PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
earthquaker
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.04.2011 18:03
Bydliště: Sokolovsko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od earthquaker »

Ahoj, prosím o návod kudy tudy dolít olej a zkontrolovat jeho hladinu na 4 stupňovém automatu u Sharanu I 1,8 Turbo z roku 1999 a zda se u něj dá vyměnit i ten filtr a kolik a jakého oleje koupit.Byl jsem v servisu a tam to zvedli na zvedák, vyšrouboval nějaký šroub s magnetickým válečkem z vnitřního boku převodovky, strčil tam prst a řekl že vše je OK, ale dle mne není, ráno za studena, mi při rozjezdu auto poškubne (někdy jednou někdy dvakrát), poté už řadí krásně celý den, magnet byl celkem zahnojenej, tak jsme ho očistili.dík za radu, u nás na sokolovsku slušnej servis automatů není, tak se do toho musím pustit sám.
VW Sharan 1,8 20V Turbo Highline CARRAT Automatic 99, VW Passat 1,8 20V Turbo tiptronic highline 99 EX:Seat IBIZA VR6 2,8 showcar KUBI, VW Passat B5 1,8 20V Variant Automatic 97

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od homre »

tak jsem dnes kouknul na olej v převodovce,nevím jakou měl původní barvu,jinak je olej čistý bez kalu,dokáže někdo říct jestli je barva oleje v pořádku?u dexronu je barva červaná ale tady nevím
Přílohy
02082011456.jpg
02082011457.jpg
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od milda »

Originál je tmavě rudý.

gtv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.03.2011 23:05
Bydliště: Židlochovice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od gtv8 »

homre píše:tak jsem dnes kouknul na olej v převodovce,nevím jakou měl původní barvu,jinak je olej čistý bez kalu,dokáže někdo říct jestli je barva oleje v pořádku?u dexronu je barva červaná ale tady nevím

Originál olej do automatu pro první serii je žlutej, jako motorovej olej. Dextron (dexron) - červenej se dá použít jako nouzovka, nemá tam co dělat. Zeptej se v servisu co tam podle VIN-ka patří. Kupoval jsem litr kolem 700,-. Měnit se má i s filtrem a po 40 tis. km. Spíš si k oleji čichni zda nesmrdí spáleninou, jestli nevíš jak je tam dlouho a automat řadí dobře - plynule, tak si naplánuj výměnu třeba za 10tkm.
Galaxy VR6 2.8 automat 4x4 1997

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od homre »

automat řadí uplně v poho,jen se mění otáčky když to řadí,žádné cukání a podobně,olej je cítít tak jako po pertinaxu
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

gtv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.03.2011 23:05
Bydliště: Židlochovice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od gtv8 »

homre píše:automat řadí uplně v poho,jen se mění otáčky když to řadí,žádné cukání a podobně,olej je cítít tak jako po pertinaxu
jak budu mít chvilku, čichnu k originálu, zbylo mě pul litru.
Galaxy VR6 2.8 automat 4x4 1997

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od homre »

gtv8 píše:
homre píše:automat řadí uplně v poho,jen se mění otáčky když to řadí,žádné cukání a podobně,olej je cítít tak jako po pertinaxu
jak budu mít chvilku, čichnu k originálu, zbylo mě pul litru.

jj dík :wink:
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

gtv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.03.2011 23:05
Bydliště: Židlochovice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od gtv8 »

earthquaker píše:Ahoj, prosím o návod kudy tudy dolít olej a zkontrolovat jeho hladinu na 4 stupňovém automatu u Sharanu I 1,8 Turbo z roku 1999 a zda se u něj dá vyměnit i ten filtr a kolik a jakého oleje koupit.Byl jsem v servisu a tam to zvedli na zvedák, vyšrouboval nějaký šroub s magnetickým válečkem z vnitřního boku převodovky, strčil tam prst a řekl že vše je OK, ale dle mne není, ráno za studena, mi při rozjezdu auto poškubne (někdy jednou někdy dvakrát), poté už řadí krásně celý den, magnet byl celkem zahnojenej, tak jsme ho očistili.dík za radu, u nás na sokolovsku slušnej servis automatů není, tak se do toho musím pustit sám.
Sám se do toho nepouštěj, chce to správný postup, filtr i olej. Nakup originální materiál podle VIN kodu ti vyjedou co tam patří za olej a kolik i filtr a raději zajeď i 100 km, třeba víc, tam kde to umí a je to pro ně rutina - vyplatí se to. Pokus-omyl je v tomto případě, :negative:
Galaxy VR6 2.8 automat 4x4 1997

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od milda »

Já jezdím měnit olej do autorizovaného servisu KAPS AUTOMATIC ,Kojetín,vozím tam i auta mých známých/i jiné značky/.Na auto vidíš přes sklo na vzdálenost cca 3 m a olej ,který vypouštěly i nalívaly byl vždy červený.Jinak můžu tento servis vřele doporučit,maximální spokojenost.Cena kompletní výměny na Galaxy cca 4000,-Kč.

gtv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.03.2011 23:05
Bydliště: Židlochovice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od gtv8 »

homre píše:
gtv8 píše: jak budu mít chvilku, čichnu k originálu, zbylo mě pul litru.

jj dík :wink:

tak čichal jsem k oleji a rozhodně smrdí minimálně, normální převodovej olej 75w/90 smrdí jako prase, tady lehkej závan, olej je světlý, svetlejší než normální motorový olej 10w40. Je to original VW číslo jsem neopsal, v originálních dílech ti řeknou co tam presně patří. Rozhodne není čevenej jako klasický dexron do serva. Mužu ti říct z vlastní zkušenosti, že i výrobci aut jsou pěkný prasata k automatům. Kolikrát se ani nedovíš co tam patří, tvrdí, že náplň je na životnost vozu a podobný bludy, obvyklé uživatelské manuály, kde před 20 lety se člověk dozvěděl všechny aspekty a nastavení, náplně, převodové poměry, křivky a výkony, se nyní stávají nedostupnými a dozvíš se že máš zajet do servisu a jeto, tam tě špatně proškolení ( automechanikem se už nikdo neučí) kuchaři budou tahat za nos a nalívat tě nepravdama. Pak se po čase prošťouráš k informacím od výrobce převodovky ( Aisin, ZF, atd.) a nestačíš se divit, co je vše a jak často potřeba.
Galaxy VR6 2.8 automat 4x4 1997

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od lubomt »

homre píše:tak jsem dnes kouknul na olej v převodovce,nevím jakou měl původní barvu,jinak je olej čistý bez kalu,dokáže někdo říct jestli je barva oleje v pořádku?u dexronu je barva červaná ale tady nevím
Tvoj olej ma spravnu farbu. Ako pise GTV8, cerveny tam nema co robit a takisto zvacsa sa pouziva olej zltej farby, az na par vynimiek. Nerobim to prvy den ani rok. Creveny urcite nie. Kup original 5ltr alebo Mobil ATF LT 71141, no tento sa predava v originalnom baleni od vyrobcu nie mensom ako 20ltr, co Ti bude nanic. Mensie balenia su uz "vraj" rozlievane zo suda, vyrobca Mobil toto nepredava. S tym KAPS by som aj nieco povedal, co mi povedali viaceri češi, ale nebudem to tu pisat.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
homre
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 21.09.2010 22:27
Bydliště: Hořice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od homre »

jj,moc děkuji pánové :good:
Ford Galaxy II 1.9TDI PD 85kw,tiptronic,rodinný bus a tahač
VW Passat,B5 variant,1.9 TDi,81kw,4motion

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od hiero »

Ahojte! Ford Galaxy I motor 2.8 kód AAA motora potrebujem vymeniť olej v automatickej prevodovke. Vybehla mi táto špecifikácia N052162-VX00, ale za boha ju neviem zohnať, že vraj by to mala byť táto G052162 A2 od Škody poprípade VW 052162 A2 o množstve 5.95 liter. A ešte otázočka je tam aj nejaký filter poprípade nejaké číslo dielu. Ďakujem!

gtv8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.03.2011 23:05
Bydliště: Židlochovice

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od gtv8 »

Detailní dotazy zkus tady, byli ke mě vždy vstřícní, sice Brno, ale zkus to. http://www.autorona.cz/kontakt" onclick="window.open(this.href);return false;
Galaxy VR6 2.8 automat 4x4 1997

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: PŘEVODOVKA, AUTOMAT: výměna oleje

Příspěvek od lubomt »

hiero píše:Ahojte! Ford Galaxy I motor 2.8 kód AAA motora potrebujem vymeniť olej v automatickej prevodovke. Vybehla mi táto špecifikácia N052162-VX00, ale za boha ju neviem zohnať, že vraj by to mala byť táto G052162 A2 od Škody poprípade VW 052162 A2 o množstve 5.95 liter. A ešte otázočka je tam aj nejaký filter poprípade nejaké číslo dielu. Ďakujem!
Mozes pouzit ten co som napisal vyssie. Mobil ATF LT 71141. Ak mas 5.st.automat, co neverim,tak tam sa filter nemeni. V 4.st.vymen uz aj filter s tesnenim. Staci Ti na vymenu 5ltr. Potom sa musi urobit adaptacia.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“