TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

znamy bufiky delal bezne,ksyz jsem to tam privezl tak rikal ze to hlasi kostru a ze nerozpaluje svicka,ze bud pomuze nova svicka a pokud ne vypada to na jednotku..po vymene svice porad stejny takze rikal jednotka..neni to pokus omyl.

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

rikal od zacatku ze si mysli ze to bude jednotka ale ze muzem zkusit svici pokud by nepomohla.

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

zkousel starou svici a ta se rozpalovala ale na 12V taze rikal ze muze byt slaba

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od BigBang »

takže i kdyby byla OK, tak teš už nebude :/
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Maser1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.02.2010 13:59

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Maser1 »

to uz se neda nic delat.Nic asi objednam jednotku a uvidime co se bude dit.Nevi alespon nekdo jak se meni to sitko?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

Na vyndání sítka stačí malý háček, co sebereš manželce v šití. Nebo ohneš konec tvrdého drátu, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Kozlik2222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.01.2018 18:55

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od Kozlik2222 »

Nevyzkoušel jste nekdo ten okruh od motoru dozadu proste odpojit a nechat cirkulaci vody pouze v motoru a predni casti? Jako to maji bezne mensi vozy.
Touran 1.9TDi 2008
Fabia 1.4MPi

baryk2003
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.02.2019 08:21

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od baryk2003 »

Zdravím.
Fórum mi pomohlo hodně ale jsem ve slepé uličce... možná jsem něco přehlédl.
Zkuste mi poradit.
Chcípla jednotka příhřevu (nemám nezávislé!!) D5Z (debilní kurvítko-nedávala šťávu čerpadlu nafty) u Sharana 85kW/05-2010
Nahrazeno repasovanou D5W, akční členy ok, po startu se vyplo.....závada-oběhové čerpadlo totál KO, koupeno nové bosch v AutoKelly za 1065,- Kč :D
Fotky z VAG přikládám, ta potvora se stále přehřívá,prošel jsem snad všechno....
01410 - topení přehřáté, 06-00 - signál příliš velký
Tomáš
Přílohy
Klasika,profoukne a zkusí žhavení, vše ok!
Klasika,profoukne a zkusí žhavení, vše ok!
Po žhavení sepne ventilátor a pak začne dávkovat naftu, také ok!
Po žhavení sepne ventilátor a pak začne dávkovat naftu, také ok!
Vypne žhavení a stíhačka startuje... :-)
Vypne žhavení a stíhačka startuje... :-)
Čidlo přehřátí odstaví buf na 80°C, vypínací sekvence... :-((
Čidlo přehřátí odstaví buf na 80°C, vypínací sekvence... :-((

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od hiero »

nemas obeh vody.....vsak ti to cidla ukazuju akzy rozdiel teplot je na vstupe a vystupe.....skontroluj si hadice ci si ich neprehodil nie su priskrtene ci su rovnako teple a moze byt upchaty zadnz radiator alebo mas stale v systeme vzduch....a voda necirkuluje...

hasekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2015 03:06
Bydliště: Písek

kouření bufíku

Příspěvek od hasekkk »

Ahoj Všem prosím o radu. Mám Sharana r.v. 2004 naftu- bufík D5WZ zjistil jsem že přes léto přestal fungovat. Vyměnil jsem vnitřní kabeláž byla úplně rozpadlá izolace kabelů k čidlům teploty na vstupu a výstupu vody, rovnou když jsem měl bufík venku z auta jsem ho celý rozebral vyčistil a dal všechna nová těsnění, sítko i svíčku (kovová). Rozebral a zkontroloval jsem vzduchové dmychadlo ložiska ok. po smontování bufík naskočí jako zamlada, ale bufík hulí jako Temelín, až se lidi otáčejí že mi hoří auto. Po týdnu ježdění je kouření furt stejné. Prosím zkušené o radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

No jedna z možností je, že máš svinec ve výfuku a ten se vypaluje. Nebo moc nafty, nebo je špatně rozprášená.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od pajosII »

u Eberspächeru je kouření na 99% způsobeno deformovaným hořákem, vyměj jej a uvidíš že bude po kouření
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od michall »

… nebo vyměň celé topení :idea: :D

Proč nezačít tím nejjednodušším a nejlevnějším řešením? Sundej výfuk a mrkni, jestli to pořád kouří. Pak se mrkni na teplotu v komoře, jestli není hodně mimo než cca 320st. Sítko jsi měnil, tj. tím by to být nemuselo. Jestli bylo něco nadmíru poškozené bys viděl při rozebírání.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

hasekkk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14.09.2015 03:06
Bydliště: Písek

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od hasekkk »

Zítra zkusím sundat ten výfuk jak to bude vypadat (dík za radu). Dnes ráno jsem projížděl s napíchnutím přes VAG a teplota v komoře po ujetí cca 15km byla okolo 300°C. Co mě, ale zaráží dnes odpoledne po ujetí cca 100km po ohřátí motoru na 90°C se bufík navypnul a jel celou dobu jízdy,až když jsem chcípnul auto tak vyfoukal a vypl.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: příhřev a jeho funkce, projevy

Příspěvek od hiero »

to ze ti budiky nieco ukazuju je jedna vec....bufik si od nich informaciu neberie....riadi sa svojimi cidlami....ja som medzi sviatkami isiel 400 km vonku okolo 2 stupnov a bufik slapal bud na plno alebo na pol vykonu...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“