Elektromobil je lepší než benzín

A jiné šílenosti.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

Hlavně je to jedno, i kdyby stála 1/10 aktuáni ceny, tak je potřeba oddělit samotný vůz a infrastrukturu. K čemu by mi bylo auto, které je levné, cool a miluju ho, když s ním nedojedu, kam chci, kdy chci a kudy chci.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
admin
Administrator
Administrator
Příspěvky: 822
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Serverovna
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od admin »

David Cupánek píše:Například přijedeš k obchoďáku, vystoupíš přímo před vchodem, Tesla by si měla sama najít místo na zaparkování. Když jsi u pokladny, z aplikace dáš Tesle vědět že tě má vyzvednout a přijede zpět na místo kde jsi vystoupil.
Sedím na záchodě a vytáhnu mobil a naladím aplikaci a zakliknu tam spláchnout asi tak... Já jsem v tomhle dost konzervativní, protože se radši otočim a spláchnu. Bydlel jsem na VŠ se spolubydlícím, který by si i boty sundal aplikací kdyby to šlo.. Smartphony pouze ničí úsudek toho co je smysluplné chování.. Takovéhle funkce v reálném světě nikdy fungovat nebudou a nebo ti způsobí asi tak 10 x delší čekání než, kdyby jsi udělal tři kroky navíc..

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od motorpower »

HANZ500 píše:Sice Teslu nikdo nema rad, ale kazdemu stoji za to ji resit a zduvodnovat proc je spatna :D
Do půl mega za novou jí budu milovat!!!! Ale za ty prachy je to sráč. Skoro jako všechno dnes.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od HANZ500 »

Do půl mega za novej spalovák co má přes 700 koní bych taky miloval. mimochodem snad v nejbližších dnech už bych se zastavil, řešil jsem teď na domě nějaké kravinky, ale snad už bude hotovo, tak zavolám.
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od Peťas »

Problém je ovšem v tom, že některé elektrohlavy neustále omílají, jak jsou ti elektrosr**i jednodušší, hlavně proto, že elektromotor je velice jednoduchý a levný na výrobu, převodovka je taky jednodušší, atd, atd.

Logicky, pokud je teda něco jednoduché, tak je to levné na výrobu. A pokud je to elektro tak jednoduché, tak musí být tím pádem i výrobně levné. Proč je teda o tolik dražší, než adekvátní NORMÁLNÍ auto? Akumulátory už jsou taky prý levnější a budou ještě dále levnější a levnější (no nevím, už teď je celkem problém s drahými kovy na jejich výrobu a pokud je něčeho nedostatek, tak je to teda vždycky zdražuje).

Podle mě, kdyby to bylo tak extra mega super, tak se to prosadí samo. Zatím se to teda prosazuje jenom tvrdým nátlakem ekovy******ců. :negative:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

Drahé to možná je proto, proč jsou třeba drahé zdravotní pomůcky;)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
daniel83
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 01.06.2016 21:48

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od daniel83 »

Taky si myslím, že tady hraje roli "economy of scale" - čím více kusů se prodá, tím levnější může být jeden kus, protože se do více kusů rozloží fixní náklady na vývoj auta, stavbu a konfiguraci výrobní linky, apod.

Ale jsem laik, tak třeba kecám jako nedávno ministryně Nováková, když tvrdila že za drahá mobilní data si mohou Češi sami a argumentovala podobně :wink:

Uživatelský avatar
BazyG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 26.04.2018 01:48
Bydliště: Střední Čechy

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od BazyG »

Rouballik píše:Viděl jsem záběr z nějaký Tesly co poladili.. Mimo jiné když akcelerovala déle jak 35 sec tak se přehřála, ale to podstatný..
Znělo to jako v metru. Ještě k tomu domáknout toho autopilota a koupíš si takový osobní metro..


Až to EU zavede povinně chci mít na skladě dost prodlužovaček.. Na pražských sídlištích to bude samý buben :)
Jo tady je podobný video, https://www.youtube.com/watch?v=2nkqMZBR-ak&t=426s" onclick="window.open(this.href);return false;
Haf

Výměna ventilátoru topení Phaeton

Jak mi to žere

Star Citizen referral code , get 5000aUEC free https://robertsspaceindustries.com/enli ... -V9XR-LJ3F" onclick="window.open(this.href);return false; ..tak trochu jiný vesmír.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od Mirco »

po ID 3 přichází ID 4
https://www.motor1.com/news/371167/volk ... spy-shots/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od Pitrsman747 »

skacel99 píše:Za mě je Tesla pouze o tom,že není okoukaná a jezdí jich málo. Není to tuctovka. S ekologií to má pramálo společnýho. Ale lidi na to slyší.
Já už o Tesle přečetl hodně článků a všichni se shodují že je to dobré auto, vše super ale ne moc povedené. Myslím tím kvalita materiálů. Je na to i hodně videí. :D
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

Tady jeden další o Tesle :)


https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... nicni_svob" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

Tady něco z reality firmy.

https://archiv.ihned.cz/c1-66578670-ele ... ma-sva-ale" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) swenak dne 02.10.2019 00:12, celkem upraveno 1 x.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

A pro Teslu už do Prahy:)

https://www.cnews.cz/tesla-obchod-v-praze-elon-musk" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od swenak »

Máte elektromobil? Nevadí, emise si zaplatíte stejně:)

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/e ... zpravy_mvo" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Elektromobil je lepší než benzín

Příspěvek od Peťas »

Majitel elektromobilu by měl povinně doložit, z jakých zdrojů vozidlo nabíjel. Pokud i z uhelných, tak doložit, jaké emise vznikly při dobíjení.
Když buzerace, tak stejná pro všechny.
Pořád nechápu, proč má mít nějaký elektrosr*č samé výhody, když v globálu není o nic víc elkologický, než klasické auto (a možná je na tom ještě hůř).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Odpovědět

Zpět na „Elektromobilita“