Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: KOLA, LOŽISKA: ložiska předních kol
PříspěvekNapsal: 25.03.2009 23:09 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

a co homokyneticky klb ? Ten sa prejavuje hlavne pri rozbehu ked su kola v raide.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 26.03.2009 09:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5489

Praha-Rakovnicko-Praha

Jose1 - to ale vypada ne nejake ulozeni motoru,nebo prevodovky - popripade klepe vyfuck [ale to by jsi asi poznal]

PříspěvekNapsal: 26.03.2009 19:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.01.2008

21

Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Pri rozbehu ani pri pomalej jazde nič nepočuť, mal som to aj nadvihnuté a naplno otočené do ľava, naštartival zaradil 1 kolo sa točilo a nebolo nič počuť. Z toho usudzujem že homeoklb to nebude, v knihe ako na SAG sa píše, že ložiská sa prejavujú hlavne vo vôčších rýchlostiach a napr. na kruhových objazdoch a pod. Vtedy že vraj ich počuť. Podľa toho to bude ližisko. Pozeral som ceny ložísk sú okolo 66 € 2000,- SK za kus.Mozna to už niekto opravoval, skúste poradiť.

PříspěvekNapsal: 26.03.2009 21:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2611

Brno

Homokloub je na pravé straně nový a ten klapavý zvuk znám, takže nic. Výfuk je měsíc po výměně od katu dál a je kontrolován, sedí na místě, takže nic. Na uchycení motoru se koukala už hromada lidí, neshledán problém.
Ono stačí když to auto skoro stojí otočit volantem na doraz a hrkne v tom, takže dle mne náprava. Nebo klidně pomaličku drcnout kolem o obrubník, taky v tom hrkne. Nebo zase pomalu najet na nerovnost, taky v tom hrkne. Krom těch příznaků, které jsem popisoval. Když je to ale na stolici, tak ten zvuk z toho prostě uměle nevyloudím. Sázím na nějakej kloub, nebo stabilizátor. Ale furt nevím jistě, na pohled je vše OK.

http://www.avjose.cz

PříspěvekNapsal: 27.03.2009 00:31 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Volant nema tendenciu vybrovat pri prejazde nerovnostami ? myslim uvolnene lozisko na naboji.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 27.03.2009 14:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.03.2008

2611

Brno

Zaměřím se na to, ale zatím jsem si nevšiml.

http://www.avjose.cz

PříspěvekNapsal: 02.04.2009 15:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.02.2008

79

Hradec Králové

Jose1 píše:
Zaměřím se na to, ale zatím jsem si nevšiml.

Mám stejný problém.Objevilo se to asi před měsícem a dělá to čím dál tím víc.Byl jsem na stk a v dervisu.Oba se shodly ,že spodek (klouby,čepy) jsou v naprostém pořádku.Ještě mi tady nafŕu někdo radil,abych zkontroloval usazení motoru a převodovky.Takže uvidíme příští týden v servisu.Pokud na něco přijdu ,dám vědět.

PříspěvekNapsal: 05.04.2009 20:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.03.2008

58

SLOVENSKO Spisska Nova Ves

takze ak vam nieco klepe tak najcastejsie su to tycky stabilizatora - spojovacie medzi tlmicom a stabilizatorom potom kontrolujte spojovacie tycky na riadeni su skryte pod manzetou a gulove capy ulozenie stabilizatora - gumene pri opotrebovani zacinaju tukat
a ak je to ocelovy zvuk ktori sa straca po jemnom stlaceni brzdoveho pedalu tak je to pero ktore pridrziava strmen dufam ze viete co myslim pokusim sa zohnat foto

Přílohy:
strmen sharan.JPG
strmen sharan.JPG (49.27 KiB) Zobrazeno 608 krát

PříspěvekNapsal: 05.04.2009 21:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.08.2008

145

Zlaté Moravce Slovensko

Jose1 píše:
No právě že mě je to taky divný. Vadné ložisko prostě jen hučí. Jakékoliv jiné zvuky budou příznakem jiné závady. Dle mne....

nene nekdy i pochrupává , tak tuk tuk tuk , proste se neumím líp vijádrit sem slovák

PříspěvekNapsal: 05.04.2009 22:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.08.2008

145

Zlaté Moravce Slovensko

kdyš ložisko hučí a je vadné tak se to dá identifikovať tak že ideš rovne tak aspon 60 km a začneš menit smer volantem s prava do leva , prose deláš myšičky a kdyš se ten zvuk mení pri prenesení zaťeže se strany na stranu tak je to ložisko , potom to treba zvednout na zdvihák a porovnať potočením kol do predu , že která strana , teda které kolo je hlučnejší ( muže ten zvuk taky jemne poklopávat , teda prerušovat ) tak v tom kolese je vadné ložisko. podle mích skušeností sou výborné
ložiska FAG , potom SKF dál SNR a nedoporučuji Timken ani Breda . Ale nekdy v balení Febi je zabaleno FAG a aj v QH sem našel SKF
Doporučuji skontrolovat unašeč ložiska na ovalitu pred nalisováním novího !!!

PříspěvekNapsal: 05.04.2009 22:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

majoGIV - to perko jsem měl jedno ztracené, kupoval jsem pár za tři stovky, brzdové špalíky se kvůli toho sjížděly zešikma, a taky to dělalo přerušovaný kovový zvuk při mírném rejdu, každopádně zkontrolovat taky

PříspěvekNapsal: 06.04.2009 08:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.02.2008

79

Hradec Králové

Mi to pokřupává při pomalé jízdě a při rozjíždění - je jedno jestli se rozjíždím polehounku nebo zaberu fest.Měl jsem podezření na ložiska tlumičů,ale servis odpověděl,že jim nic není.Takže buďto homoklouby nebo uložení motoru ????

PříspěvekNapsal: 25.07.2009 23:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.06.2009

34

mam taky podobne problemy ako vy.hlavne pri prudkom rozjazde ked chcem zahrabat tak auto zacne ako keby poskakovat,palubovka sa zacne strasne triast.auto vtedy nevie vystrelit kym troska neznizim plyn.
potom ako sa mi to dnes stalo tak som pred domom vyradil rychlost a pocul som nejaky zvuk od prednych kolies,proste zvuk v prednej casti.mozu to byt vylagrovane loziska? :(

PříspěvekNapsal: 26.07.2009 11:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.06.2009

34

ziadna rada? :roll:

PříspěvekNapsal: 26.07.2009 12:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

nechej zkontrolovat klouby, poloosy, uložení motoru, pak to může být spojka, setrvačník, ložiska kol bych řekl až to poslední, je toho hodně, a nebo s tím prostě nezkoušej hrabat - a taky napiš o jakém autě je řeč a s jakým motorem atd.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]