KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

No to je potom jasné. Ovšem mám za zlé mechanikovi, že automaticky nezkusil i druhé kolo. :roll: No jo... díky za odpověď. Mimochodem asi se oplatí vrazit tam ložisko SKF. Myslím, že v tomto případě není šetření na místě. Má s nimi někdo z Vás zkušenost? mimayin

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

Tak jsem koukal do ceníků a SKF jsou úplně nejdražší ložiska. Ty brďo.... :roll: No doufám, že to stojí za to... mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

Nevím jestli se něco nezměnilo, ale svého času patřilo SKF k I.A. třídě... a dávaly se kam to jen šlo. Dneska je sice výrobců hafo, ale nevěřím že SKF šlo s kvalitou dolů, teda pokud ty ložiska někde neplácaj z rozvařený rejže. :-)
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od RamuSAG »

Ahojky kluci, pokud mohu sdělím své zkušenosti, měl jsem také problém s poloosou na levé straně, projevovalo se to nejprve jemným cvakáním, jako když je v gumě zapíchnutý hřebík nebo šroub, to asi všichni známe. Nejdříve to bylo slyšet pouze při staženém okénku, později i ve voze a nakonec jsem to cítil i ve volantu. Měnil jsem celou poloosu. Vloni jsem měnil ložisko na levé straně, slabé hučení při přímé jízdě, při pravotočivé zatáčce hučení znatelně zesílilo. Vybíral jsem mazi ložisky SKF a Timkenn. Zvolil jsem SKF a spokojenost, stálo 1950,- Kč.



VW Sharan I 1,9 TDI CL 66kW 1997
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

No vida, reference na SKF, tak možná nebudou tak špatný. Jak dlouho už je drandíš?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

Tak je to tak jak píše smolda. Potvrdilo mně to spousta zdrojů. Ale pozor. Je to také značka, která je nejvíce padělaná. Takže nakupovat pouze od autorizovaných prodejců, nebo se v servise zeptat odkud berou ND. Tady je seznam: http://www.skf.com/portal/skf_cz/home/v ... 64&lang=cs" onclick="window.open(this.href);return false; mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

A znáte někdo skladové číslo (číslo výrobku) těch ložisek, pod kterým jsou vedeny (vyráběny) u SKF?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

Takže po výměně pravého ložiska je klid!!! Ložiska nešlo ani sundat. Bylo úplně hotové. Je to absolutní pohoda. :D Nejhlučnější na celém autě jsou nyní zimní pneumatiy Nokian. mimayin

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

mimayin píše:Takže po výměně pravého ložiska je klid!!! Ložiska nešlo ani sundat. Bylo úplně hotové. Je to absolutní pohoda. :D Nejhlučnější na celém autě jsou nyní zimní pneumatiy Nokian. mimayin
Tak to asi jezdíš bez manželky a nebo tchýně. Jinak bys neslyšel ani ty zimáky. :lol: :lol:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od mimayin »

:lol:

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Skyppy »

Ahoj kolegové.
Již od koupě auta řeším problém s hučením čehosi. Mezitím ujeto 16000km. Při jízdě se studeným autem cca 15km je absolutní klid. Potom se začne při rychlostech 50-80km/h objevovat hučení, které se ale při vyšších rychlostech ztratí. Zkoušel jsem zatáčení doprava, doleva a je to pořád stejné, Tím si myslím, že jsem vyloučil ložiska kol. Nemáte někdo stejnou zkušenost? Prosím poraďte.

scorpionns
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.05.2010 17:53
Bydliště: Určiceokres Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od scorpionns »

ahoj lidi mě zase jemně vybruje auto,jako,když je špatně vyvážené kolo,ve volantu nic není cítit,občas je slyšet hučení jako z levého kola a když prudce přidám,tak se auto dosti rozkmitá.mšl jsem několik poradců,jedni tvrdí ložisko a druzí kloub mám1,9 TDI automat z roku 2000

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od ajo »

Ja si myslim, že to robi klb, už som ho menil. Tiež vybracie pri rozbiehani.
Obrázek

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od smolda »

Bude to opravdu nejspíš kloub. To poznáš hlavně když s ním budeš jezdit dýl, pak ti začne postupně drbat i do řízení... Ale hlavně vyheveruj auto, sundej kolo a zkus se zlomit v pase, omrkni jestli máš celý manžety na kulákách (na obou stranách). Pokud budou obě manžety celý, koukni jestli některá z nich nevypadá "nově". Spousta lidí homokineťák neřeší - jezdí s prasklou manžetou bůhví jak dlouho, pak si jednou všimnou že je prasklá, tak do kloubu naženou vazelínu a přikrejou to zvěrstvo novou manžetou. Vazelína uvolní zatuhlý kloub, no a pak to všechno začne - tak jak jsi popisoval (myslím tím ten zvuk).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol

Příspěvek od Marek77 »

Chystám se na výměnu ložisek. Koupil jsem nová ložiska (sady) a zjistil jsem, že nové šrouby přibalené k ložiskům jsou na vnitřní šestihran (imbus) č.17, zatímco originál šrouby jsou klasika šestihranná hlava na klíč 27.

Otázka zní: Můžu šrouby s imbusovou hlavou zaměnit za původní šrouby?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“