VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Fotky, inspirace, tuning...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od Jiruna09 »

Konečně jsem si udělal čas na přesun ze sekce sedmičkových Golfů. Po totální nehodě (více ve vláknu viz podpis) jsem hledal náhradu za své hlavní vozidlo. Nejprve jsem chtěl něco zábavného na naše klubové výlety, ale po zohlednění rodinných a užitných požadavků jsem skončil u Passta "v kombajnu".

Velkou roli ve výběru hrála výprodejová sleva nových skladových vozů před nástupem faceliftu a po připočtení individuální zákaznické slevy nemohlo jiné VW konkurovat.

Vzal jsem nakonec auto s DSG. K Passatu mi už manuál moc nešel a poslední dobou jsem s myšlenkou o automatu dost koketoval. Zatím jsem s DSG nad míru spokojený. Nenašel jsem jediné negativum a že jsem díky dovolené vyzkoušel všechny možné jízdní režimy.

Výbavu nebudu rozepisovat detailně. Jde o HighLine s exteriérem Rline s výbavou BusinessPaket. Nevím co která výbava přesně obsahuje a co je navíc, tak vypíchnu dynamické LED, zpětná kamera, appconect, ambientní osvetlení, el. 5. dveře.
Přílohy
IMG_20190819_074943.jpg
IMG_20190819_082931.jpg
IMG_20190819_090049.jpg
IMG_20190819_085605.jpg

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od ablorhm »

Krasavec a ty fotky jsou jako z katalogu :good:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od Jiruna09 »

Návrat plného auta z dovolené: Gradac - Benešovsko (auto ná najeto aktuálně 5500Km). Celou cestu klimatizace a tempomatová rychlost = dovolená rychlost + 10Km/h. V jízdě je krátké stání na SLO-AT hranicích, kde probíhala důkladná kontrola Němců, půlhodinová pauza u Štýrského Hradce a cesta přes jeho centrum, protože probíhala noční údržba tunelu na A9. Před opuštěním dálnice u Freistadtu byla průměrná rychlost 117 Km/h. Tradičně nejhorší/nejnáročnější úsek jízdy byla ČR. Kdyby byla dostavěná celá D3, byla by cesta minimálně o hodinu kratší, jelikož bydlím kousek od plánovaného sjezdu.

Celou cestu jsem zkoušel novou verzi Android Auto a super. Část cesty jsme poslouchali internetové rádio my Tuner, pak muziku z telefonu přes Hudba Play a nakonec běželi oblíbené skladby z YouTube Music (zde bude ovládání obtížnější, až mi skončí zkušební Premium verze a nepůjde YTM spustit na pozadí AA). Vše šlo ovládat na liště pod Waze a opačně když jsem byl v nějaké aplikaci tak zůstalo na liště ovládání navigace. Waze bez problémů navigoval na pauzu pod Graz 670km (Shell - Gewerbepark, Werndorf) a pak až domů. Žádné výpadky nebo zamrznutí. Za mě naprostá spokojenost :good:
Přílohy
Cesta z dovolené
Cesta z dovolené
Pro srovnání: otočka skrz Prahu
Pro srovnání: otočka skrz Prahu

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od Jiruna09 »

Po půl roce zpět na fóru a kvůli první závadě. Po startu blikala kontrolka žhavení a auto v nouzáku. Jelikož šlo o studený start, jel jsem opatrně pár km kvůli zahřání, než jsem zjistil že jsem v nouzovém režimu a auto mě nepustí přes cca 60km/h. Volal jsem na záruku mobility a tam mi technik řekl, že mám vypnout motor, počkat pár minut a znovu nastartovat. Závada zmizela a už se znova neobjevila. Byl jsem tedy odkázán na servis.

V servise mi udělali diagnostiku a je zaznamenána nějaká chyba palivového čerpadla, nebo nějakého jeho čidla (zapomněl jsem jak to říkal) a jsem objednán na servis po novém roce. Na celém procesu je mi divné, že všichni reagují, jako by přesně věděli o jakou závadu se jedná. V servisu technik mi technik rovnou povídá, že mě objedná na po/út, jelikož jim to zabere 2-3 dny, tak ať tam nemusí být auto přes víkend a že mají vše co budou potřebovat.

Nesetkal se někdo s tímto? Jinak jsem teď hodně jezdil a mám přes 1tis Km vše je naprosto v pořádku.
Přílohy
Nouzák
Nouzák

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od ablorhm »

Že by nějaká svolávačka nebo TPI?
Držím palce :wink:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Jiruna09
Závodník
Závodník
Příspěvky: 605
Registrován: 01.06.2016 15:29
Bydliště: okres Benešov

Re: VW Passat Variant 2.0 TDI HighLine Rline

Příspěvek od Jiruna09 »

Hotovo, v rámci reklamace dle pokynu VW vyměněno čidlo tlaku ve výfuku a přehrán SW. Dále jsem reklamoval vrzající loketní opěrku (skřípot při otvírání), zde proběhla výměna za novou. V rámci záruky mobility mi bylo poskytnuto po dobu reklamace náhradní vozidlo.

Odpovědět

Zpět na „(ne)Jen můj Passat B8“