OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od michall »

Vyhřívání by mělo být jen na dvě části, z obou stran na prostředek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od tomas.nemo »

pecaak píše:Ja mam trochu jiny problém mě vyhřívá ale na části u řidiče pruh asi cca 30cm pak asi 5cm nic pak zase kousek jo a pak zase ne co s tím je to na výměnu okna?
dik
Bohužel ano, jedině výměna okna zajistí, že bude vyhřívat celé.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

deeper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 31.03.2016 08:39

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od deeper »

caute, predne okno vobec nehreje, je zapojene, aj zemnenie hore, v spinaci je napätie, ale rele necvakne. rele som skusil vymenit a ja tak nic. co poradite??? dik

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Dobrý den všem. Mám k vám dotaz, chtěl bych si dodělat výhřev čelního skla, sehnal jsem si el. z vrakoviště el. obsahuje pojistku 50, relé 100 a 2 přívody k oknu , dále spínač i s protikusem, chtěl bych to ale zapojit mimo centr. elektroniku a climatronic. Vše jsem si zapojil na zkoušku mimo auto a funguje to ale jelikož spínač není klasický vypínač ale dotykoví spínač tak mě při zmáčknutí spínače a držení sepne relé a spínač svítí žlutě ,pustí proud k oknům ale když spínač pustím relé se vypne. Čím to je? Je to v relé? Měl bych ho vyměnit za jiný typ relé? Popřípadě za jaký? Za případné zkušenosti a odpovědi předem děkuji. Je to Sharan 1,9 TDI 96 Kw 2005.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od michall »

Ono to ale není od věci to zapojit tak, jako to má být, tj. podle originálu. Tam totiž spínač funguje jen jako povel pro elektroniku, která spíná relé výhřevu a zároveň ohlídá, že se relé po nastavené době vypne. Výhřev je dost "hladový" a tak se spustí jen na onu nastavenou dobu. Pokud bys to přece jen chtěl obejít, doporučil bych nějaké jednoduché zapojení, kterému se říká start-stop tlačítko, v kombinaci s časovačem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Aha tak jsem si to představoval asi moc jednoduše, myslel jsem, že existuje nějaké třeba časové relé, které po impulsu od spínače se sepne a zůstane sepnuté po dobu nějakého času a nebo se zase vypne po impulsu od spínače. První modely také neměli centrální elektroniku a výhřev tam byl ale jestli tam spínač právě nefungoval jako klasický vypínač. A jelikož bych chtěl zachovat originál spínač tak to vypadá na origo zapojení ale komu se do toho bude chtít snad autorizovaný servis ale těžko říct, když si přinesu svoji kabeláž a při jejich ceně 1 000,-- kč/hod bez DPH tak to potěž koště teda. :(

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od michall »

Dá se to zapojit i mimo CE, nicméně bych byl pro zachování časového omezení. Pokud je to ale pro tebe problém, zkus v okolí najít šikulu, který to určitě zvládne.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Tak já sám určitě ne ale zkusím servis tam kam chodím, elektriku jsem řádně vymotal abych věděl kam vede, uskřípl jsem ji až u konektorů ve kterých dráty končili / u climatroniku čer. konektor a u sloupku u řidiče/ takže délku mají dostatečnou ale přece jenom nějaká rada by byla, jak to zapojit s origo spínačem a bez CE? Děkuji.

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Tak mě dnes přišla odpověd z autorizovaného servisu, že tento servis neprovádí a dokonce, že jsi nejsou jistí zda je to technicky vůbec možný. Hm tak teda nevim. Není tady nějaký šikula v okolí H.K. kdo by to zvládnul nebo už to dělal?

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od kanec.h »

Čau dávám do kupy sharana AHU zapojuji el. a potřebuju vědět jaký drát má jít na jakou pozici rele pro vyhrev....foto by bylo fajn .diky
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Jeden drát červenobílí z relé jde na pojistku č. 232 /5A/ a druhý černozelený jde do centrální elektriky do konektoru P7 na pin č.1.

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od BOBSEN »

Osazení relé 100
pin 1 Centrální elektrika konektor P7 pin č.1
pin 2 Na pojistku č. 232 /5A/
pin 3 Hlavní přívod od pojistky 60A z motorového prostoru u baterie dále přes další 50A pojistku k relé 6mm vodič
pin 5 Vývod k oknu rozdvojený pro levou a pravou půlku okna 2,5 mm vodič

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od kanec.h »

děkuju, ono to rele je mimo pojstkovku a koukají jen dráty a newim který kam z těch 4 na rele zapojit ....už to šlo ale jen půlka.....teďka zas nejde ani to .ona ta el je celkově v hroznym stavu ....
tohle je starší fotka teda když se řešilo rozsviceni ABS
Přílohy
Screenshot_20181231-003004_Photos.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

cucina65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 18.04.2011 16:09
Bydliště: Liberec

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od cucina65 »

Zdravím ,
mám problém s vyhříváním čelního skla (Galaxy III, r.v. 2012), když zapnu vyhřívání, funguje to strašně pomalu, rozmrazí se mi třeba až za 8-10 minut a to ještě nejsou žádné mrazy. Tak podle oka to vypadá že snad drátky ve skle jsou v pořádku (sklo bylo v minulosti evidentně měněné), ale hřejou tak nějak postupně nebo třeba jen část.. a na různých fórech jsme se dočetl, že to nemusí být nutně vadné sklo, ale třeba vyhřáté konektory na skle nebo kostra. Předpokládám, že když někdo dříve měnil přední sklo, tak možná ty konektory odfláknul, nepročistil a je tam studený spoj ...
Když jsem měl předchozí modely (I a II) tak jsme měl i příručku Jak na to, ale na tuto Galaxy III snad nic podobné neexistuje. Mám ji poměrně krátce a tak se chci zeptat a poprosit :
- kde a kolik konekrotů je na skle (předpokládám že asi pod plastovou lištou pod oknem)
- jak se pod tu lištu dostanu, nebo jak ji sundám, má plastové zácvaky nebo šrouby a kde ? Fotka by byla super ...
- když otevřu kapotu, tak v liště vidím několik vyndávacích mřížek - ty jsou tam proč ?
- a nebo nejlépe - není tu někdo z Liberce a okolí, kdo by poradil/ukázal ? Určitě bych se revanšoval...
Začala zima a toto jsme bohužel zjistil teď, kdy to budu akutbně potřebovat, parkuju venku.
Nakopne mne někdo správným směrem ?
Díky moc
Ford Galaxy III r.v. 2012, 2.0 TDCi / 120 kW (TXWA)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: OKNA, VYHŘÍVÁNÍ: vyhřívání čelního skla, funkce, ovládání

Příspěvek od 11mAjA11 »

A co to sklo je za značku ??? S-Max/Galaxy III to má pod tím velkým plastem pod oknem.
Pokud tam není originální sklo tak to nebude fungovat..ověřeno na několika Fordech (Mondeo, Galaxy, S-Max) a ani na moji Alhambre 1 to AGC sklo nefungovalo vůbec dobře..doba než to začlo něco dělat byla šílená a pak to začlo dělat segmenty které vůbec nefungovaly..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“