KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Surmic
Člen klubu
Příspěvky: 15
Registrován: 17.10.2016 16:59

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od Surmic »

Tak Vás zdravím, potřeboval bych poradit. Nešla mi klima... zajel jsem do servisu a pán mi ji odsál a znovu naplnil. Po nastartování jsem pustil klimu a chladila perfektně. Po odjetí ze servisu klima už nechladí. auto jsem odstavil a asi po hodině jsem jel a klima chladila asi minutu a pak zase jen teplý vzduch. Nemá někdo nějakou radu co by to mohlo být? díky
Sharan II 1.8T automat

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od Graun »

Rychlá zkouška funkčnosti je, že po spuštění klimy a běžícím motoru sáhneš na hadice klimy - od kompresoru do kondenzátoru (ta tenčí hadice) musí být horká a z výparníku do kompresoru (ta hrubá) musí být chladná až ledová. Pokud to tak není, je tam více příčin. Nejčastěji proto, že tam není chladivo vlivem úniku nebo vadný komponent systému (tlak.spínač, elmag. spojka na kompresoru, přicpaný dehydrátor nebo TXV ventil).
Tam kde to plnili jsou schopni zjistit čím to je - množství chladiva ukazuje na netěsnost, vysoké nebo nízké tlaky na vadu komponenty. Podle toho co naměří se určí čím to je (různé kombinace ukazují na rozdílnou variantu závady).

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

spaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.07.2011 14:51
Bydliště: Plzeň

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od spaca »

Zdravim. Poradil by někdo nějaký znalý servis klimatizací, kde by byli schopni poradit, jestli je klima v pořádku, nebo mám nějaký problém. VAG neříká nic a plniči (servis s plničkou) umí jen naplnit podle tabulek a více nic.
Seat Alhambra 1,9TDi, Tiptronic, 85 kW, 2007

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od Tom4s »

Ahoj všem, nenapadlo mě kam jinam to dát, tak to zkusím sem. Mám Alhambru II 1.9 TDI 85kw, ale nejede mi klima. Klimatronik bliká. Zkoušel jsem jestli klima syčí z ventilku a ano syčí. Napsalo mi to několik závad:

VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 7M7 907 040 A
Komponent a/nebo - verze: CLIMATRONIC MPV GP 0002
Kódodvání softwaru: 00010
Kód opravny: WSC 01317
6 Nalezeny chyby:
01189 - Servomotor rozdeleni vzduchu vpredu (V145)
35-00 - -
01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)
35-00 - -
01187 - Servomotor teplotni klapky vzadu (V137)
35-00 - -
00657 - Servomotor stredovych privodu vzduchu (V102)
35-00 - -
00631 - Spojeni AC -Motronic
30-00 - preruseni n.zkrat na plus
01596 - Servomotor klapky cerstveho/cirkulujiciho vzduchu (V154)
35-00 - -

Dále ještě závadu tlakového ventilu klimatizace (Tam si myslím, že bude zakopaný pes) Zajímalo by mě, jestli je správně kódování atd, protože těch chyb je tam celkem dost a při akčním testu klimatizace je slyšet, jak fouká na sklo, nohy,...
Děkuji za každou radu, Tomáš
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od michall »

A ty chyby tam jsou i když je smažeš a vypneš/zapneš klíček a znovu načteš závady? Napadá mě nějaký "vakl" vzadu na konektorech … že by "odešly" všechny servomotory se mi moc nezdá.

No s tlakovým ventilem … to, že syčí naznamená, že je tam dostatek chladiva, jen že tam nějaké je (a tou vypuštěnou trochou jsi malinko poškodil ŽP). Zkus navštívit servisáka na klimy, ať ti poví, kolik tam bylo chladiva, příp. doplní a znovu načti závady.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od Tom4s »

Jo jo, vypnu a zapnu a jsou tam znova. Myslíš konektory zezadu panelu klimatroniku? Zkusím to rozdělit a nějak s tím pobývat. Ale kompresor se neroztočí ani nic takového :/ na tu klimu to vezmu, tak uvidíme :)
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: umístění tlakového spínače klimatizace

Příspěvek od michall »

Ano, vzadu na Climatronicu. Pokud je závada na F129, tak Climatronic kompresor nepustí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“