Nezájem policie

no cement

Moderátoři: vwCharlie, KJirka

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Nezájem policie

Příspěvek od Michael »

Tak jsem se rozhodl jsem napsat dnešní story, Před vjez od mého baráku si předevčírem v noci nějký tři rómští spoluobčané parkli škodovku 100, nebyl jsem doma, takže to kdo to tam postavil mi řekl soused, prý jim došel benźín, tak že si pro něj dojdou a hned si to odvezou. Neodvezli ten šrot tu stojí doteď, tak jsem zavolal na policii a vysvětlil jim že mi to dost komplikuje výjezd a vjezd na zahradu, a že jak jsem zjistil na značce, to auto nemá už 5 let technickou, nahlásil jsem jim i značku. Po cca 2 hodinách přijela hlídka, obešla auto a pak mi sdělili, že ty značky jsou z jiného, kradeného auta, že s tím jinak nemohou nic dělat a ať to nechá starosta odtáhnout na náklady obce. Tak jsem šel na starostu a ten se domluvil s místním traktorystou, že to zítr odtáhnou za hranice obce. Mne jen zaráží, že policie zjistila že značky jsou z jiného, kradeného auta, ale už se nezajíma oto kdo je majitelem tohoto šrotu, kdo ho tam postavil, vždyť ty značky tam musel někdo dát a to nejspíš ten kdo ukradl to auto ze kterého jsou ty značky.

Uživatelský avatar
Liborek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od Liborek »

hmm tak to je teda moc hezké!!!
:!: CHCETE SAMOLEPY nejen NA AUTO? vyřežu cokoliv co si dodáte! :!:

Obrázek

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: Nezájem policie

Příspěvek od semik86 »

Zajímavý přístup policie...... 8O :roll:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od tycon87 »

Ale ty značky si Policie ČR samozřejmě vzala, ne?
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

jumpman01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29.09.2007 15:59
Bydliště: Plzeň

Re: Nezájem policie

Příspěvek od jumpman01 »

Bohužel je to částečně vina legislativy ČR. Policie má samozřejmě možnosti, jak se po přijetí podobného oznámení zachovat. V úvahu přicházejí více méně dvě možnosti. Vozidlo nějakou dobu monitorovat hlídkou, nebo vozidlo osadit botičkou, aby bylo zabráněno v jeho odjezdu. Sundavání RZ z vozidla bez asistence uvedených osob nepřipadá v úvahu i když to zní opravdu podivně ... Pokud by vozidlo jakýmkoliv způsobem bránilo provozu na pozemní komunikaci, nebo ohrožovalo BESIP, má PČR možnost jej na náklady vlastníka odtáhnout na záchytné parkoviště.

jakub.sampon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.01.2010 20:10

Re: Nezájem policie

Příspěvek od jakub.sampon »

to : Michael Podle mě jsi udělal tu chybu že jsi hned nevolal 156 že ti vozidlo brání ve vjzedu do tvé garáže,a že porušuje zákon,a řekl bych jim aby tam poslali odtahovku a to auto odtáhli a oni by to na 100%udělali jelikož by z toho odtahu měli prachy od vlastníka vozidla,(podotýkám že by nevěděli ještě o tom že to auto je kradený)tak normoš b y přijel s odtahovkou a odtáhl to auto ..a jel... víš státní je v tomhle na nic,vlastně ani nechápu proč si volal na státní jelikož státní nemá snad v kopetenci odtah ,jen měštáci.

Nebo varianta druhá pokud spz byli kradený tak dejte tomu že měl i vuz vypáčený zámky mohl si vlíst do vnitř odjistit ručku dát neutrál a trochu to auto odstrčit vlastní vahou popřípadě tvým autem.... :D

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Nezájem policie

Příspěvek od Michael »

Městskou policii tohle vubec nezajímá, protože nemá působnost v této obci. Znašky samozřejmě na autě zůstaly. Auto už je odtažený za hranice obce, a tam stojí do dnes a nikoho to netrápí.

Uživatelský avatar
ryba79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrást
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od ryba79 »

Šmarjáááááá!!!!!Vždyť vy mícháte hrušky s jabkama....

Sice nechápu postup policie, která přijela na místo, když zjistila, že značky jsou z jinýho a kradenýho. Ono teda, jinej kraj jinej mrav, ale u nás se normálně ty kradený nalezený RZ zajistí. Chápal bych, že žádným způsobem nezjistí, komu to auto patří, páč hundrtky nemaj VIN za přednim oknem. A v kraji je ukradenejch hundrtek hodně jako všude. Ani nemusela být z kraje. Ale minimálně bych se poptal v úžasném systému zvaném ETŘ (pro účely PČR) na odcizený Škodovky a podle barvy a jiných markant pak zkusil zjistit majitele. I to se dá. Osobně jsem takhle dohledal majitele Fiatu TIPO, ale záleží dost na tom, kdo jak přijme a pojmenuje případ při přijetí oznámení. Ale to je vedlejší. To by bylo k postupu hlídky.
Dál, odtah vozidla ve vjezdu neni zadarmo. Tedy v případě, že vozidlo neni kradený. I bezmaturitní MP každý odtahovaný vozidlo lustruje, jestli neni kradený. Když je, volaj PČR. Pokud kradený neni, tak ti ho MP z vjezdu neodtáhne. Musíš si zavolat soukr. odtah, na svý náklady nechat odtáhnout a pak se s tim človíčkem, který to tam zaparkoval, musíš dohadovat občanskoprávní cestou. To je paráda, viď?

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nezájem policie

Příspěvek od lecram »

Cauko.citam Vase prispevky a naozaj mi ostava rozum stat. To je presne to co by mali policajti urobit,zaistit a vyhladat,no pokial sa najdu takí jedinci, alebo snazivci ako napr. ryba 79, ktorí pripominam v dobrom, hned sadnu a zistuju to za co su az moc dobre platení policajti,ktori maju na dverach sl.aut napisane ze pomahaju a sluzia. Sluzia, a komu preboha mozno tym smradom z parlamentu ked vybehnu v kuklach do ulic a mastia hlava nehlava aj tehotne zeny tak to im ide na 100 %,ale aby riesili tych smradov zlodejskych tak na to nemaju pravomoc ked nema pravomoc tak na co su? Nech idu na urad prace,nech si to vyskusaju to nie je len sa rozvazat za nase v sluzobnych autach bez toho aby nieco aj urobili,podotykam nie vsetci,ale drviva väčšina ano.

Uživatelský avatar
ryba79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrást
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od ryba79 »

jo jo, jsem pořád ten naivní snaživec co asi čeká, že přijde sem tam nějakej občan a řekne "Díky". Ikdyž, služba u týhle složky neni žádnej med, je to o nesmyslnejch rozkazech, miliardě papírování........chytání drbanů, který státní zástupce a soud propustí....a pořád dokola. Ale je to jako všude v práci. Žádná práce neni bez chyby.
Jenže je to práce. Kdyby to bylo příjemný, tak se tomu řiká třeba zábava. Chodit do zábavy by se mi líbilo. A plat? Ten zas tak růžovej neni čéče. Nesmíš tolik koukat na televizi a číst noviny. Tam to překrucujou, průměrujou....V ČR má podle médií průměrný plat i nezaměstnaný, takže asi tak.....

jakub.sampon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.01.2010 20:10

Re: Nezájem policie

Příspěvek od jakub.sampon »

ryba79 píše:Šmarjáááááá!!!!!Vždyť vy mícháte hrušky s jabkama....

Sice nechápu postup policie, která přijela na místo, když zjistila, že značky jsou z jinýho a kradenýho. Ono teda, jinej kraj jinej mrav, ale u nás se normálně ty kradený nalezený RZ zajistí. Chápal bych, že žádným způsobem nezjistí, komu to auto patří, páč hundrtky nemaj VIN za přednim oknem. A v kraji je ukradenejch hundrtek hodně jako všude. Ani nemusela být z kraje. Ale minimálně bych se poptal v úžasném systému zvaném ETŘ (pro účely PČR) na odcizený Škodovky a podle barvy a jiných markant pak zkusil zjistit majitele. I to se dá. Osobně jsem takhle dohledal majitele Fiatu TIPO, ale záleží dost na tom, kdo jak přijme a pojmenuje případ při přijetí oznámení. Ale to je vedlejší. To by bylo k postupu hlídky.
Dál, odtah vozidla ve vjezdu neni zadarmo. Tedy v případě, že vozidlo neni kradený. I bezmaturitní MP každý odtahovaný vozidlo lustruje, jestli neni kradený. Když je, volaj PČR. Pokud kradený neni, tak ti ho MP z vjezdu neodtáhne. Musíš si zavolat soukr. odtah, na svý náklady nechat odtáhnout a pak se s tim človíčkem, který to tam zaparkoval, musíš dohadovat občanskoprávní cestou. To je paráda, viď?

co je to za kravinu?kdyt osobně sem byl svědkem toho že městská policie odtáhla vuz kterej stál na zákazu zastaveníé a to samí plati u vjezdu tam prostě podle zákona stát nesmíš!!

Uživatelský avatar
ryba79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrást
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od ryba79 »

zákaz zastavení je jedna věc, stání ve vjezdu věc druhá.

jakub.sampon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.01.2010 20:10

Re: Nezájem policie

Příspěvek od jakub.sampon »

ryba79 píše:zákaz zastavení je jedna věc, stání ve vjezdu věc druhá.
myslel sem to tak že kuli těmhle věcem volaj měštáci vodtahovku!!!!! :gey:

Uživatelský avatar
ryba79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrást
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezájem policie

Příspěvek od ryba79 »

jakub.sampon píše:
ryba79 píše:zákaz zastavení je jedna věc, stání ve vjezdu věc druhá.
myslel sem to tak že kuli těmhle věcem volaj měštáci vodtahovku!!!!! :gey:

Odtáhnout auto, které tvoří překážku v silničním provozu nebo stojí v působnosti zákazu zastavení atd. může i PČR, jenže my na to nemáme čas, takže se to nepsaně přenechalo MP. Ale pokud ti někdo stojí ve vjezdu nebo před garáží a je to mimo pozemní komunikaci nebo mimo zákaz zastavení, odtah platíš ty a pak to po něm vymáhej občanskoprávně. Kocourkov hadr.

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nezájem policie

Příspěvek od drroman »

v tom pripade bych ho vytahl ze vjezdu na silnici a nechal ho byt,pak uz by to nekdo resil :evil:

Odpovědět

Zpět na „Ukradené“