PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Fotky, inspirace, tuning...
Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

Tak a je to tu :-)

po 2 letech bez Pašíka (R.I.P. B6 2010) přišla super nabídka a čas na 3-letou B8 :-)

Komplet česká historie, prověřený auto (a tím myslím díky známostem a né prověřené v AAA :D ), super cena a tak nebylo co řešit :-)

84.000 najeto, 11/2017 do provozu, 110 kw DSG, comfortilne v rPacketu (samozřejmě prodáváaé jako rLINE :D )

Cena kolem 500.000 :-)

No a protože jsem pacinet, už když jsem odjížděl 20.1.2020 z Auto Opat, věděl sem, že budu volat "starým známým"
____________________________________________

Začali jsme zlehka "zabezpečením" a ochranou skel...
- bezpečnostní fólie na přední skla (LLumar)
- 50tky černé fólie od B sloupku dál
- pískování VIN na všechny skla

Pak přišel na řadu chip a úprava DSG, které fakt divně řadilo (na fóru se to tu řeší hodně často) u Motorpower
- úprava DSG
- chip na 143 kw, 198hp a 400Nm
- dokódování pár kravinek

Následovola návštěva u Lukiiho s Ergem a
- výměn jednotky rádia
- výměna displaye a rámečku
- kódování jednotek a dalších kravinek
- překódování startstopu

No a mezitím domů dorazila couvací kamera, rLine prahové lišty a další kravinky z roidny rLine...

Seznámek dalších prací a úprav je dlouhý, ale popořadě to bdue cca takto:
- couvací kamera
- elrktricky sklopné tažné
- výměna skla a přidání kamery na LA + čtení značek
- AID
- High LED
- volant
- rLINE sedačky
- ambientní osvětlení
IMG_5575.jpg
IMG_5610.jpg
IMG_5611.jpg
IMG_5373.jpg
IMG_5462.jpg
IMG_5464.jpg
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj, vítej. Pěkný passat, já se budu nyní s passatem loučit. Moc velká škoda je těch halogenů, zvlášť když máš R-line exteriér, bohužel to to auto degraduje (možná jsem na to pacient já).
Hlavně ať slouží bez závad.

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

CentriFUGA píše:
22.02.2021 12:58
Ahoj, vítej. Pěkný passat, já se budu nyní s passatem loučit. Moc velká škoda je těch halogenů, zvlášť když máš R-line exteriér, bohužel to to auto degraduje (možná jsem na to pacient já).
Hlavně ať slouží bez závad.
Ani mi nemluv...Bohužel sem se ale dozvěděl, že to je takovej nešvar, co se jednu dobu dělal...když se vzalo auto do flotily, byla možnost koupit za 1Kč rpacket - čili exteriér rLine...No jo, ale auto bylo pořád holomrd...

Niméně, sem na tom stejně...Bohužel jsou ale HiLedky fakt darda a začal sem těma "míň" nákladnejma věcma :-)

Ale! Není všem dnům konec a i tenhle kluk Neměcká bude mít Full ledky :-) Akorát to bude třeba 1/2 roku trvat :-)
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od CentriFUGA »

Rozumím,a teď mi došlo, že nedaleko od nás je firma, co má asi 20 passatů, všechny s halogeny, ale přitom v R-Linu, takže jsem si to říkal, že to je nějaké "divné", takže už vím důvod, bylo to za korunu, tak to neber :-)

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

CentriFUGA píše:
22.02.2021 13:23
Rozumím,a teď mi došlo, že nedaleko od nás je firma, co má asi 20 passatů, všechny s halogeny, ale přitom v R-Linu, takže jsem si to říkal, že to je nějaké "divné", takže už vím důvod, bylo to za korunu, tak to neber :-)
No právě, když se pak podíváš, ono to není r-Line, ale jen RPaket, ani to nemá na dveřích a blatníku znáček R-LINE...

Takové malé poznávací znamení RLinu :-) Teda, aspoň sem zatím tohle vykoukal :) Ale třeba se pletu...NIcméně můj rozhodně nemá krom exteriéru s Rkem nic společnýho :-)
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od tomo_111 »

asi dobra cena za dany znamy stav/km a vek, neda mi ale - to vsetko co na tom planujes robit, nestalo by za to rovno kupit drahsie a v pozadovanej vybave alebo ta ten proces 'riesenia' naplna ako hobby? :)

zrovna tie svetla asi budu docela palka, jednotka radia a displej napodobne (?)

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

tomo_111 píše:
22.02.2021 13:37
asi dobra cena za dany znamy stav/km a vek, neda mi ale - to vsetko co na tom planujes robit, nestalo by za to rovno kupit drahsie a v pozadovanej vybave alebo ta ten proces 'riesenia' naplna ako hobby? :)

zrovna tie svetla asi budu docela palka, jednotka radia a displej napodobne (?)
To máš samozřejmě pravdu, ale zase to beru tak, že jsem koupil auto v super stavu s CZ historií...Servisované, neolítané a fakt moc hezké...

Řekl jsem si, že si postupně dám auto do takového stavu, v jakém bych ho mít chtěl a při poctivém nájezdu vlastně nebudu nijak zásadně tratit...

Za tuning a upgrade ti samozřejmě nikdo nic nedá, až budeš auto prodávat, ale tohle byla tak dobrá koupě, že dalších 100K je pro mě akceptovatelných na to si dodělat, co potřebuju a chci :-) A vlastně tím tu prodejní hodnotu auta smysluplně zvedám :-)

Zbytek, jako ambi svícení, rline volant, atd, je už jen na "okrasu a parádu" :-)
Uvidíme, kde skončíme :-)
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

Tak máme za sebou další kódění a pár krásných vychytávek...

Moc díky Lukiimu a Ergovi - bez nich bych jen čuměl a okukoval...


Co zatím přibylo?
  • Rline prahové lišty do interiéru
  • couvací kamera
  • tlačítka na ovládání kamery + parkování
  • FLkové AIDčko :blush:
  • FLkový Climatronic :blush:
No a co bude dál?
  • tlačítka k řadící páce na vypínání ASR
  • elektricky sklopné tažné
  • letňáky
  • jednotky + zrcátka na side assist
  • výměna skla a kamery + radaru pro Line Assist a čtení značek
  • HighLedky s DLA
P.S.: prodám ledvinu půlky sídliště, kdyby někdo chtěl :sorry: :thanks:

IMG_5754.jpeg
IMG_5775.jpeg
IMG_5776.jpeg
IMG_5777.jpeg
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od prassat »

Fešák! Monterey jsou nejhezčí 18"!
A klobouk dolů, jak jsi se do toho všeho pustil, protože na to bych koule neměl (raději bych si počkal na jinou koupi).
Dotykový klimatronik se ti teď hodí k tomu celosklu, o tom žádná - po vizuální stránce ok.... jen ten trend (všeobecně) se všude zbavit tlačítek je pro mě krok zpět. Teď jen přibalit hadřík a můžeš to furt leštit :-)
Přeji mnoho spokojených kilometrů :-)
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Atila »

Na kolik tě vyšel nový FL AID?Nebo máš starší?
Dík.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od capo »

Chtěl jsem přesně zmínit to samé co psal tomo_111, ale už to tu je tak to opakovat nebudu. Každopádně tys reagoval že daších 100t do úprav je v pohodě. Podle mě už seš tam ale hodně přes, ne?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Jara67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 05.11.2020 14:39

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Jara67 »

Moc hezký!! Na černou perleť jsem zase trochu pacient já. Ta barva je sice náročná na údržbu, ale pohled na naleštěnou černou je prostě nádhera.
Jen fakt škoda absence těch FULL LED světel. Pokud to doděláš nebude to mít chybu. Upřímně obdivuji tvoje odhodlání a nasazení auto dovybavit
dle obrazu svému.
Je jasné, že to co tam doděláš není jen spousta peněz pryč a hodnotu auta to zvedne, ale ?? Zajímalo by mě jak na tom
potom budeš při finančním porovnání. V každém případě smekám, toto musí člověka hlavně bavit :good:
VW Passat B8 Highline 9/2017 DSG 2.0 TSI 162 kW

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od tomo_111 »

capo píše:
08.03.2021 11:32
Chtěl jsem přesně zmínit to samé co psal tomo_111, ale už to tu je tak to opakovat nebudu. Každopádně tys reagoval že daších 100t do úprav je v pohodě. Podle mě už seš tam ale hodně přes, ne?
ako, v tomto pripade to mozno vlastne stale zmysel dava - pretoze ak by chcel kupovat FL model (a mat FL budiky a FL climatronic), tak by to stale asi bolo o dost viac za skoro nove auto v takej vybave. Kazdopadne zavisi aj na mentalite, mne by sa uz do toho nechcelo tolko 'sypat' zrejme, ale kazdy sme iny a tak je to spravne :good:

Uživatelský avatar
Honza Honek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 16.09.2017 21:08
Bydliště: Praha

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od Honza Honek »

Díky za komenty kluci, zkusím odpovědět takhle hromadně :-)

PĚKNĚ OD PŘEDU AUTA :-)
  • FullLedky
jsou v pořadí, jejich výměna, včetně všech jednotek bude cca 50.000 :-( Ale zase to bude mít to nej, co se dalo udělat...
  • FL AID a Climatronic
oboje jsou funglovky a po Lukiim sem druhej v čr, co to má na autě staršího data výroby, než je FL :-)
cena obojího je kolem 40.000, ale záleží to na jednotkách v autě, k'dování, atd atd...TZN ceny se můžou lišit u každého auta...
JInak jen panel AID je třeba kolem 22.000, climatronic jen panel je třeba cca 8.000...(ale třeba rámečky, kabely, optika, atd - to všecko naskáče)
  • Kola + barva + Rline
Monterey sou nádherný a ty 18tky tomu fakt slušej - 19 do Prahy už sou moc, to už je fakt tvrdeej koráb :-)
Těším se na jaro, bude keramika a detailing v Shny Cars v Příbrami :-) Nemůžu se dočkat :-)
  • Omaky a opatlání + "absence knoflíků"
To "ustavičné" leštění hadříkem není úplně pravda.
Stačí jednou "navoskovat/ošetřit" přípravkem na LCD a pak už jen mít hardřík třeba ve dveřích a sem tam si to otřít - 2 pohyby třeba na světlech :-) To mi fakt nevadí :-)

Globálně ale sem za auto dal cca 500.000 (+-). Důlěžitý pro mě byl nájezd, stav a historie.
Mám 100% nebouraný auto, s nájezdem pod 90.000 v Rline a v provedení 11/2017 - tedy ideální pro retrofit...

To byl ten rozhodující faktor, který mě přivedl na myšlenku mít Pašíka v TOPu podobně, jako třeba Lukii toho svého...

Nicméně, je to i tak trochu diagnóza, zábava a radost...

V době Covidu a zimy není moc co dělat, takže projekt Pašík měl zelenou :-)
Passat B6 2010 // 103 kW chip 130kW - R.I.P. :zzz:
Passat B8 2017 - RLine - koukni

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: PAST1CKA - aka Honzova B8mička

Příspěvek od capo »

Díky za upřesnní těch cenových relací.
Pro mě je asi TOP něco úplně jiného než pro tebe. Motor, pohon, panorama, webasto, ventilovaný sedačky apod :).
Ale jak jsem psal, už jen přidáš cenu za tažné a jdeš hodně přes 100t s úpravami. K tomu výměna skla na kameru, radary dozadu na side asist....No bude to skákat hezky, ale když peníze neomezují a je to zábavou, tak je radost, a ta je neocenitelná :). Držím palce a těším se na další úpravy.

Ad Shny Cars v Příbrami - máš s nimi již nějakou zkušenost - nebo proč zrovna oni?
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Odpovědět

Zpět na „(ne)Jen můj Passat B8“