12V zásuvka na zapalovač - problém

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
ler0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2009 10:54

12V zásuvka na zapalovač - problém

Příspěvek od ler0 »

Zdravím, mám menší problém se zásuvkou zapalovače na palubovce... před nedávnem přestala fungovat. Tak jsem rozebral panel kde se nachazí a zjistil jsem, že je spálená žárovička... tak jsem ji dnes vyměnil, ale bohužel zásuvka stále nejde - ale žárovička úspěšně svítí???
Tak mě ještě napadá, jestli náhodou nemůže být spálená pojistka? (ale to by přeci nesvítila ta žárovička), nebo jestli to náhodou nemohlo zavinit používání autonabíječky na mobil? Přívodní kabely se zdají být v pořádku...
Tak jestli jste se někdo setkali s podobným problémem, prosím napište.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: 12V zásuvka na zapalovač - problém

Příspěvek od Jose1 »

Pokud vládneš měřícím přístrojem, vyndej zapalovací vložku a změř, jestli máš napětí na těch kontaktech uvnitř. S největší pravděpodobností bude potřeba ty kontakty přihnout aby dosedaly na kontakty konektoru, který tam zasouváš. Některé typy konektorů v té díře špatně drží a vyskakují ven. Ten zapalovač ti funguje? Předpokládám, že podsvícení té zásuvky bude mít zvláštní přívod, takže pokud to svítí, tak to nemusí ještě dávat napětí. Pokud tam to napětí nebude, tak pojistka.
Pouze ovšem teoretizuji, rozdělané jsem to neměl.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 12V zásuvka na zapalovač - problém

Příspěvek od Marek77 »

ler0 píše:Tak mě ještě napadá, jestli náhodou nemůže být spálená pojistka? (ale to by přeci nesvítila ta žárovička)
Mýlíš se. Osvětlení zapalovače je spojené s osvětlením palubní desky, zatímco zapalovač samotný má vlastní pojistku (jinou než osvětlení).

ler0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2009 10:54

Re: 12V zásuvka na zapalovač - problém

Příspěvek od ler0 »

Dík moc za rady... hned po práci se na to mrknu. A jen pro úplnost, pojistka k zapalovači bude určitě v pojistkové skříni pod volantem??? Doufám, že není někde jinde...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 12V zásuvka na zapalovač - problém

Příspěvek od Marek77 »

Určitě bude...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“