MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

hiero píše:ked so vylucil chybu elektriky a to rele 109 na cerpadle je napatie sko aj na stop ventile urob ako som ti pisal...odpoj provod k cerpadlu ako aj vratku na filtry a daj ich do nejakej flase s naftou a skus ci to chyti...slamu mozme mlatit potom...
Toto jsem udelal. Zena v aute startovala a ja cumel co to bude delat. Rucicky na vsech budikach vyleteli a zase spadli. Na otackomeru potom behem pokusu nastartovat lehce povylezla na 200ot. V motoru... Od cerpadla se neozyval zadny zvuk. V pruhledne casti hadicky k cerpadlu nafta nasala na okraj pruhledne casti (smerem od filtru) a pak spadla.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Podle těch ručiček bych tipnul, že je někde porušená kostra. Jestli si dobře pamatuju, tak kostra je společná pro řadu snímačů v motoru. Nemůže být chyba tam? Třeba že čidlo otáčení říká, že se motor netočí a ŘJ tak nedostává signál o startování.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

A dokazu ji vyndat? Kde ji najdu? Elektrikar si na me udela cas az v pulce ledna a nikoho znamyho takovyho nemam.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Co chceš vyndat? Kostra = připojení různých snímačů ke karoserii = mínus pólu akumulátoru. Kostřících bodů je v motoru spoustu. Diagnostika by asi napověděla víc, bez ní to bude dost tápání.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

Hmm tak to budu muset pockat az si na me udela cas elektrikar.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

pisal som ked si vylucil chybu elektriky...podla toho co pises tak nie....ako pisal michall prebehni kostriace body...su to hnede vodice priskrutkovane o karoseriu...urcite najdes...byva nejaky pripojeny aj na - pole baterky ako aj pri baterke byvaju kostriace body...no a ked ti lietaju rucicky a blbne pristrojovka tak vyber budiky a ukostrenia prekontroluj aj za budikmi, na lavom A stlpiku atd....

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

A konektor motorove elektriky.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

Tak dneska byl konecne na diagnostice. Naslo se par chybek, ktere se opravili, ale nemeli nic spolecneho s tim, ze to nestartuje. Auto porad nataci, ale nechytne. Hadicky od filtru jsem odpojil, namocil do nafty a zkouselo se startovat. Nafta dolezla na zacatek pruhledne hadicky k cerpadlu, ale pak spadla - jak jsem psal v prispevku vys. Napadlo me povolit jedno vstrikovani a tak dlouho zkouset startovat, dokud nevystrikne nafta. Co myslite?
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

ako pise borec z dp fora slovacek milos to chce lano a trojku v prevodovce on chytne..... :mrgreen:....no vazne ak je rlektrika uz ok...rj bez zavad...na konektoe cerpadla mas napatia ako aj na stop ventile...lanostartet nepomoze...tak uz jedine vyskusat vymenit stop ventil a ked nic tak ko cerpadlo...

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

Tak jsem si koupil pumpicku za 700,-, do cerpadla natlacil naftu, povolil dva vstriky a uspesne startuju. Jenom jsem si ko*ot proslapl plyn :D. Poradite mi, nebo se mam mrknout po jinem vlaknu? Kazdopadne moc diky, az pojedete kolem mate u me domaci z moravy :)
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

tak chyba bola kde? mal si to zavzdusnene? ci co...a co elektrika tie rucicky to si ako doriesil?...treba davat aj spatnu vazbu naco clovek radi ked ani nevie co bola pricina a ako bola chyba odstranena...

Shaleman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 05.05.2016 11:37
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Shaleman »

Rekl bych, ze to bylo jen zavzdusneny. Pristi stredu jde k mechanikovi, aby to okouknul, tak budu chytrejsi - nekudy se tam ten vzduch musel dostat. Kdyz jsem si hral se vstriky, prislo mi, ze byl jeden malilinko povoleny, ale nevim nakolik na tesno museji byt utahnute. Priznam se, ze jsem rucicky prestal hlidat, ale ted jsou ok. Nevim nakolik meli souvislost s diagnostikou, nicmene ted startuju a jedu bez problemu.
Sharan 1.9 TDI, 81kW, 1998, AFN

bona
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.01.2019 13:32

Po zahřátí motor nestartuje

Příspěvek od bona »

Dobrý den potřebovala bych poradit mám wv Sharan 1996 2,0 benzín, LPG. Auto startuje na první otočení dní klíčkem do chvíle než se zahřeje pak vypnu motor a znova nechytnete nekdy stačí 5 min a jedu dál někdy několik hodin. Závada se neobjevuje pravidelně po každém vypnuti motoru. Ale nepředvídané. Děkuji za každou radu

giro193
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.01.2019 14:46

Problem sharan 2.0tdi prosim o radu

Příspěvek od giro193 »

Zdravim mam problem zacalo to tym ze boli unas silne mrazy rano som nastartoval nechal auto chvilu bezat po chvili som vyrazil do prace..asi po 100 m auto zdochlo...a neslo natocit ked som odpojil spetny ventil na palivovom filtri tak tam bol pretlak. A filter bol prazdny. Ked natahalo naftu tak po chvili startovania auto naskocilo a uz islo normalne. Robi to vzdy ked necham auto dlhsie odstavene...neviem co to moze byt nemali ste podobny problem?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Problem sharan 2.0tdi prosim o radu

Příspěvek od hiero »

ahoj novy sagista...najprv si precitaj toto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546 a potom zacni uzivat toto forum...
precitaj si aj toto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=82202 tu najdes odpoved....
pada Ti nafta.....odparkuj auto dole cumkom cez noc a rano vyskusaj.....ked chyti hladaj netesnost v palivovej sustave....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“