VW Jetta 2,0 diesel hučí DSG na 5 a 6 rychlost

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
peteros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.09.2017 15:08

VW Jetta 2,0 diesel hučí DSG na 5 a 6 rychlost

Příspěvek od peteros »

Zdravím, mam zanovni Jettu, DSG 6kvalt, motor 2,0 diesel, najeto cca 40tkm, v predlženej zaruke do 2020.
v podstate od novoty mi hučí prevodovka pri zaradení 5 a 6 rychlosti. Bol som s tym niekolko krat na garančke vo VW, menili mi uloženie prevodovky ale nič to nepomohlo a už sa s tym nechcu asi babrať tak som dostal stanovisko, že je to sposobene konštrukciou vozu. Dovi Dopo. Som z toho docela na prášky, po meste sa s tým ešte ako tak dá, ale dlhšie cesty su pre mňa utrpením a z auta ma doslova bolí hlava. Symptomy su nasledovne: radenie ide hladko na vsetky prevodove stupne 1 až 6 aj za studena aj za tepla. Keď preradí na 5ku prakticky od 1200 ot/m počuť súvislé jemné hučanie, možno drnčanie alebo rezonanciu, rezonancia na milisekundu prestane keď prevodovka preradí na 6ku potom to drnčí zas. Je to počuť až do 2200 ot/min. Potom to prehluší aerodynamický hluk. Rychlosti 1,2,3, su uplne tiche v celom spektre otačok motora, možno sa mi zda že to robí slabšie aj na 4ke, ale ta je celkom v pohode. Už to mam docela napočuvane. Na volnobeh to nerobí v celom spektre otáčok. Vie mi niekto poradiť, stretol sa niekto s takouto závadou? Viete mi poradiť servis kde sa na to pozrú? Aj nezáručný, na záruku už kašlem z prístupu VW som sklamaný. Auto pozerali vo firme kde robia prevodovky, vraj to robi diferencial ale keď je to v zaruke, že to nebudu robiť mam nahaňať predajcu. Písomnú reklamáciu v Porsche Bratislava mi neuznali, vraj je to dane konštrukciou vozu, skušal som VW servis v Čechach, vraj zavada tam je ale na zaklade dohody so Slovenskom ju nebudu riešiť keď mi to slováci zamietli. Som načisto v koncoch. Na aute musim jazdiť lebo podnikam preto to ma uz tolko nabehane ale je to diskomfortna jazda a najradsej by som to auto zapalil.. Prve nove auto a totalne sklamanie.

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“