PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Majorek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 04.12.2009 22:48
Bydliště: Karviná

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od Majorek »

Ja delší dobu uvažuji o 6kvaltu ale namontovat ho do 2.l benzin ,Již mi to někdo tady radil ale otázka je ?? Bude tam pasovat z PDčka ?? Diky za odpověd ,Ptám se protože nejsem v tom zběhlí rád si nechám poradit Díky

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od Tomik-VW »

Benzíňák tu dieselovou převodovku neutáhne,tak jako naopak že diesel z benzínovou převodovkou jede spíš do síly

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od g2tdi »

MAXIMACH píše:ahoj všichni,jsem tady poměrně novej. Mám taky Sharana I. s pětikvaltem... Celkem tady další diskuse o koumání a přestavbě usnula,tak se chci zeptat jestli jste už někdo za tu dobu chytřejší a nenašel někdo další nové řešení? Někde tady byl odkaz na nějakou tuningovou firmu která do stávající převodovky přímo na autě implantuje kolečka a mechanismus šestého kvaltu,ale ty peníze....děs...
Nenajde se mezi Vámi nějaký dobrovolník který by mi tam nakopal eventuelně ten šestikvalt ze SAGII ? Díly podle seznamu v pohodě seženu,jen potřebuju další šikovné ručičky. Né že bych je sám neměl,ale za ty léta co jsem už nějaké auta vystřídal a dělal si všechno sám,tak už se mi takhle pod lézt pod auto na takovou přestavbu moc nechce. To radši někomu zaplatím za šikovnou a poctivou práci.
Díky za názory a odp.
Dát to do tdi neni asi problém, možná bych si i vzpoměl jak jsem to dělal u té svojí
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od RICHARD1 »

Ahoj.
Kdyby mi vadil problém s krátkými kvalty,možná bych zkusil přezout na pneu s vyžším profilem,nebo,alespoň letní,dát na větší disky,abych dosáhl zvětšení průměru kola cca. o 10%,odhaduji asi o 6 cm.Tímto by se mi prodloužily kvalty asi o 10%,pokud počítám správně.Tj.na5-ku by to teoreicky jelo místo 180-ti,198.Zvýšila by se tím,bohužel světlost podvozku o 3,5 cm a tachometr by ukazoval také o 10% méně-dalo by se zvyknout.
Richard.

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od coto.je »

A co pojišťovna při nehodě???
Jak tam dáš něco jiného než máš v TP tak bude průšvih...

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od Brady7 »

Přestavba je to nejmenší. Problém je sehnat dobré díly a levné :-)
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

D-O-M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2009 17:16

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od D-O-M »

Prosimvás máte někdo ponětí, čim všim se dá nahradit automatická převodovka v Sharanu VR6 rv 99? klidně i manuály

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od kuban05 »

čau. mam také přestavbu na 6ti kvalt vše funguje parádně až na ukazatel rychlosti. prostě ukazuje míně než ve skutečnosti. kodovaljsem automat 5 ti kvalt a je to ještě horší. ted 4kvaltautomat a při 50 ukazje 40 a při 90km/h ukjazuje jenom 70. poradtě prosím už sem z toho hotovej
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od Tom89 »

čaute...budu dělat přestavbu na 6q převodovku.. vše mám ze sagu 1 kod motoru ANU ale nevim kde co jak urobit...díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Tom89
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2385
Registrován: 15.01.2009 12:23
Bydliště: Dolsn City
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: SAG I. výměna převodovky za 6tikvalt.

Příspěvek od Tom89 »

Čaute...Mam 6q v SAGu 81 kw AFN a potřeboval bych radu jak rozchodit snímač rychlosti...Na převodovce byl a štekr měl jen 2 kábliky,ktere se připojily a neukazalo to nic a pak se připojil 3 a vyhodilo to pojistku....pak se to přepájalo a nic neukazuje. poradíte mě jak to zapojit....díky moc

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“