LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od dolcett »

Po "instalaci" nových ALU je fakt šeredný pohled na orezlé kotouče a třmeny, tuším že na třmeny existuje nějaká barva, chce to něco odolnějšího, přece jen tady v Jizerkách dostávají autíčka do těla (hlavně v zimě a soli). Jaké máte zkušenosti? Nehledám žádné křiklavosti, ale aby to nebylo hrdzavé...

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od Bandog »

Tak já jsem brzdiče řešil nejdřív origo sprejema na brzdy, ale nevím jak ostatním, ale mě moc nepotěšili :( . Šlo mi o to, že než začneš stříkat, tak musíš vše dokonale zakrýt nebo brzdič demontovat, aby si neměl všechno od barvy a hlavně aby se nedostala tam kam nemá..........(ten poslední byl sprej od Motipu, Break Caliper).
Další nevýhoda byla ta, že se mi zdálo, že po nabarvení nebyla ta barva tak výrazná a to jsem na brzdiče dal čtyři vrstvy.

Minulý týden jsem se naštval a jak jsem se dočetl tady na klubu (myslím v sekci Tuning, rady, pomoc) tak jsem koupil barvu od Hammerlitu (nebo jak se to píše) a natřel jsem brzdiče klasicky štětcem dvěma silnými vrstvami a výsledek je perfektní. Brzdy docela září........

To jsou jen mé postřehy z barvení brzdičů, třeba má někdo jiné (a lepší) zkušenosti..........také se rád přiučím :D

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od rcmony »

Měl jsem natřené dva roky brzdiče Hameritem. Vydržel i značnou teplotu když se PZ kole kouslo táhlo ("přesmykač") od ručky. Teď jsem to teda přetřel kvůli srazu, ale v zásadě to nebylo potřeba.
I LOVE TO FLY

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od Adams »

Kdyz jsem to delal, tak jsem taky premyslel nad sprayem, vzhledem k tomu ze brzdy amm demontovane, tak mi maskovani odpadlo.
Nakonec sjem se rozhodl pro hammerite a antrel jsem to.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od dolcett »

Super rada, dekuju, sezenu barvicku a bude to coooool... DIK

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: LAK, BRZDY: barvy, odkazy, tipy, triky

Příspěvek od dolcett »

Tak jsem se do toho dnes pustil a poridil trochu fotodokumentace.. Hammerite je fakt super barva a skoro zadnou jsem nespotreboval, pouzil jsem "kladivkovou"
trmeny0.jpg
a ted trochu srovnavani, nejdriv predek:
trmeny1.jpg
trmeny2.jpg
a zadek:
trmeny3.jpg
trmeny4.jpg
vypada to moc pekne, na to ze jsem to delal na aute bez sundani, az se budou delat predni kotouce a desky tak to rozeberu a nater bude komplexnejsi.. :-)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“