1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
Joyride
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 25.01.2014 17:25

1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Příspěvek od Joyride »

Mám G VI. 1.6 TDi (77kW) a budu měnit komplet spojkovou sadu včetně setrvačníku (resp. spojce nic není, ale setrvák je na kaši...).


Při hledání (Kelly, Medik, Elit,...) jsem se trošku zmatenej :roll: . Někde uvádí "do 11/09", jinde "do 11/2010", jinde se roky lišej ještě víc...

Mám auto do provozu leden 2010, tudíž předpokládám výrobu koncem 2009.


Poradí někdo, kterou sadu vybrat?

A ještě dotaz - kolega koupil spojkovou sadu podle VIN na Octavii II. FL, motor stejný jako já. Než stačil vyměnit, auto naboural. Jenže jeho auto je do provozu 12/2012. Pasovala by tahle sada vč. setrváku nebo čím se liší?


Mockrát díky :drinks:

Uživatelský avatar
Kotel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Příspěvek od Kotel »

Mám dojem že od 3/2011 jsou setrvačníky pevné, tudíž spojka jiná...

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Příspěvek od jirkaTDI »

přesně tak, do 3/2011 se dávala dvouhmota, poté pevný setrvák ;-) dal bych komplet sadu s pevným setrvákem, sice vyžaduje jemnější práci se spojkovým pedálem, ale životnost je pak úplně jinde než u dvouhmoty... kromě origo sady doporučuju sady National z Renovaku ;-)
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

lubinek79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 01.11.2015 21:38
Bydliště: okolí Hustopeč

Re: 1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Příspěvek od lubinek79 »

Tím pevným setrvákem myslíš třeba tohle? Myslíš, že pevný setrvák nebude mít negativní dopad na životnost převodovky, či na komfort jízdy?
http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... sp-835035/" onclick="window.open(this.href);return false;
Volkswagen Golf VI Variant 1.6 TDI 77kW 2011

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TDi - která spojková sada a setrvák?

Příspěvek od jirkaTDI »

O převodovku bych se nebál, zvlášť když se dávaly pevný setrváky i v sérii :wink:
Jinak s tím pevným setrvákem je motor malinko hlučnější, ale ta 1.6ka je tak tichá, že si toho skoro nevšimneš. Za jízdy se jinak projeví při zapnutým tempomatu a hodně mírné zátěži - třeba z kopce - pak auto lehounce pocukává, s dvouhmotou se to neděje. Ale není to nic hroznýho, já bych šel jednoznačně do pevnýho :wink:
Jinak já můžu doporučit tuhle sadu, oproti Valeu kvalita už na pohled úplně jinde...
http://eshop.renovak.cz/spojkovy-kit-na ... em-ck9908f" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“