1,6 TDI Bluemotion

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Michal IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.09.2009 22:39
Kontaktovat uživatele:

1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od Michal IV »

Ahoj, chci se zeptat jestli nemate nekdo zkusenost s tímto motorem 1,6 tdi Bluemotion 77 kw, uvažuji o jeho koupi!!předem dík

tactical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.02.2012 13:19

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od tactical »

Ahoj, mam VW Golf 1,6tdi bluemotion, co by si chcel vediet?

Uživatelský avatar
Black Dragon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 11.03.2010 19:22

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od Black Dragon »

Kdy už je tady řeč o Bluemotionech, rád bych se zeptal i já. Jak to funguje, když např. auto ženeš na dálnici a pak musíš zastavit někde u benzínky? Kvůli turbu by si měl motor nechat klapat na volnoběh, aby se schladilo, ale když to má bluemotion, tak se ti motor po pár sekundách vypne, ne? Nebo to funguje nějak jinak?

tactical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.02.2012 13:19

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od tactical »

Asi mas na mysli start&stop system? Tak ten sa da deaktivovat tlacitkom vedla riadiacej paky a tym sa motor nevypne pri vyradeni rychlosti a spusteni spojky alebo staci dat si dole pas a system sa automaticky deaktivuje, problem je ale inde aj keby bol aktivovany s&s a motor by vypol ,akonahle das dole pas system sa vypne a musis nastartovat klucom, start stlacenim spojky uz nefunguje.Toto iste ked parkujem doma pred garazou, akonahle zabudnem deaktivovat s&s musim startovat klucom :-) a teda tym by hrozilo poskodenia turba aj ked ja sa snazim tie posledne kilometre jazdit setrnejsie k autu. Inak aj ked mas aktivovany s&s a napriklad vybija sa ti bateria motor sa automaticky nastartuje aby nedoslo k poskodeniu s&s sytemu. Ja osobne ale s& system nepouzivam tak casto lebo moje jazdenie je skor mimo mesta.

Uživatelský avatar
karlos tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 15.01.2008 11:04

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od karlos tdi »

a co spotřeba? reálná???
Passat R36

mefix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 451
Registrován: 08.09.2009 22:14

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od mefix »

Vypínání motoru při zastavení je nesmyslný počin ekoteroristů. S tímto systémem jsem jezdil několik dní s autem z půjčovny. Potvrzuji ale, že to funguje vcelku spolehlivě - tedy nejspíše do doby, než odejde startér nebo aku atd... Celý systém bych ale navrhl obráceně - tedy zapnout ho tlačítkem, nikoliv, aby se sám aktivoval po nastartování a pak ho teprve tlačítkem vypínat. Prostě tohle obtěžuje a je to naprosto zbytečné. Dále už vidím někoho, jak bude v mrazu (vedru) popojíždět v koloně a bude mít vypnuté topení/klimu, kvůli pár kapkám PHM, co ušetří na volnoběhu. K smíchu....

lichoresnice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.05.2011 13:55

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od lichoresnice »

to, že by někdo mrznul nebo se naopak pekl samozřejmě nehrozí. řídící jednotka tyhle faktory hlídá a motor nevypne pokud je studený a netopil by, nebo ho nastartuje aby se natlakovala klimatizace nebo se ohřál. takhle to funguje v mém RRE a myslím, že VW to nemá jinak (náš golf start/stop nemá).

Uživatelský avatar
karlos tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 15.01.2008 11:04

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od karlos tdi »

a co ta spotřeba??
Passat R36

Uživatelský avatar
VWmartinoof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 06.01.2008 12:44
Bydliště: Střední Čechy

Re: 1,6 TDI Bluemotion

Příspěvek od VWmartinoof »

Zdravím.. Mám 1.6 TDI 77KW CR Bluemotion a abych se přiznal je to spíš o člověku a o tom jakou má nohu,pokud jezdíš s těžkou nohou tak počítej se spotřebou kolem 7L ale pokud jsi kliďas a jezdíš rozumně tak se dostaneš i na 4,8L,jako já.. Na dálnici počítej při rychlosti 130km/h kolem 6 a po městě 5-6 při ohřátem motoru.. za stunena jsem nekoukal. Počítej s tím jako u každého auta,že to není jen o noze ale i o stylu ježdění,řazení a dalších aspektech. Třeba Ti někdo napíše lepší zážitky se spotřebou,kdo ví...

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“