1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od cejsi »

Ahoj,
dneska jsem se pustil u mého Golfu 1.6 tdi r.v. 2010 do výměny palivového filtru.
Když jsem vyměnil starý filtr za nový - naftu jsem nedoléval, vyměnil jsem jen filtr. Pak jsem párkrát pootočil klíčkem, aby si filtr natáhl naftu. Po několika pokusech o nastartování motor nenaskočil. Palubní počítač začal psát nějakou hlášku o návštěvě servisu.
Sjel jsem ještě na benzínu pro trošku nafty, filtr jsem zalil, ale motor opět nenaskočil.
Při pokusech o nastartování baterka hodně zeslábla, tak jsem se o další pokusy vykašlal... .

Prosím o nějakou radu co teď s tím. Bydlím v německu - mnichově, tak doufam, že jsem si nezadělal na nějaký velký problém.

Díky

Jakub

Uživatelský avatar
svatan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 12.07.2012 10:37

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od svatan »

To mě neděs, taky jsem chtěl nechat preventivně vyměnit palivový filtr na benzíňáku....
VW Golf VI Comfortline 1.4TSI 122PS 2012-

k prodeji:
- sada orig. zadních zástěrek pro VW Golf 6, cena 250Kč

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od motorpower »

cejsi píše:Ahoj,
dneska jsem se pustil u mého Golfu 1.6 tdi r.v. 2010 do výměny palivového filtru.
Když jsem vyměnil starý filtr za nový - naftu jsem nedoléval, vyměnil jsem jen filtr. Pak jsem párkrát pootočil klíčkem, aby si filtr natáhl naftu. Po několika pokusech o nastartování motor nenaskočil. Palubní počítač začal psát nějakou hlášku o návštěvě servisu.
Sjel jsem ještě na benzínu pro trošku nafty, filtr jsem zalil, ale motor opět nenaskočil.
Při pokusech o nastartování baterka hodně zeslábla, tak jsem se o další pokusy vykašlal... .

Prosím o nějakou radu co teď s tím. Bydlím v německu - mnichově, tak doufam, že jsem si nezadělal na nějaký velký problém.

Díky

Jakub
Nejspíš nezadělal, docela dlouho trvá než se systém odvzdušní. A znovu kontrolu zda je vše správně.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od cejsi »

motorpower píše:
cejsi píše:Ahoj,
dneska jsem se pustil u mého Golfu 1.6 tdi r.v. 2010 do výměny palivového filtru.
Když jsem vyměnil starý filtr za nový - naftu jsem nedoléval, vyměnil jsem jen filtr. Pak jsem párkrát pootočil klíčkem, aby si filtr natáhl naftu. Po několika pokusech o nastartování motor nenaskočil. Palubní počítač začal psát nějakou hlášku o návštěvě servisu.
Sjel jsem ještě na benzínu pro trošku nafty, filtr jsem zalil, ale motor opět nenaskočil.
Při pokusech o nastartování baterka hodně zeslábla, tak jsem se o další pokusy vykašlal... .

Prosím o nějakou radu co teď s tím. Bydlím v německu - mnichově, tak doufam, že jsem si nezadělal na nějaký velký problém.

Díky

Jakub
Nejspíš nezadělal, docela dlouho trvá než se systém odvzdušní. A znovu kontrolu zda je vše správně.
Ještě to jednou zítra rozeberu a prohlédnu to...
Můžu tedy dát baterku na nabíječku a ještě s tím zkusit párkrát otočit? Nemohlo se stát, když jsem s tím točil déle, že auto už nenastartuje - nemusí se smazat nějaká chyba...?

díky

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od motorpower »

Chyba bude nízký tlak railu.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
nickovw08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.08.2014 23:14
Bydliště: SK-blizko MY

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od nickovw08 »

http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=94&t=46949" onclick="window.open(this.href);return false; Tuna sa to riesilo

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od cejsi »

nickovw08 píše:http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=94&t=46949 Tuna sa to riesilo
Diky za odkaz, kouknu na to....vypada to, ze to je ten stejny problem co mam ja

Uživatelský avatar
nickovw08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.08.2014 23:14
Bydliště: SK-blizko MY

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od nickovw08 »

Nemáš za čo a podľa tvojho popisu je to ten istý problém je tam aj popísané ako to potom naštartoval len neviem na ktorej strane prečítaj a uvidíš či to pomôže

cejsi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.12.2014 07:30

Re: 1.6 tdi - výměna palivého filtru - problémy

Příspěvek od cejsi »

Vcera jsem konecne nastartoval.
Odpojil jsem hadicku, ktera vede od filtru k cerpadlu, odsavackou jsem natahl naftu k cerpadlu, zapojil hadicku a skoro hned to chytlo.
Nemuselo se nic mazat pres diagnostiku.
Akorat me mrzi, jak jsem s tim pred tim tocil...snad bude vsechno ok.

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“