Golf VI aktivace DPF

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

sishuow
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 04.09.2013 12:47

Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od sishuow »

Ahoj,

mam 2012 VW Golf VI 1.6 TDI (77kw). Jak se prosim pozna ze zrovna probiha regenerace DPF?

diky!

speedy.kh
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 12.07.2013 22:39

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od speedy.kh »

Vyšší spotřeba, vyšší otáčky.
BMW 530D F10
VW Passat B7 HL 4motion DSG
VW Golf VI GTD DSG

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od wenas »

rosviti se na budiku vlevo zlutej filtr

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od SandrikGVI »

wenas píše:rosviti se na budiku vlevo zlutej filtr
myslim ze todle je ,, blaf" ta se rosviti jen pri vyvolane regeneraci pres VAG...me se zadna kontrolka pri bezne regeneraci nerosviti...je to jen vyssi spotrebou...bezici saharou...vyssi teplotou z vyfuku...jinak ja za jizdy regeneraci ani nepoznam

bordel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.12.2009 11:20

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od bordel »

Moje auto ma obcas zvysenou spotrebu cca 1.3l/h kdyz zastavim na krizovatce a je videt, ze dsg radi pozdeji (napr. ve 2000ot, ac normalne radi treba v 1500ot). Bezne u zahrateho motoru mam 0.7l/h podle klimy apod. Otacky jsou zvysene jen lehce, dle budiku ale vzdy pod 1000ot spis i pod 950ot, coz mi prijde normalni.
Muze to byt projev regenerace filtru? Jak se v tomto pripade zachovat?
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu, stačí řidičák sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.

Uživatelský avatar
wenas
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 26.08.2011 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od wenas »

proc by to by blaf??muj zvisi otacky spotreba a rosviti se kontrolka,jedu jedu prijizdim treba k semaforu po urciti dobe, cervena podrazuju a vetsinou na 3 rychlostnim stupni zamnou bilej mrak otacky spadnou kontrolka zhasne a to vse v zapeti klid udelalo mi to takhle trikrat a rikam dost tady neco nehraje,musel jsem koupit cidlo bohuzel uz nevim jak se mu presne rika ale mel jsem zastaralej poruchovej typ vymenil jsem za novy myslim bosch a nic klid,jedine co vim ze do nej vedou dve hadice konektor a je na prave strane za naft.filtrem

schwim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.09.2011 21:09

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od schwim »

Tak blaf to určitě není. Koukni do manuálu. Mě se již několikrát rozsvítila. Najeto necelých 200 tis. CZK a vypadá to, že filtr jde do kytek. Co týden se mi rozsvítí a to jezdím dálky. Každý den min 50km bez zastavení i po dálnici. Naposled se mi rozehřála kapota tak, že jsem na ni neudržel ruku a šup do servisu a nyní zjišťují.
G6 Variant Highline 1,6 TDI 5G; Reflex; A/C; winter paket; parkpilot.
čekám G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; Tungsten; Dijon; Bi-xenony; ergoActive; Park Assist; Parkpilot.

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od SandrikGVI »

Dobra beru trochu zpet...jen mi prosim objasnete o jakou kontrolku jde?? Nekolikrat jsem sledoval budiky a proste zadnou kontrolku navic nevidim...no uvidime treba jen spatne koukam :good:

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od SandrikGVI »

Je to ono??
dpf-light-vw-tdi.jpg

Uživatelský avatar
radiuum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01.03.2015 15:45
Bydliště: Vrchlabí

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od radiuum »

SandrikGIV píše:Je to ono??
dpf-light-vw-tdi.jpg
psal jsem ti sz :) odpověz prosím :)

schwim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 20.09.2011 21:09

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od schwim »

SandrikGIV píše:Je to ono??
dpf-light-vw-tdi.jpg
Ano! To je ona.
G6 Variant Highline 1,6 TDI 5G; Reflex; A/C; winter paket; parkpilot.
čekám G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; Tungsten; Dijon; Bi-xenony; ergoActive; Park Assist; Parkpilot.

Uživatelský avatar
Kyselinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 27.09.2013 10:13

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od Kyselinka »

Ked sa rozsvieti kontrolka DPF, ako na obrazku, tak mate trosku problem. Je to z dovodu prerusenia viacero regeneracii a filter je uz dost zaplneny. Preto je nutne ist na dialnicu a ist minimalne na 4-5 prevodovom stupni pri ot 1800-2500, min. 10-15 minut, alebo az kym ta kontrolka nezhasne. Je to aj v manuale.
Klasicku regeneraciu clovek spozna len zvysenou spotrebou na volnobeh (cca 0,6l) a zvysenymi otackami na 1000ot. Ak sa regeneracia prerusi necakane vypnutim motora, tak je pocut ako sa roztoci ventilator na urcitu dobu (manual uvadza aj 10 minut) a to z dovodu, ze pri regeneracii vznika vysoka teplota v motorovom priestore a hlavne v DPF, a je potrebne tento priestor a komponenty dochladit.

P.S: ak sa tato kontrolka zobrazuje uz castejsie, tak DPF pomaly ale isto umiera, zial.

Uživatelský avatar
smej0191
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.01.2008 16:00
Bydliště: Martin SR

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od smej0191 »

Mám na 2.0TDI 103kw odjazdene asi 80tis celkovo auto ma 120tis a DPF kontrolka sa nikdy nerozsvietila akurat som ale po výmene EGR

salko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.07.2011 11:14

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od salko »

Dávnejšie som čítal tento článok a celkom pekne tam vysvetľujú, ako to vlastne funguje. Je tam spomenuté aj ohľadom toho bieleho dymu.
http://www.auto.cz/filtry-pevnych-casti ... -dil-93668" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
dýzlgejt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.11.2015 20:16
Bydliště: Highland

Re: Golf VI aktivace DPF

Příspěvek od dýzlgejt »

Docela mě taky vadí, že nevím, kdy zrovna regeneruje. Mám dojem, že jsem mu už několikrát regeneraci zbytečně přerušil. Neřešil někdo, jestli by nešla navíc nějak nastavit (naprogramovat) signalizace standardní regenerace - třeba že by při ní kontrolka problikávala (a při té "problémové" jak píše Kyselinka by zůstala svítit natvrdo - tak jak to je ).
Golf VI Variant Highline, 1.6 CR, 77kW (CAYC), 2011
ex. Golf V, 5.dv., Comfortline, 1.9 PD, 66kW (BRU), 2004

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“