Čerpadlo v nádrži (hlučnost)

Naftové agregáty

Moderátor: SandrikGVI

Odpovědět
satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Čerpadlo v nádrži (hlučnost)

Příspěvek od satene »

Zdravím. Potřebuji se optat na hlučnost čerpadla v nádrži.
Motor 1,6 Tdi 77kw CYAC (nafta) cca.150000km najeto.
Začal jsem slyšet při vypnutém rádiu i ventilátorech a nastartovaném autu slabé hučení (skoro pískání) od zadních sedaček. Po odkrytí sedaček je jasně slyšet že je to čerpadlo. Nevím jak dlouho to dělá ale myslím že tak 2 měsíce zpět to nedělalo. Pro úplnost dodám že před startem čerpadlo natlačí normálně a vypne. Po startu je slyšet jak čerpadlo po pár vteřinách naběhne, běží pořád a je pak slyšet ještě i tak vteřinu po zhasnutí motoru.
Je to cca týden co jsem dělal komplet výměnu 15000, včetně palivového filtru, a měl venku i čerpadlo z nádrže na vyčištění. Zvuk to dělalo před tímto úkonem i po něm.
Potřeboval bych vědět zda je to při nájezdu normální že je již hlučnější, nebo je to projev nějaké závady? Nádrž běžně tankujem tak do půlky a víc ale dost často(dá se říct pokaždé) ji vyjedeme i na dojezd 20km tzn. skoro celou rezervu.
Dnes jsem po najetí cca 500 km od výměny kontroloval filtr a v naftě před se něco na slunci lesklo, jak kdyby tam byli šupinky železa nebo hliníku, ale to jsem si mohl jen vsugerovat.

Prosím tedy o radu jestli se připravit na výměnu onoho čerpadla, nebo kde by mohl být jiný problém s tím spojený.
Děkuji.
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Odpovědět

Zpět na „Motory diesel“