1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Uživatelský avatar
deriksk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 13:03

1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od deriksk »

Zdravím všetkých. Má niekto problém a skúsenosti s vysokou spotrebou motorového oleja pri 1,6 TDI. Ja mám Golf VI, r.v. 2010, najazdené cca. 32000 km. Moja spotreba oleja je asi 1 l na 2000 km. To predsa nie je normálne. Žiadne iné auto, ktoré som mal predtým olej nežralo, preto som zostal prekvapený z informácie z užívateľskej príručky, že je to v norme....Teda cca. 0,5l/1000 km. Motor považujem za zabehnutý, priemerná spotreba je relatívne v pohode /do 5 l / a viditeľne mi olej nikde neuniká. Výfuk nie je zadymený, olej neuniká do chladenia ani do sania, preto som z toho rozčarovaný. Asi sa pôjdem ukázať v servise, ale nemám na nich nervy, pretože pravdepodobne ani netušia čo robia a predpokladám, že ich jediná snaha bude, aby sa ma zbavili. Ďakujem
Přílohy
DSC01040.JPG

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od Black Dragon »

No to si myslím, že je hodně, i když jak říkáš norma je norma a servis tě odpálkuje. Ale myslím si, že normal to není. Já mám zase opačnej problém, za 10 tkm přibyl asi 1,5 cm oleje. :?

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od Steve28 »

Čiže to znamená že za cca. 10.000 km si vymeniš olej v motore, stačí iba filter vymeniť.......no teda senzačné na nové auto.

Uživatelský avatar
deriksk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 13:03

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od deriksk »

s tým pribúdaním oleja to tu už niekto riešil, ale to je u TSI, a tam sa ti to mieša s benzínom, čo tiež nie je nič moc pri jeho schopnosti odmasťovať! Ale mne odbúda a začína ma to slušne ... hnevať. Má niekto podobný problém, alebo len ja som dieťa šťasteny.

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od mefix »

Máš holt smůlu - reklamuj.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od rasto4444 »

mam ten isty motor, nabehanych cca 14200 km a zatial som dolieval olej raz asi pri 10 000 km aj to asi len pol litra, ale uz dlho som nekontroloval tak neviem.. Ja zas mam iny problem a to so spotrebou nafty. Tusim kazdy kto ma tuto 1.6 TDi pise ze ma spotrebu do 5 litrov. Ja som sa na plnu nadrz pod 5,5 nikdy nedostal pritom uz som sa snazil jazdit vyslovene jak slimak ci dosiahnem spotrebu aku pisu niektori na fore, ale marne. Trasi su len dialnica aj aj to pomaly. + mam obcas problem so studenymi startmi a tiez mam pocit ze ked je auto studene ma taky plechovy zvuk.. pritom niekedy je rucicka teploty motora skoro na 90 C a furt to ma zvuk jak keby to chcelo chcipnut.. tiez som bol x krat v servise a zakazdym neuspesne.."auto je v poriadku, diagnostika nic neukazala".. to je jedine co ti spravia, ak im tam nic nevyhodi tak mas bohuzial asi smolu. Pri reklamaciach su tí technici uplní ...
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
deriksk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 13:03

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od deriksk »

S tou spotrebou je to veľmi individuálne. Ak sa chceš priblížiť k papierovej spotrebe, tak nejde ani tak o rýchlosť, akou ideš, ale skôr o plynulosť jazdy. Teda žiadne prudké zrýchľovanie. Mne sa osvedčilo jazdiť okolo 100 km/h a pri dlhších trasách, keď sa musíš hrkať aj cez dediny tak tá spotreba ide na PP aj pod 4,5 l. Na druhej strane jazda do práce asi 60 km z toho 1/2 diaľnica spotreba podľa PP okolo 5,3. Pokiaľ ma to bavilo tak som dotankoval do plnej a prepočítal som si dlhodobú spotrebu vždy po cca 1000 km a reálna je vždy o 0,3 l menšia. Takto som to skúsil pár krát po sebe a teraz keď viem, že to ide už na to kašlem a idem, ako mám náladu.
Čo sa týka spotreby oleja tak to ma ináč se.. O týždeň som objednaný do servisu, tak uvidím. Zatiaľ sa prijímací technik tváril, že to nie je normálne, tak som zvedavý, dokedy mu to vydrží. Potom dám vedieť.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od rasto4444 »

Ja uz som skusal jazdit kadejak a aj ked som to prepocital v ratane rezervy tak max som spravil 1000km co je tych 5,5 l. A s tym olejom drzim palce nech ti zistia co s tym je lebo v poriadku to urcite neni..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
deriksk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2011 13:03

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od deriksk »

Tak dnes som bol v servise. Výsledok, zmeranie "váhy" oleja s tým, že mám najazdiť 1000 km a potom ďalšie kontrolné meranie. Takže po 10 dňoch som tam zase a uvidím.

duffooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.06.2011 12:20
Bydliště: Brno

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od duffooo »

ja mam ten istý motor (1,6TDI) najazdenych 18t km a este som ani nedolieval. takze sa mi to zda tiez dost velka spotreba.. je to asi kus od kusu rozdielne.
VW Golf VI, 1.6 TDI, Rabbit

Uživatelský avatar
TDIfun
Závodník
Závodník
Příspěvky: 520
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni Morava

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od TDIfun »

Videl jsem osobne tento motor rozebranej v mistnim skoda servis prave z duvodu ze zral olej, davali na zaruku nove pistni krouzky a nove gufera na hlavu..

maker666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.08.2010 10:09

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od maker666 »

Podle mé zkušenosti je to velmi individuální. Měl jsem Golf V s motorem 1.9 TDi a měl jsem stejny problém s vysokou spotřebou oleje. Také jsem nakonec skončili v servise na váze, už si nevzpomínám ten vysledek ale bylo to hodně, nicméně stále v normě VW, takže reklamovat nebylo mozné. Řešením bylo nakonec zvolit jiný typ oleje s mírně vyšší hustotou (a přechod z longlife na standardni interval výměny).

Teď mám šestku s 1.6 cr tdi a nebere ani kapku (najeto 40tis).

Uživatelský avatar
Jukinooo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 25.11.2007 11:18
Bydliště: Malacky (Slovensko)

Re: 1,6 TDI CR, 77kW - spotreba oleja

Příspěvek od Jukinooo »

Mame tiez tento motor vo Variante. Za 3 roky 200 000 km a nastastie olej nezerie vobec. Jazdia sa trasy cca 90 km a spotreba pri mrazoch cca 3,2 - 3,7 litra. Takze ma prekvapuje ze na klasickom ovela lahsom Golfe tu niekto ma spotrebu cez 5 litrov 8O
"Táto! …..to bude nejspíš nejaká provokace!"

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“