KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

Tak to může být kloub (nebo i ložisko).

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Auto1 »

ruza píše:a můžu to dál odkládat? :lol:
Marek77 píše:Kloub zpravidla cvaká v rejdu - drhnutí je méně obvyklý jev.

Odložit to jistě lze - s případem, že by se kloub roztrhl, jsem se na servisu setkal jen dvakrát v životě.
Ruza: Vnější klouby se roztrhnout mohou ale většinou se roztrhnou vnitřní,a v tu chvíli je auto nepojízdné,protože se přes diferák nepřenese síla na druhou poloosu a stojíš.Kloub ale neuletí z ničeho nic,nejdřív o sobě dává vědět.

Před roztržením vnitřního kloubu se objevují vibrace v horizontální ose při pohledu ve směru jízdy,takže jakoby poloosa chtěla vyskakovat od převodovky ven ke kolu.

Pokud to jen dře,zkusit promazat.
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 26.06.2010 11:55, celkem upraveno 2 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od rockyteam »

Budu měnit přední ložisko. Tady jsem našel odkaz na ložisko. Jak píšete FAG je dobrá značka a co ta cena? Nebude to nějaká levná kopie, když píšete, že ložisko stojí od 2000,- a výš...
http://www.jdauto.cz/zbozi/473/829/lozi ... 9-7m6.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od rockyteam »

Tak jsem dnes nechal vyměnit přední ložisko SNR (cena 1160,-) u autorizovaného servisu Škoda. Cena za výměnu 1273,- kč 8O
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Uživatelský avatar
Kolumbus666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Kolumbus666 »

Zrovna před dvemi dny mi začalo divně hučet na přední náprave.Hukot přestane pouze při zatáčení vlevo.Koupil jsem sadu ložisek na přední nápravu ORIGO FAG ve velkoskladě http://www.pop-art.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; za cenu něco málo přes 1200 kč.Jdu do toho sám,jelikož jsem si kromě rozvodů dělal na autě vše.VW Vento 1,9TDi,66 kW,1997,AHU.Po výměně se ozvu jak to šlo!

Uživatelský avatar
Kolumbus666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Kolumbus666 »

přesnější odkaz http://www.pop-art.cz/AhxPagPrdDet.aspx?PrdRc=36263" onclick="window.open(this.href);return false;

kkd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.11.2009 20:36

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od kkd »

Mám dotaz jestli má někdo zkušenost z ložiskem značky CX údajně polské výroby.

mirkes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2010 08:48
Bydliště: Valachov

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mirkes »

Zdravým všechni clubáky!
Vyměnil jsem ložisko i homok.kloub na leve straně je to lepší ale prí pravotočivé zatáčce když se zatěží leve kolo mi pořád něco klepká,tuká,
Nevím co to už může byt!Dal jsem skontrolovat uložení tlumičů a jsou dobré,....stabil.tyčky taky,...
VW-Sharan

http://www.youtube.com/results?search_q ... 21000&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Tommate »

jestli je to takové to typické cvakání kloubu, tak je tam ještě i vnitřní kloub! (je součástí poloosy, ale dá se sehnat i samostatně)

mirkes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2010 08:48
Bydliště: Valachov

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mirkes »

je to takové cvakáni,..dik za tip dam to skontrolavat a pripadně vymněnit
VW-Sharan

http://www.youtube.com/results?search_q ... 21000&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

mirkes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 20.08.2010 08:48
Bydliště: Valachov

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mirkes »

tak jsem vymněnil vnitřní koloub a už je klid,..vše je ok!sehnal jsem ho samostatně,..
VW-Sharan

http://www.youtube.com/results?search_q ... 21000&aq=f" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Skyppy »

Ahoj SHARIMANIACI.
Mám Sharana 2001 85kW a od koupě 06/2010 mám pocit, že v autě neco hučí v rychlosti od 40-ti do 60-ti kilomerů v hodině. Zkošel jsem prudké zatáčení, brždění a je to pořád stejné. Nevím si s tím rady. Když by byly pryč ložiska, tak by to dělalo při zatáčení, pokud by byl problém na poloosách, tak by to dělalo při rejdu nebo rozjíždění, ale ono to dělá pořád. Nemáte někdo zkušenost se stejným problémem?? :cry:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

Jose1 píše:Homokloub je na pravé straně nový a ten klapavý zvuk znám, takže nic. Výfuk je měsíc po výměně od katu dál a je kontrolován, sedí na místě, takže nic. Na uchycení motoru se koukala už hromada lidí, neshledán problém.
Ono stačí když to auto skoro stojí otočit volantem na doraz a hrkne v tom, takže dle mne náprava. Nebo klidně pomaličku drcnout kolem o obrubník, taky v tom hrkne. Nebo zase pomalu najet na nerovnost, taky v tom hrkne. Krom těch příznaků, které jsem popisoval. Když je to ale na stolici, tak ten zvuk z toho prostě uměle nevyloudím. Sázím na nějakej kloub, nebo stabilizátor. Ale furt nevím jistě, na pohled je vše OK.
Pokud se ozve lupnutí při otáčení volantem na místě, je suchý ložisko horního uložení tlumiče. Většinou stačí namazat (pokud už to není letitá závada).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

Ahoj kluci. Pozorně jsem přečetl celou debatu a mohu k tomu sdělit, že homokynetický kloub se projevuje zcela jinak než ložisko. Dělá to při záběru a je po čase cítit i ve volantu. Ložisko skutečně hučí, hlavně při zatáčení (stačí i malý posun volantu) a napůl hučí i rovině. Navíc to dělá i na neutrál z kopce i při vyšláplé spojce! Co je pro mně novinka, myslel jsem, že mám v tahu levé ložisko, protože to zesilovalo při zatáčení doleva. Ložisko při výměně evidentně vadné, ale zjistili jsme, že pravé je ještě horší!!! :? Musím tedy počkat na objednání druhého, originál je prý SKF a stálo 1950,-. Dám vědět co nového a doufám, že už ten zvuk zmizí. Na homokynetické klouby si pamatuji, protože jsem je měnil na Pasatu a to doslova klepe! Dorazil jsem je hlavně taháním těžkého karavanu. Zajímá mne, zda máte někdo také zkušenost s tím, že zesiluje zvuk při zatáčení doleva a vadné je pravé ložisko.mimayin

Uživatelský avatar
Petr FG
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.01.2009 20:14
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Petr FG »

mimayin píše: Co je pro mně novinka, myslel jsem, že mám v tahu levé ložisko, protože to zesilovalo při zatáčení doleva. Ložisko při výměně evidentně vadné, ale zjistili jsme, že pravé je ještě horší!!! :? Zajímá mne, zda máte někdo také zkušenost s tím, že zesiluje zvuk při zatáčení doleva a vadné je pravé ložisko.
Vždycky je víc slyšet ložisko které je zatížené ( když je špatné ). Když zatáčíš doleva je zatížené pravé kolo a proto je ložisko hlučné.
FORD GALAXY 1,9 TDI PD 96 kW 2005 ŠEDIVÁK
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“