BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub172
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2009 22:39

BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od jakub172 »

Pri opakovanom brzdení, sa znižuje brzdový účinok na minimum, prvý raz ešte brzdí dobre no po opätovnom brzdení pedál ostáva tvrdý ale auto nebrzdí. Mám pocit akoby nefungoval správne posilovač alebo vaakuová pumpa, čo robí tlak. Medzi vákuovou pumpou a posilovačom je niečo ako spätná klapka, na ktorom som objavil prasklinu, tú som zalepil, môže to byť niečo stým? Nemá stým niekto skúsenosti? Za všetky odpovede ďakujem vopred, mám strach že sa na križovatke zabijem! :-)

Uživatelský avatar
Drapič
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 08.01.2008 18:57
Bydliště: Tachovsko

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od Drapič »

jakub172 píše:Pri opakovanom brzdení, sa znižuje brzdový účinok na minimum, prvý raz ešte brzdí dobre no po opätovnom brzdení pedál ostáva tvrdý ale auto nebrzdí. Mám pocit akoby nefungoval správne posilovač alebo vaakuová pumpa, čo robí tlak. Medzi vákuovou pumpou a posilovačom je niečo ako spätná klapka, na ktorom som objavil prasklinu, tú som zalepil, môže to byť niečo stým? Nemá stým niekto skúsenosti? Za všetky odpovede ďakujem vopred, mám strach že sa na križovatke zabijem! :-)
Pořešil už to někdo, teď se my to taky stává.
Je to krásné, když auto jede.

Uživatelský avatar
jakub172
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2009 22:39

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od jakub172 »

Mam take podozrenie ze to je takou malou blbostou, mala by to byt nejaka vakuova vyrovnavacia somarina, ide tam viac hadiciek, jedna ide do turba, jeden privod to ma od bloku, niekde od vacky. Nevie aspon niekto ako sa ta hovadina vola? Skuske aspon teoriu niekto hodit, Neviem ci to nema nahodou aj vplyv na vykon motora lebo sa mi zda ze odvtedy o troska slabsie ide auto

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od miskoos »

Akurat sa to riesi v servise bohuzial ako nam bolo povedane jednoducho ak sa to deje tak ze stlacis a pedal ti uteka tak je to hlavne brzdovy valec a nie podtlak pri nom by ti isla brzda tazko a jednoduchy sposob ako vyskusat podtlakovu vyvevu je vytiahnut hadicku ktora ide ide na lavej strane od vzduchoveho filtra do ciernej plastovej banky vpredu na motore ak to zasici tak je vyveva v poriadku. A dalsia vec je dat si pozor na kupui brzdoveho valce kde je vela typov a my mame neaky atypicky ktory ma o jeden otvor viac ako nam predali podla cisla takze sa zhana a v seate chcu za neho 300 eur. Ale ked pised ze sa ti snizil vykon tak to moze byt kludne aj podtlakom lebo sa nim reguluje natacanie turbo lopatiek

Uživatelský avatar
zidane.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2009 16:13
Bydliště: Chomutov

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od zidane.cz »

Mám stejný probllém s těma brzdama, druhé sešlápnutí ještě jde, ale potom už skoro vůbec nebrzdí. Musím si dávat sakra pozor a pokud to jde nesundavat nohu z pedálu. Nevíte kde by mohl být ten zakopaný pes? :cry:

Uživatelský avatar
jakub172
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2009 22:39

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od jakub172 »

Takže som to nakoniec vyriešil! U nás v Sk mi žiaden mechanik nevedel pomôcť! Nakoniec som sa včera na ceste z práce zastavil vo VW v rakúsku, mechanik hneď povedal že to je UDRUCKROHR po našom to asi bude ta tlaková výveva alebo podtlakový ventil, stálo to 28 eur. Po výmene auto okamžite začalo normálne brzdiť aj motor ide lepšie. V prílohe prikladám obrázky.
Přílohy
05072009(001).jpg
05072009(005).jpg
05072009(004).jpg

Uživatelský avatar
zidane.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2009 16:13
Bydliště: Chomutov

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od zidane.cz »

Děkuji za radu, hned jak bude čas tak to zkusím sehnat a namontovat a dám vědět jak to chodí.

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od Memphis_sharan »

chci se zeptat pisete ze ztrcite tlak pokud ale ztratite tlak v posilovaci brzd neznamena ze auto nebrzdi ale brzdi bez posilovace ne?coz v tomto pripade nic moc(auto je tezke) ale brzdit to musi stale.nekdy mi prave taky prijde jako kdyz ztrcim tlak necham si to proverit

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od abeljozef »

Ano, presne tak. Auto brzdi aj bez posilovaca ale musis sa na ten brzdovy predal postavit :wink:

Uživatelský avatar
zidane.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.06.2009 16:13
Bydliště: Chomutov

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od zidane.cz »

Ahoj všem, co mají problém s brzděním. Tak jsem tu závadu konečně odstranil. Jak psal Jakub172, tak ta trubička je na dvojkovou řadu, na jedničku (toho mám já) je o dost delší. Já měl problém s podtlakovou vývěvou, ty trubičky vedou z té vývěvy a bývají popraskané což může být také závada. Vývěva mě stála 1500,- a práce tak 15 minut a to jsem truhlář a to vím jen kam se leje nafta :-))))

novymikes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.08.2009 14:27

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od novymikes »

Diky informacim z tohoto fora a od kolegu z sgaf.de jsem svoji zavadu mohl identifikovat i bez otevreni kapoty (ono i kdyz ji otevru tak tam pod temi kryty stejne neni nic videt).

Prubeh zavady Galaxy 2005 1,9TDi 85kW cca 90tkm:
Prvni projevy - obcasny pocit ze to nebzdi pri jizde na volnobeh (nizke otacky motoru).
- postupne zhorsovani behem 500 km jezdeni (v lete, ve Spanelsku, tj. dost teplo)
- pocit ze uz to netahne tak pekne odcpoda jak driv
- totalni vypadek posilovace brzd, tuhy brzdovy pedal, brzdeni vsi silou (a stejne nic moc)
- motor zabira az od 2000 otacek, do 2000 vubec zadna akcelerace
Tak takhle jsem pak jel asi 2000 km z dovolene ze Spanelska, na dalnici to nevadi, ale ve meste hruza.

Podle priznaku musi byt vadna prave ta prvni hadice od podtlakove pumpy na motoru k posilovaci brzd a dal k turbu
Telefonicke konzultace se servisem a prodejnou dilu:
- hadice se musi objednat v Nemecku, cena asi 350 kc, dodani za 3 dny
- v servisu mi neverili, ze pry bude jiste vadna ta podtlakova pumpa a posilovac a kdovi co jeste, tak jsem pockal az dorazi hadice, sel jsem jinam a tam mi ji za 1/2 hodiny a 300kc vymenili a je klid.

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Může to být stejný problém i u benzínu?
Taky se mi ztratil výkon a moc to nebrzdí.. :?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od abeljozef »

Moze, pri atmosferickych benzinoch je podtlak pre brzdovy posilnovac brany zo sacieo potrubia (za skrtiacou klapkou). Ak je tam netesnost tak to chyta falosny vzduch co ovplyvnuje zmes - je chudobjesia a zaroven neni alebo je mansi podtalk pre posilnovac brzd.

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

Já jen že mi to taky fouká vzduch..a ztratilo to výkon..tak jestli je to jedna závada..nebo jich je víc. :wink: :?

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od marasoba »

Tak jsem dnes taky ztratil tlak na pedále :D :D :D . Teď už se směju, ale nebylo mi nejlíp.
Na kruháči (zaplať pánbůh v malé rychlosti) jsem dupl na brzdu, protože paní předemnou se rozhodla, že si zkontroluje děti :D
Zabubnovalo ABS, málem jsem se jí podíval do kufru, ale naštěstí jsem našáhl ruční brzdu a ta už vykonala své. 10km cestu domů jsem absolvoval na jedničku a lehce dvojku, se staženou pr..lí a potem na čele. Brzda vždy krásně sjela až na podlahu bez nejmenšího účinku.
Doma jsem skočil do montérek a šel hledat závadu. Nalezena byla hned, asi půl litru brzdovky už bylo pod levým kolem.
Sundal jsem tedy kolo a už jsem to viděl. Hadička byla dost načatá a po sešlápnutí pedálu z ní slušně tryskala kapalina.
Horší zpráva je, že když jsem dával zimáky, tak jsem na hadičky koukal a zdály se v pořádku :!: Takže, jestli máte starší autí (já mám 1997), tak na to určitě koukněte (to není rozkaz, jen doporučení). Abyste něco podobného nezjistili ve vyšší rychlosti :!:
P.S.: přeběhl mi mráz po zádech, když jsem si uvědomil, že jsem den před tím vezl synáčka a manželku z porodnice.
Přílohy
Tak tady je ta potvora
Tak tady je ta potvora
A detail
A detail
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“