TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od BigBang »

michall píše:... Jde tedy mimo motor, na hadicích je ventil, který se otevře až se startem motoru...
Tento kombinovaný ventil je jen u těch kusů, které byly vybaveny nezávislým topením z výroby. Já mám dodělávku bez ventilu, takže se voda honí i motorem a startuju/žhavím normálně jako kdyby bylo teplo - jednotka si myslí, že je motor ohřátý, takže skoro nežhaví, ale to nemění nic na tom, že by motor měl normálně naskočit.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od BigBang »

Nazdar znalí kuchači bufíků. Lze demontovat objímku, do které se šroubuje svíčka a kde je přívod nafty, bez toho, abych bufa musel kompletně rozebrat? Případně jak? Drží to jen ta vidlička, která je chycená pod čidlem plamene? Rozebral bych svýho záložního bufa, abych to prozkoumal, ale nemám na to momentálně čas ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Jj, stačí vyšroubovat čidlo plamene, vyndat vidličku a trysku opatrně otáčením vysvobodit. V těle drží na O-kroužku. Ovšem pozor, mezi tělem dmychadla a plamencovou trubkou je ještě jeden malý O-kroužek. Když vyndáš trysku, tak nejspíš tenhle okroužek opustí své místo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od BigBang »

Hmm, takže to bez rozhození nepůjde. Mám totiž bufa v autě se sítkem s rantlem a druhýho bufa s téměř novým sítkem bez rantlu, tak mě napadlo, že bych prohodil tu objímku...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Předpokládám jde o D5W. Stejně ho budeš mít venku a "rozhození" znamená povolit 3 šrouby a při troše štěstí vydrží i těsnění.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od BigBang »

No právě, při troše štěstí :D Sice mám pro všechny případy „propojovací kolínko“ v podobě starýho bufa, ale nechce se mi máchat ve fridexu :D koupim nový sítko a bude :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

JiriFXRS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.07.2017 06:42

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od JiriFXRS »

Ahoj všem.
U Galaxy (AFN,r.99) a bufíku D3WZ řeším takovýto problém:
Ať už automaticky s motorem nebo manuálně,-dojde klasicky k profouknutí, bezproblémovému startu,běží jak má (vodní čerpadlo také),ale asi po 7minutách hoření dojde k vypnutí, ješti chvíli pak fouká dmychadlo a pak se zastaví úplně.
Něvíte, kde může být problém? Starty a chod bufíku jsou bezproblémové,ale po několika minutách konec a vypíná se.
Děkuji

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Příčin může být více - při "startování" bufíku se tuším řj moc nezaobírá teplotou vody, zato při chodu ano - může se přehřívat. Může to dělat i nízké napětí, stává se to při chodu na "slabší" baterku, kdy start ještě proběhne, ale pak napětí poklesne natolik, že se bufík vypne. Může být i vadný některý senzor teploty. Nebo může být řj skoro před smrtí a vymýšlí si "závady".

Chce to diagnostiku, bez toho těžko říct. A taky napsat do profilu přibližné bydliště, může se tak ozvat někdo na pomoc. Dobré je taky dát do podpisu typ auta, aby bylo jasné, na jaké se ptáš.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

BigBang: pokud není úplně nutné něco dělat s výměníkem bufíku, nech ho viset na hadicích. Zbytek se dá rozebrat i tak. Ovšem bacha na vodiče k senzorům teploty vody.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Twinkey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2013 19:55
Bydliště: Provodov-Šonov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Twinkey »

Zdravím, mám problém Alhambra 2004 TDI 85kw, u bufíku jsem vyměnil svíčku a cca 14 dní fungoval. Včera jsem vyjel z dílny (přední ložisko) a bufík nejel, dnes ráno taky ne. Na diagnostice žádná chyba, jediné co pozoruju tak že se nejde připojit na ŘJ při nastartovaném motoru. Mám dojem že už to jednou dělalo když jsem sepnul čidlo pod stěrači, po pár pokusech se ale rozběhl a normálně jsem ho VAGem monitoroval, ale nyní nic. Nevíte čím by to mohlo být? Díky
Golf III Variant 1.9 TDI
Transporter T4 2.4D
Alhambra 1.9 TDI 85kw 2004
Multivan 2.5 TDI 75kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Mrkni na kabeláž pod autem, tam je slabé místo. Příp. zkus připojit diagnostiku přímo k bufíku. Může být také KO jednotka.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Twinkey
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.09.2013 19:55
Bydliště: Provodov-Šonov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Twinkey »

To se podívám, divné je že diagnostika někdy jde když neběží motor.
Golf III Variant 1.9 TDI
Transporter T4 2.4D
Alhambra 1.9 TDI 85kw 2004
Multivan 2.5 TDI 75kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Tak vychytej okamžik, kdy diagnostika jde a sleduj hodnoty teplot, napětí, ... Podle výsledku se pak dá zjistit, kde je chyba.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

JiriFXRS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 22.07.2017 06:42

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od JiriFXRS »

michall: Děkuji,- jak jsem psal na začátku příspěvku, jedná se o Ford Galaxy r.99, AFN motor 81kW.Pokud by měl někdo diagnostiku Opavě nebo okolí, budu jen rád, meil je kdyžtak HD.FLSTF@SEZNAM.CZ ,tak se můžem domluvit.
Jinak slabou baterkou to asi nebude,-to samé mi dělá, když jsem měl ještě připojenou udržovací nabíječku a nebo nastartovaný motor a dobíjení je vpořádku.
Čidlo teploty nebo senzor přehřátí mě taky napadl a nebo pak řídící jednotka, jak jsi psal (mám ještě starý typ s hranatým konektorem).
Věnuje se třeba někdo opravám ŘJ ? Co jsem našel, tak v PL je firma co je opravuje za 320 zl. Samozřejmě nějdříve prověřím diagnostikou, kde může být zrada.
Přílohy
6143764445d1bfdfae217a0e324d.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Opravy dělá třeba tomas.nemo tady z fóra. Můžeš se s ním domluvit i na celkové opravě. Dá se to i bez diagnostiky, ale znamená to pokus omyl a to může vyjít časově i finančně dost draho.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“