cukání při nízkých otáčkách

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Zdravím pánové,jen co odstraním jednu závadu,přijde druhá....Při jízdě v rozmezí otáček 1500-1800 mi začne cukat motor,při zuvýšení otáček nad 2000 vše v pohodě.Včera mi dokonce samovolně zhasnul motor a musel jsem starterem točit asi tak 20-30 vteřin,než nastartoval.Přičítal jsem to pal.fitru,ten jsem vyměnil,ale závada trvá.První nastartování nadrc.Zaráží mě,že po otočení klíčkem neslyším ani na chvíli pal.čerpadlo. Podotýkám,že mám motor PD AUY r.v.2002.Nevíte,jak se dá překontrolovat pal.čerpadlo,které pojistky ho napájí?
radoch

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od Galaktický Aleš »

A díval ses do příslušných témat v Sherlockovi? Nechce se mi věřit že by na toto téma už neexistovalo vlákno s řešením. Pokud existuje, patří dotaz tam.

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Jistěže jsem se mrknul,ale nic podobného jsem tam nenašel....
radoch

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Netvrdím že to pomůže na 100% ale nějaké tipy na hledání podobných duchů jsem našel v http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=24542" onclick="window.open(this.href);return false;
případně příspěvek Pacina zhruba v půlce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 2&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Díkiy Aleši,prostudoval jsem si ty příspěvky,ale ty jsou zaměřené spíš na benzinové motory,zítra se pohrnu do práce busem a pozítří se na to vrhnu.Ale zatím nevím,na co....
radoch

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Držím palce, takové honění ducha je vždycky pakárna. A co VAG, mlčí jak Fučík?

Uživatelský avatar
Luca_69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od Luca_69 »

Možná to nebude podstatné ale já měl stejný problem.. a zárovn jsem měl problem s tempomatem a to takový že budíky nepredávali dál udaje o rychlosti do ŘJ motoru
a klimatizace.atd. Po opravě budíků škubání rázem prestalo. Nevím jestli je to tím ale faktem je že o tej doby cukání nepozoruji.
http://WWW.MAJESTYCLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od prikryl »

Chlapi, jak to dopadlo? Já mám podobný problém, kolem 1500 otářek si to občas zaškube (s vypnutým tempomatem), při zátěži v těchto otáčkách to pro změnu oprotí normáílnímu zvuku motoru přidá ještě jakési drnčení...nikdo ani v sefvisu neřišel na to, co drnčí...

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Tak závada odstraněna,nefunkční elektrické palivové čerpadlo,stálo mě to bratru 4000 Kč.Bohužel motorek čerpadla nejde rozdělat,je zalisovaný.Při připojení na zdroj nepracovalo,po pár poklepech se neochotně rozběhlo a vydávalo různé pazvuky.To by odpovídalo projevům,občas dodávalo palivo,občas ne.Takže objednat nové,výměna a je po závadě.
Doufám,že letos už mám se závadama vybráno...
radoch

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od prikryl »

radoch píše:Tak závada odstraněna,nefunkční elektrické palivové čerpadlo,stálo mě to bratru 4000 Kč.Bohužel motorek čerpadla nejde rozdělat,je zalisovaný.Při připojení na zdroj nepracovalo,po pár poklepech se neochotně rozběhlo a vydávalo různé pazvuky.To by odpovídalo projevům,občas dodávalo palivo,občas ne.Takže objednat nové,výměna a je po závadě.
Doufám,že letos už mám se závadama vybráno...
Tož to je mi divné, to přece auto nemohlo jet vůbec ne? Neřikej mi, že ti občas čerpadlo nejelo, občas jelo a že kvůli tomu auto pocukávalo jen při určitých otáčkách... 8O POkud dávalo málo, pak ba naopak při sešlápnutém plynu by to cukalo víc...

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od patper »

PD ma crpadlo v nadrzi a to dava do tandemoveho cerpadla [zjednodusene] z nej to jde pod tlakem do trysek :D

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od prikryl »

Takže, pokud se mi stal problém popisoiovaný ve fóru http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=35&t=106394
(stalo se to u mého sharana (PD), ne passata), tak je opravdu možné, že se nechtělo v tu chvíli čerpadlu a že i pocukávání za jízdy je taktéž možná příčinou špatného chodu čerpadla?
Dovolte tedy dotazy:
čerpadlo v nádrži u motoru PD jede s konstantním výkonem nezávisle na otáčkách a výkonu motoru? Nebo je tam nějaká regulace?
Proč se ptám? Při určitých otáčkách se mi z prostoru zadku auta line najednou nepěkný chraptivý až železně drnčivý zvuk. Mechanik se den zabýval tím, aby odchytal případnou rezonanci čehokoliv. Nic nenašel a vesele to drnčí dál. je možné, že by to mohlo dělat čerpadlo v určitých otáčkách? Všechny problémy (jak s cukáním motoru tak s oním drnčením) mám při 1450 - 1550 ot. Cukání při málém výkonu, drnčení při velkém výkonu na 5 a 6. stupeň.

(Asi spojuji nesouvisející, ale já to fakt nemůžu najít a v heldexu to drnčení prý snad není...aspoň doufám)

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Nejsem odborník ,ale laicky si odvozuji,že při vyšších otáčkách si mechanické čerpadlo na bloku motoru samo natáhne palivo,při nízkých pomáhá elektrické čerpadlo v nádrži,ale to je jen můj odhad!!!Jinak po výměně čerpadla zatím vše jak má být,uvidíme později....
radoch

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od radoch »

Ještě k tomu čerpadlu,zkoušeli jsme připojit motorek čerpadla přímo na zdroj,spočátku se ani nehnul,po poklepání se sice rozběhl,ale s kolísavými otáčkami a různými pazvuky,což by vysvětlovalo to,že závada se projevovala nepravidelně.A ani nechtějte vidět,jak vypadalo nasávací sítko čerpadla....
radoch

prikryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 07.07.2008 20:47
Bydliště: Brno 628 00

Re: cukání při nízkých otáčkách

Příspěvek od prikryl »

Super, tak snad nám někdo objasní roli prvního čerpadla 8-), dnes mam Sharika v servisu, přečtem VAG, jsem zvědav, co se dozvim...Tobě to na VAGu nic nehlásilo?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“