PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Tommate píše:jde se s automatem dobře rozhoupat auto, když je zapadlé ve sněhu?
Vidiš, další nevýhoda.. Ve sněhu budeš dobře v háji.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Shemik »

Jde :lol: Ja rozhoupal jak Sharana, tak i Pazouta, oba tiptronicy, kazdy trochu jiny :lol:

PS: Koukam ze jsi Cypoe, tam kde pred tim a uz to zase porovnavas na lepsi a horsi, nebo vyhody a nevyhody. I kdyby to ve snehu rozhoupat neslo, tak to prece vubec nemusi byt nevyhoda. Je to prece, jak uz jsme te tady nekolikrat shodli, o tom, co kdo potrebuje a co mu vyhovuje. Jestlize nekdo lita akorat po Praze, tak mu to muze byt uplne putna, naopak ocenuje automat v kolonach. Kdyz nekdo bydli v horach, tak houpani oceni a automat treba nepotrebuje, cili opet opakuji, nelze to deklarovat jako obecnou nevyhodu, ale kdyz uz tak jako nevyhodu, pro nekoho kdo to o cem se tady bavime (houpani) potrebuje. To je jako rikat: Ty nemas Cype automat, tak to je nevyhoda" :lol: Neni, kdyz ho nechces. :!: :lol:

Nicmene i automat jde ve snehu rozhoupat :lol:

Jinak proc to treba Prazaka nemusi zajimat? Je fakt, ze tady je brutalni kalamita uz ze 3 cm snehu, ale ani v tech 3 cm neni nutne auto rozhoupavat a dolovat ze snehu. Je to presne tak, jak to zpiva Nohavica v te pisnicce o tech silnicarich a prazske kalamite ze 3 cm snehu :lol:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od parizek_ltm »

Shemiku nezapomen, ze u Muzea byly 4cm :mrgreen: :lol:
To jsem si ted vzpomnel, jak jsem v zime v praci vzdycky koukal z okna, kolik je tam snehu :mrgreen: To jsme byli jeste na Muzeu.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Shemik píše:Jde :lol: Ja rozhoupal jak Sharana, tak i Pazouta, oba tiptronicy, kazdy trochu jiny :lol:

PS: Koukam ze jsi Cypoe, tam kde pred tim a uz to zase porovnavas na lepsi a horsi, nebo vyhody a nevyhody. I kdyby to ve snehu rozhoupat neslo, tak to prece vubec nemusi byt nevyhoda. Je to prece, jak uz jsme te tady nekolikrat shodli, o tom, co kdo potrebuje a co mu vyhovuje. Jestlize nekdo lita akorat po Praze, tak mu to muze byt uplne putna, naopak ocenuje automat v kolonach. Kdyz nekdo bydli v horach, tak houpani oceni a automat treba nepotrebuje, cili opet opakuji, nelze to deklarovat jako obecnou nevyhodu, ale kdyz uz tak jako nevyhodu, pro nekoho kdo to o cem se tady bavime (houpani) potrebuje. To je jako rikat: Ty nemas Cype automat, tak to je nevyhoda" :lol: Neni, kdyz ho nechces. :!: :lol:

Nicmene i automat jde ve snehu rozhoupat :lol:

Jinak proc to treba Prazaka nemusi zajimat? Je fakt, ze tady je brutalni kalamita uz ze 3 cm snehu, ale ani v tech 3 cm neni nutne auto rozhoupavat a dolovat ze snehu. Je to presne tak, jak to zpiva Nohavica v te pisnicce o tech silnicarich a prazske kalamite ze 3 cm snehu :lol:

Ty se mi nějak čertíš :-D :-D Líbí se mi, jak to bereš vážně :-) To bylo jenom pošťouchnutí.
Jinak sme se už 1000x shodli, že každýmu jeho jest. Ovšem u subjektivního pocitu. Hmatatelný fakta mluvěj pro manuál.
Spotřeba/zrychlení/váha/rychlost řazení/

NEEEEE NEEEEE NEEEEEE, to byl zase vtip - už to neeeechhhh :-D :-D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Shemik »

Nenecham,
pohodli, bezpecnost, komfort, metske kolony, .... :mrgreen: :lol: :lol:

No dobra Cypiku, znas me, ja jen musel mit posledni slovo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To byl taky vtip :lol:

PS: Jak se do lesa volá, tak se z lesa řadí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Shemik píše:Nenecham,
pohodli, bezpecnost, komfort, metske kolony, .... :mrgreen: :lol: :lol:

No dobra Cypiku, znas me, ja jen musel mit posledni slovo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To byl taky vtip :lol:

PS: Jak se do lesa volá, tak se z lesa řadí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:-D :-D :-D
Mam pro tebe hádanku: Nejde s tim náhle podřadit bez škubnutí a trvá mu to aspoň 3 sekundy. Zbytečně to řve a žere. Co je to?

a ještě jednu:

Je to líný jak veš a dlabe to za volentem - kdo je to?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Shemik »

No tak v te prvni nepoznavam nic. Leda neci rozbite auto. Muj automat podrazuje za zlomek casu ktery uvadis, podrazuje bud sam, nebo, kdyz chci a bez skubnuti, pekne hladce, ze to poznas jen na otackomeru :lol:

No a v te druhe hadance se poznavam :lol: Jako bych si z oka vypad :mrgreen:
PS: ... a kdyby jen zere, ja tam delam veci :lol: To si klackari nemuzou dovolit, pac by si namlatili cumaky :mrgreen:

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Shemik píše:No tak v te prvni nepoznavam nic. Leda neci rozbite auto. Muj automat podrazuje za zlomek casu ktery uvadis, podrazuje bud sam, nebo, kdyz chci a bez skubnuti, pekne hladce, ze to poznas jen na otackomeru :lol:

No a v te druhe hadance se poznavam :lol: Jako bych si z oka vypad :mrgreen:
PS: ... a kdyby jen zere, ja tam delam veci :lol: To si klackari nemuzou dovolit, pac by si namlatili cumaky :mrgreen:
No, je fakt, že teď sem se s Twisterem premium v ruce táhnul Evropskou a uplně sem z těch lidí a semaforů tek :-D

ajk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.09.2008 13:25

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od ajk »

pardon že vám do toho vstupuju ale uvažuju o sharanu 04-05 tdi v automatu a zajímalo by mě jaké mají majitelé náklady na udržbu automatu po pár letech tj. olej filtry semtam GO.....tohle jediný mě odrazuje......díky za odpoved...

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

ajk píše:pardon že vám do toho vstupuju ale uvažuju o sharanu 04-05 tdi v automatu a zajímalo by mě jaké mají majitelé náklady na udržbu automatu po pár letech tj. olej filtry semtam GO.....tohle jediný mě odrazuje......díky za odpoved...
Ranec kámo, ranec.. Musíš připočítat 3000 měsíčně za telefon a 5000 za jídlo! Ano - to vše budeš moci dělat :-D

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Bandog »

Tak teď si mě rozsekal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1:O pro Cypa :D

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Shemik »

Ajku,
naklady na udrzbu automatu nejsou prakticky zadne, nebo aspon ne ve smyslu, kazdy mesic toto a kazdy rok toto. Pokud bude prevodovka v poradku, tak Ti musi vydrzet temer zivotnost auta, takze GO, jen v pripade poruchy, coz neni bezny stav. Uprimne receno nevim jak casto menit olej, ale jsem presvedcen, ze casteji jak po 100-200.000 km to nutne neni a neni to omoc drazsi, nez bezna vymena motoroveho oleje, ktera se musi delat daleko casteji. Zalezi jak stare auto koupis a jak se k nemu choval predchozi majitel. :lol: Pokud to bude starsi auto, tak mozna neni spatne vymenit ho hned zpocatku, at vis, co tam mas, ale pak mas na dlouho vystarano. :lol:

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Shemik »

Cyp ma pravdu, prozeru a protelefonuju v aute balik, to jsou ty nejvyssi naklady na automat :mrgreen:

ajk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.09.2008 13:25

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od ajk »

Cyp:haha pán je humorista...)))

jinak jezdím zhruba 50000-60000 ročně.....současnej manual mám pět let a na převodovku ani spojku sem nešáhl......automat co sem slyšel jinde tak výměna oleje po 60000 což u mě jednou za rok což s filtrem dělá zhruba 5000kč ročně....při mé smůle bych GO dělal hned první rok v ceně 30-50 tisic a to bez záruky....novej tiptronik vyjde v německu udajně kolem 2500e......to máme komplet 5xolej 25 tis plus GO........hmmm nevím celkem dost velká cena za komfort..... :roll:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA: automat vs manuál - pokec

Příspěvek od Marek77 »

Shemik píše:..... ja tam delam veci :lol: To si klackari nemuzou dovolit, pac by si namlatili cumaky :mrgreen:
Jakto? Tahat pindíka si zvládnu i s manuálem !!! :-D :-D :-D




ajk píše:jinak jezdím zhruba 50000-60000 ročně.....současnej manual mám pět let a na převodovku ani spojku sem nešáhl......automat co sem slyšel jinde tak výměna oleje po 60000 což u mě jednou za rok což s filtrem dělá zhruba 5000kč ročně....při mé smůle bych GO dělal hned první rok v ceně 30-50 tisic a to bez záruky....novej tiptronik vyjde v německu udajně kolem 2500e......to máme komplet 5xolej 25 tis plus GO........hmmm nevím celkem dost velká cena za komfort..... :roll:
Bohužel na to mám podobný pohled. Mimo to, co jsem tu už na minulé stránce uvedl (prostě mi automat nevyhovuje) se rovněž obávám dost vysokých investic za údržbu. Ono totiž do manuálu se prakticky neinvestuje, zatímco automat údržbu potřebuje.
Jenže na druhou stranu to vezmi z pohledu nás manuálistů - střední životnost spojky je cca 250.000 - 300.000 km. Kompletní výměna spojky včetně DHS a ložiska vyjde i s prací na cca 30.000 Kč. Pokud budeš počítat, že do automatu každých 60.000 km dáš 5000 Kč za olej a filtr, jsi vlastně na naprosto stejných penězích. Takže je potřeba se podívat i z druhé strany. Nechci se zastávat automatů, moje preference jasně hovoří pro manuál, ale z tohoto mého pojednání víceméně vyplývá, že náklady (myšleno dlouhodobé) jsou pro manuál i automat stejné.
Z hlediska životnosti automatických převodovek je to tak, jak psal Shemik - pokud se k ní chováš jak by se mělo, vydrží celou životnost vozu. Je to totéž jako s turbodmýchadlem - rozumnému šoférovi turbo přežije celé auto, blbci nevydrží ani sto tisíc kiláků :wink:.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“