nastavení motoru po výměně vstřikovače

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
jardakcv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.08.2017 20:49

nastavení motoru po výměně vstřikovače

Příspěvek od jardakcv »

Ahoj, mám dotaz ohledně výměny vstřikovače. Mám 1.6 TDI 77 kw, nedávno mi při nájezdu 140 tkm odešel jeden vstřikovač. Sehnal jsem jiný použitý a mechanik ho namontoval zpět. Vše funguje zase normálně, spotřeba ok a zvuk mi taky přijde normální. Už mám od té doby najeto přes 600 km.
Někde jsem však narazil na diskuze, nevim už však přesně kde, že po výměně vstřiku se to musí nějak sesynchronizovat s řídící jednotkou. Mechanik o ničem takovém neví a nikdy to nedělal. Může mi tu prosim někdo tedy říct, jak to má být? Četl jsem tam taky, že při špatném nastavení funkce vstřikovače může dojít i k propálení pístu a jiným průserům. Pořád mi to vrtá hlavou.
Díky za info
Jarda

Daniel Kunovsky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 02.02.2017 18:55

Re: nastavení motoru po výměně vstřikovače

Příspěvek od Daniel Kunovsky »

Ahoj,
ve VCDS 01 - motor a pak 04 - nastaveni nebo 10 - adaptace, presne nevim a tam je na vyber korekce vstrikovacu 1 az vstrikovacu 4. Pro ten, ktery jsi zmenil musis nastavit hodnotu, ktera je uvedena na tom vstriku :-) Ted jen staci najit nekoho s diagnostikou, ale mechanik by to mel vedet, kdyz se pousti do vymeny vstriku, coz neni opravda za dve stovky :-)
Dan

mladej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.05.2010 16:17

Re: nastavení motoru po výměně vstřikovače

Příspěvek od mladej »

zadává se číslo s toho vstřikovače do řj pokud si dobře pamatuji

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“