci zůstat člen, tak potom jak to půjde, tak bude doma GTI.
Petr Látal (Gvines)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Thorwards »

Možná by jsi s tím měl vážně zajet do servisu ať se na to kouknou, sice HDi je dobrej motor, ale má o 15 PS méně než ten tvuj, tak to podle mě neni možný aby mi to jelo lépe. Ještě bych chápal to zrychlení, HDi má nějakou fuknci overboost, kterou dost dobře nechápu, ale měla by snad zvyšovat kroutící moment, ale že i tu maximálku mělo to HDičko vyšší, to se mi zdá divné, ještě když jsem měl navíc spolujezdkyni.

Uživatelský avatar
LukaSHek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 224
Registrován: 27.11.2009 21:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od LukaSHek »

Hele, nech si to proverit, ale podle me to je picovina... Mas x faktoru, ktery to muzou ovlivnit - horsi nafta, starnouci olej, dokonce i vlhkost vzduchu, teplota, zimaky, spatne dofoukany kola, zaneseny filtry... Nevylucuju, ze se ti neco podelalo, treba vaha vzduchu (ale to by byla totalni ztrata vykonu)... Nicmene, jestli v lete jedes dve kila a ted 180, tak to mi prijde uplne normalni...

Kazdopadne dej vedet, jak jsi dopadl... :)
Golf VI 1.4 | Tornado Red | "Highline look" | H7+HB4 Osram CoolBlue | LED zadní RZ + přední parkovačky | RCD510 | LED interiér | GTI pedály (nějak se to zadrhlo :-))

Pali_no
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 31.10.2010 17:48
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od Pali_no »

platal píše:No jsem trochu naštvanej, poslední dobou se mi zdá, že to auto jede, ale že jelo dřív lépe :-( i dnes na dálnici v Německu 180 a víc se mu nechtělo a to jsem nadával v létě, že jsem tam jel 200 z jednoho kopečka.
Rozdiel 180 a 200 je vykonovo min 10-15k .. teda za predpokladu ze je to rovnake stupanie, vietor a podobne. Ak mozes overit ze naozaj das len 180 a predtym si dal 200, tak potom mas naozaj problem.

platal
Závodník
Závodník
Příspěvky: 575
Registrován: 20.11.2009 23:55
Bydliště: Severní Čechy, Špindlerův Mlýn

Re: Výkon motoru - hlavně u 1,6 TDI CR 77kw

Příspěvek od platal »

Bylo mokro ještě. Zimáky a tak. Ono to podle mě nebude nějak nic vážného. Mrknou na to na PC v servisu. Ale spíš to je ok. Je to 105koní a to je nic...
Petr Látal (Gvines)

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“