DVEŘE: otevření dveří s nefunkčním zámkem

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

DVEŘE: otevření dveří s nefunkčním zámkem

Příspěvek od daber »

Ahoj. Nerad zakládám nové téma, ale na takovýto problém jsem nikde nenarazil. kamarád se nemůže dostat do Alhamnbry 2004, protože žřejmě nevydržel kabel k centrálu v průchodce, jenže smůla je, že se to stalo v okamžiku zamčeného auta. Takže teď není možné dveře otevřít a dostat se k motůrku. Setkal se s tím někdo. Jak rozebrat zavřené dveře bez poškození???

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od smolda »

To je podobný jako ježek v kleci... Sedadlem zajet co nejvíc dozadu, sklopit opěradlo dozadu a začít rozebírat svrchu - až kromě jiného bude mít odcvakaný všechny hříbky tapecu co jsou po stranách, celej tapec přizvednout (vyvlíknout tapec z okenního rámu dveří). Tapec se sice maličko odklopí, ale místa tam bude asi tolik, kolik by stačilo zkušenýmu gynekologovi. Může zkusit odšroubovat celou sedačku řidiče, ale u starších aut pak nastanou problémy s kabeláží (staré kabely se zpuchřelou izolací).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od daber »

A co palubovka ve předu??? Vždyť zasahuje do dveří. Už si to dělal, nebo tipuješ???

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od smolda »

Tipuju, máš pravdu sákryš. No když pak odehne jen ten roh u sloupku, to by asi chtělo opravdovýho gynekologa, s dlooouhejma rukama :) Ve dveřích jsem se už sice hrabal, ale kdybys mě zabil, nevzpomenu si v kterých místech je motorek zámku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od kubenec »

daber píše:Ahoj. Nerad zakládám nové téma, ale na takovýto problém jsem nikde nenarazil. kamarád se nemůže dostat do Alhamnbry 2004, protože žřejmě nevydržel kabel k centrálu v průchodce, jenže smůla je, že se to stalo v okamžiku zamčeného auta. Takže teď není možné dveře otevřít a dostat se k motůrku. Setkal se s tím někdo. Jak rozebrat zavřené dveře bez poškození???
Jake jsou to dvere?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od daber »

Dobrá otázka. Jak je uvedeno v předmětu-dveře řidiče.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od kubenec »

Tak jeste jedna blba otazka. :shock: Mechanicky klicem to asi z duvodu zaslepeni zamku nejde?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od daber »

klíčem to opravdu nejde. To bych se tu neptal. :cry:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od 11mAjA11 »

Sehnat vlozku, preskladat stavitka na puvodni klic a vlozku protocit naprudko sroubovakem.
Pripadne odvrtat zaslepku jestli neni vlozka.
Golf Octavia i Passat sou podobny system a jde to lehce.
Nez se mordovat zevnitr a poskodit tapec radeji rozlamu zamek nebo kliku..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Běloba Krycí
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.12.2012 11:52
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: Dveře řidiče

Příspěvek od Běloba Krycí »

Opravdu je nejlepší jít cestou nejmenších škod.
Jen Ti z osobní zkušenosti řeknu, že tapec řidičových dveří lze opravdu sundat, holt to odnese nějaký ten žlutý "hříbek", co drží tapec ve dveřích.
Mě by rozlomení vložky nepomohlo, protože u mě byl problém přímo v mechanizmu zámku dveří.
Ten je sice kovový, ale obsahuje i něco málo plastu a ten se mi rozsypal. Nebyly to tedy zpřelámané kabely v průchodkách dveří (jak mi všichni říkali), ale tento problém. Dveře se ve skutečnosti odemkly, ale protože při pokusu o otevření chyběl onen plast, tak se neodjistila západka, která dveře otevírá. Smůla byla, že do dveří nevidíš a tak jsem to zjistil až po vydolování komplet zámku.
Tapec šel dolu, skrz to malé místo a průhled, což při zavřených dveřích a přes sedačku máš, jsem pak šroubovákem rozlámal servomotůrek centrálu a konečně odjistil tu západku a hurá, dveře byly otevřené.
Poté jsem v zámku udělal provizorium, aby šly zavřít i otevřít a ihned začal schánět nový zámek. Koupil jsem od prochy3344 komplet i s novým motůrkem a od té doby běhají dveře (cca. 2 roky) bez problému.
Ford Galaxy 1,9 TDI PD (2002)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“