TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Boss17: určitě začni svíčkou, typuju ji na 90%, těch 10 je vada jednotky. Pokud to budeš dělat na zvedáku, tak určitě doporučuju vyměnit i sítko a těsnění. Dá se to udělat na hadicích i když blbě.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Boss17
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.09.2016 19:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Boss17 »

4 michall

Díky, bufík je po opravě a celkové kontrole asi před 4 měsíci, ale svíčka nebyla prý úplně nová, takže to na ní vypadá. Bufík jsem měl už i venku, ale jestli se dá k tý svíčce dobře dostat, tak to radši nechám na hadicích. Tuto svíčku jsem našel, ale nešlo mi do hlavy, že tam píšou 8V, tak jsem si nebyl jistý. Moc děkuju za radu, vyměním svíčku a uvidím. Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Neměřil jsem to, ale podle všeho je svíce napájená pomocí PWM, takže je na 8V, ale to bude nějaká efektivní hodnota.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Adam Klimša
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2018 17:43

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Adam Klimša »

Prosím o radu, mam nezavisle topeni ve vw golf 5, webasto se nezapne po stisknuti tlacitka na climatronicu, foulaji ofuky ale jen studrny vzduch a webastp nejede , na vagu v merenych hodnotach pise stav: reg. Prodleva , jakmile nastartuju webasto okamzite najede a stav se zmeni na zapnuto. Kdyz zkousim akcni cleny tak vsechno maka krome obehoveho cerpadla to nevyda zadny zvuk...mam hledat chybu u cerpadla?popripade co na nem...auto asi trictvrte roku stalo a predtim webasto normalne fungovalo i na dalkac, na vagu na nem neni zadna chyba.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Jsi v sekci SAG, Golfy jsou jinde. Ale i přesto se pokusím poradit - pokud je to NT, měl bys asi mít někde v autě druhou baterku, která živí bufík, když neběží motor. A tahle baterka když je KO, tak nejspíš NT nepojede, ale při nastartování se k ní připojí altík a začne žít i bufík.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Adam Klimša
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2018 17:43

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Adam Klimša »

Hele a kde muze byt??? Zkousel jsem se divat a nic jsem nenasel mozna jsem se dival na spatna mista a omlouvam se neviml jsem si ze to neni golf...naslo mi to tohle tema pres google

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

V SAGu je pod seslí spolujezdce, Golf nevím.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Michale: VW s Webastem nemusí mít vždycky 2 baterky. Táta má v Tiguanu jen jednu i když má NT.

Adam Klimša: můžeš mát KO vodní čerpadlo, to je častá závada, případně vypálená spalovací komora. Ale to by to nabíhalo, hulilo a zhasto. Jedině zajet tam kde dělají webasta.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
ondraP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.12.2017 20:56
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od ondraP »

Dobrý den, mám Sharan 2005, 1,9 tdi, 85 kw, nezávislé topení - hodiny u zpětného zrcátka, ale typ nevím.
Bufík vůbec nefunguje, mechanik mi tvrdí, že je řídící jednotka KO. Bufíky ale standardně nedělá.
Prosím o radu co s tím. Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od michall »

Najít mechoše, který bufíky dělá a který bude umět s jistotou potvrdit, v čem je chyba. 2005 už může být novější typ, kde opravdu ŘJ odchází.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ondraP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.12.2017 20:56
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od ondraP »

Michale, o nějakém mechanikovi nevíš? Hledal jsem na netu, ale bez úspěchu.
Na fóru jsem se dočetl, že bufíky taky děláš.

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od tomas.nemo »

Fachman v Praze je právě Michal, jen je velice skromnej to přiznat :-) Dal bych to na diagnostiku, načetl paměť závad a prubnul akční členy jestli makaj. Pokud to je to nové F (jako Fuj to je sračka) tak by nemělo cvakat naftový čerpadlo, to je totiž nejčastější závada.. Ale to se uvidí podle diagnostiky.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
ondraP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 28.12.2017 20:56
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od ondraP »

Ahoj Tomáši, s Michalem už jsem v kontaktu. Jsem zvědav, co všechno je na bufíku v pytli.

Václav007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2018 13:16

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od Václav007 »

Zdravim ve spolek. Tak jsem se taky pustil do toho, že bych rozchodil bufík Na Alhambře 1999 TDI 81kw. Teplotní čidlo je v pořádku, při nízké teplotě se vyzkratuje a Bufík hučí. ale u podávacího čerpadla upadly kontakty jen jsem se jich dotkl. čerpadlo jsem vzal z jiného vozu, vyzkoušel na baterce a vyměnil. Nicméně výsledek je pořád stejný. Bufík hučí, ale čerpadlo necvaká. Jestli jsem to dobře pochopil, tak do čerpadla mají jít pulzy a co je ovládá? Sám bufik, nebo je nějaká jednotka ještě jinde? Nečekám, že jen tak zapálí když nebyl už asi dlouho v provozu, ale čerpadlo by mělo běžet ne?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: 1. velký přehled všeho okolo bufíku !!!!!

Příspěvek od trepifajxl »

Čemu přesně říkáš " hučí". Je tu tisíckrát popsán start, tak to nastuduj a pak přesně popiš co z toho to dělá a co nedělá. Pak se Ti dá poradit.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“