Castrol nebo Mannol

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Castrol nebo Mannol

Příspěvek od Ipanema »

To není pravda a podmínka. Promiň.
Tento motor s dieselem nepotřebuje normu 507.00. Jestli ano, proč? Pokud škrtnu výměnu oleje po 30 tis.km, ze strany xxx (někde vždy na začátku) návodu k obsluze, tak proč tedy?
Jestli má DPF a jaký to má systém v motoru jsem se zeptal, protože to je jistota, když ten motor neznám.
Zde nejde o 1000 názorů a vlastně ani o 100 a ani o 10 názorů. Zde je pouze o dvě normy, které musí pro ten konkrétní motor být použity. Třetí norma je jak to auto mám asi moc rád a jestli 1x ročně vytáhnu z peněženky 1000 Kč nebo 1400 Kč. Pokud Lukana bude dělat tento olej a bude splňovat smažení řízků a zároveň bude mít ony normy VW, je možné ho také nalít. I na pánev a také do motoru. To lze uplatnit i na ten Castrol. Bohužel některá Lukana (a jiná zase ne) se při smažení řízků rychleji přepaluje. A podruhé: To lze uplatnit i na ten Castrol. Stojím si za tím co jsem napsal výše. Základový olej je použitý vždy kvalitnější do drtivé většiny mot. olejů než do Castrolů. Je spousta lidí co jezdí pouze do servisu VW a mění po 30 tis. tu VW507.00 Spousta. Tito lidé si nemůžou dovolit cokoliv jiného než bizardní Longlife.

Rozebírat motor není potřeba. Stačí nalít Castrol, najet 15 tis. km a vylít a vložit hustoměr do nádoby s tím vylitým olejem. No a pak nalít něco opravdu kvalitního a udělat to zase. To se i MOŽNÁ vsadím o tento test... Jen by to muselo být regulérní.

Ale jestli někdo má ten Castrol rád nebo se mu líbí logo, tak směle do něho. V žádném případě ho nerozmlouvám. Šlo od nadpisu tématu až po příspěvky pouze o srovnání oleje Castrol vs. xxxxx
Nikoliv o hanění značky.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
striska
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.11.2009 18:55
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Castrol nebo Mannol

Příspěvek od striska »

Taky jsem po Castrol zkusil Mannol a motor byl nepatrně tišší. Takže ANO, Castrol není tak kvalitní, jak si všichni myslí a ANO, s ohledem na cenu je Mannol celkem rozumná volba. Nicméně pokud chceš opravdu kvalitu, tak bych šel do Petro-Canada.

Milan8902
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 303
Registrován: 22.11.2008 22:42
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Castrol nebo Mannol

Příspěvek od Milan8902 »

Ahoj,

mám Golfa VII Variant GTD a můj otec Golfa VII Variant 2,0 TDI 110kW. Doposud jsem používal mot. olej Castrol. Po přečtení tohoto vlákna, zvažuji změnu značky. Jsem zvyklý brát olej z "abv-autodily.cz". Bohužel v tomto obchodě nemají zas až takový sortiment značek...

Co si myslíte o tomto oleji "Total"?

https://www.abv-autodily.cz/?page=detai ... ist=#popis" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky Milan

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“