PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Dedla »

Já zase sháním nějaký pořádný a hlavně "fungující" tlumiče (+ zadní uložení předních ramen)
Výšku chci nechat sériovou,ta stejně nic pozitivního kromě vzhledu neřeší.
Když už nějaký pružiny,tak trochu tvrdší na zadek by nebylo na škodu a bude ten VW ingot líp zatáčet.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Peters »

souhlas se standardni vyskou auta.
Mam sportovni podvozek (nizsi svetla vyska) a ze bych v tom videl nejaka pozitiva, to ani nahodou. Jen problem, pokud se neco stane. Je problem tam pomalu dat hever, kdyz potrebujes zvednout auto, tak jednim heverem prizvednout, aby se tam velky hever vubec vesel.

O horsi prujezdnosti, hlavne v zime, pokud jsou zmrazky na silnici, ani nemluve.

Ze bych citil lepsi "posez" v zatackach, to nepoznam. Mame preci "krabice" a ne "sportaky".

Bohuzel mam model, ktery mel sportovni podvozek ve standardu.

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

Nekdo ma rad to, nekdo ono!!!!!!
Co ja bych za nej dal!!!!
Se vsemi negativy pocitam,jsem uz na to z predeslejch aut zvyklej.
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Dedla »

Peters píše:
Bohuzel mam model, ktery mel sportovni podvozek ve standardu.
Co je to žač? Ale jestli je to nějaká originální záležitost,tak to asi žádnej zázrak nebude.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Peters »

asi neco podobneho - viz nize, jak jsem rikal, ja s tim autem nemam potrebu zavodit, me sportovni podvozek vubec nezajima... Jinak si kup "motokaru", kde budes zavodit a drit si pr**l o zem. :-)

(Sportovní podvozek cca o 25 mm níže položený, zesílené odpružení, tužší tlumiče
nelze pro 4Motion)

Tunning je treba prenechat "blaznum". :-)

Uživatelský avatar
MAJKL B
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.11.2009 13:45
Bydliště: CHLUMEC U USTI NAD LABEM

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od MAJKL B »

ty Peters nejakej chytrej!!!!Cau blazen!!!
SEAT ALHAMBRA TDI PD 85 kw

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni pruziny,nebo stelovatelnej podvozek???

Příspěvek od Brilantis »

Já mam podle výpisu výbavy "sport paket" , Sport. volant, sport sedačky všech 7 a tužší podvozek oproti jiným sharanům co jsem řídil

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od Lolik »

Čau kluci.Nevíte jaky je rozdíl mezi pružinama s fialovým proužkem podle ETKY maji označení 7M0 511 115 AH. Obě mám prasklé (více na http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=100605" onclick="window.open(this.href);return false;).Jeden ze SAGistů mě nabízí sportovní pružiny ze Sharana s označením 7M0 511 115 AG (žlutý a bílý pruh). Chci se zeptat jestli ty AG se dají použít místo nich a zda jsou stejně vysoké jako AH. Je u nich i rozdíl v tvrdosti a co vydrží za zatížení. Tahám často 2t přívěs a nerad bych aby mě to někde prdlo!!!
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od CiFO »

mám problémek ,když jedu přes větší hrb,díru tak se ze podvozku ze předu i ze zadní části ozve bum,mám sportovní podvozek a myslím že tam jsou ještě seriové dorazy,muže to být tím nebo jsem taky ztratil třeba kus pružiny,nebo tlumiče na mráčku nebeském?
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od Bandog »

CiFO, kamaráde jeden, a co uložení tlumičů??? Mě se také ozývaly rány, ale po výměně horního uložení tlumičů bylo vše ok. Ty jsi také měnil? Pokud ano, tak bych zkusil mrknout na stabilizační tyčky, ale spíš bych to viděl na to vrchní uložení.

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od CiFO »

Bandog píše:CiFO, kamaráde jeden, a co uložení tlumičů??? Mě se také ozývaly rány, ale po výměně horního uložení tlumičů bylo vše ok. Ty jsi také měnil? Pokud ano, tak bych zkusil mrknout na stabilizační tyčky, ale spíš bych to viděl na to vrchní uložení.
je fakt ten,že jak měníš pružiny tak musíš sundat tlumiče,a tam byl problém se dostat skrz ty vymr.. misky které slouží jako pítko pro ptáčky :) takže jestli tam nedošlo i k nějakému zničení toho uložení... tak,na kolik to může vyjít?
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od Bandog »

Hele, já teď budu odhadovat, protože když jsem to před 14 dny měnil, tak jsem to platil všechno najednou i s tlumičema, stabilizačníma tyčkama, čepy řízení........takže co si tak pamatuju, tak mechanik říkal něco o 400,- na jeden tlumič???? Ale jistej si tím fakt nejsem, protože toho bylo více.

Uživatelský avatar
CiFO
Člen klubu
Příspěvky: 296
Registrován: 12.10.2008 21:19
Bydliště: Praha-Přerov a zpět

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od CiFO »

kolik si platil celkem že bych to vzal najednou taky at se nevracim do servisu co měsíc
CiFO - King of Crunk
VW SHARAN I.generacion - KaT Off / -45 mm / Brembo / ChiP / "no smoke , no fun "

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek ???

Příspěvek od Bandog »

Celkem i s geometrií jsem platil přes 13000,- :?

megino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.01.2011 22:00
Bydliště: Trnava Slovensko

Re: PODVOZEK: Sportovní pružiny, nebo stelovatelnej podvozek

Příspěvek od megino »

mám alhambru sport edition, vyhovuje mi športový podvozok ale chodím aj naložený, nechcem meniť kvoli tomu pružiny, chcem to spraviť tak že do pružín prídu vzduchové vankúše ktoré sa budú dať dofúknuť kompresorom, tým sa pružina roztiahne a zadok bude hneď vyššie, už len hladám či existuje taký rozmer aby sa to vošlo do pružiny

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“