BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

Kucííí a jak je to s tím odvzdušněním pomocí VAGu? Prosím šoupněte aspoň zkrácený popis...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

milan.74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.12.2008 21:35
Bydliště: Královehradecko

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od milan.74 »

chtěl jsem se optat má někdo tu tlakovou soupravu na odvzdušnění ABS jak to vypadá? dá se to udělat doma ? prosím jestli to někdo má vyfoťte to a dejte sem fotku dík

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od M@rty74 »

Dlouho jsem pátral v kterém compu to mám - je to zajímavé celé, ale od strany 13 pro všechny co řeší problém...

EDIT: Na nahrání sem je to velké - stahnete si to zde: http://www.znalec.tym.cz/brzdy%201.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; a koho to zaujalo tak zde http://www.znalec.tym.cz/brzdy%202.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; druhá část.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od wilíček »

Jen info, kdyby měl někdo podobný problém.
Po zastavení motoru okamžitě tvrdý brzdový pedál. Během jízdy, tedy za chodu motoru, stačilo 2 -3x přibrzdit a opět tvrdo. Zvláště příjemné při dobržďování např. před křižovatkou, kdy ejhle, už není podtlak.
Ve fotkách v příloze k vidění příčina spočívající v prasklině na konci plastové podltakové hadice. Konce jsou jen jakoby nalepené, natavené, prodává se v kuse i s ventilem. Díl 7M3-611-931 T, 960,- Kč. Pozn. na 1. podstránce z 5.7.2009 o stejné trubce psal i jakub 172 za 28 Éček v Rakousku.
Přílohy
P3190001.JPG
P3190002.JPG
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od Skyppy »

Tak to vypadá, že jsme na tom rakovnickém srazu lokalizovali správně. :good: :good:

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od wilíček »

No vidíš, ted mi to došlo, moh jsem to připsat. Mistr od fochu :potlesk: No naštěstí to nebylo nic dražšího.. . jenom hadička za litr :roll:
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od M@rty74 »

Už nevím kde, leč někde jsem četl, že tuto závadu někdo řešil výměnou pouze té trubky - nahřátí, sundání z ventilu a koncovky - náhrada byla z brzdařiny na kamionu tuším. Zkusím to pohledat.
Jinak stejná závada bývala poměrně častá na Felicii, ale tam praskal plast koncovky v kolínku.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
mekks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 25.03.2010 20:32
Bydliště: Košice

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od mekks »

tento problem som včera riešil.Pomenil som hadice podtlakov,skontroloval aj spätný ventil vsetko bolo ok.Pedál ale tvrdol nadalej.Nakoniec som zavadu našiel až v kabíne.Prepínač prívodu vzduchu je pneumaticky ovladaný podtlakom a ten práve netesnil.Hadičku som zablendoval skrutkou a auto zrazu brzdí ako za mlada.A Aj výkon sa mi zdá že stúpol.Asi to ma spoločné s podtlakom na turbo.

sharan4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.09.2008 09:05
Bydliště: Partizanske

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od sharan4 »

wilíček píše:Jen info, kdyby měl někdo podobný problém.
Po zastavení motoru okamžitě tvrdý brzdový pedál. Během jízdy, tedy za chodu motoru, stačilo 2 -3x přibrzdit a opět tvrdo. Zvláště příjemné při dobržďování např. před křižovatkou, kdy ejhle, už není podtlak.
Ve fotkách v příloze k vidění příčina spočívající v prasklině na konci plastové podltakové hadice. Konce jsou jen jakoby nalepené, natavené, prodává se v kuse i s ventilem. Díl 7M3-611-931 T, 960,- Kč. Pozn. na 1. podstránce z 5.7.2009 o stejné trubce psal i jakub 172 za 28 Éček v Rakousku.
Tiež som mal túto závadu, prasknutá tá istá hadička, len na druhom konci. Zo začiatku auto brzdí miestami dobre, niekedy tvrdý pedál a brzdný účinok sa dostaví po 1-2 sekundách. Pri vyšších otáčkach motoru este brzdí, ale na voľnobehu treba riadne tlačiť na pedál (dosť adrenalínové na križovatkách). Postupne sa to zhoršuje až do stavu keď je brzdový pedál tvrdý stále a aj motor stráca výkon pri nízkych otáčkach akoby ignoroval stlačený plynový pedál. Dočasne pomôže omotať prasknutú časť hadičky páskou priamo na mieste, kým sa kúpi nová hadička. Brzdy zase brzdia normalne po tej úprave. Treba pri tom vybrať palivový filter pre lepší prístup k miestu.
Přílohy
prasknuta hadicka sa lahko vysuva von (pre lepsi pristup je odmontovany palivovy filter)
prasknuta hadicka sa lahko vysuva von (pre lepsi pristup je odmontovany palivovy filter)

Uživatelský avatar
hasto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.01.2008 17:33
Bydliště: Trebostovo 100, okr. Martin, SR

Re: BRZDY: problém pri brzdení, stráta tlaku na pedále

Příspěvek od hasto »

crazyduke píše:nevím kde přesně máš tu prasklinu....
Neviete náhodou, kde sa dá kúpiť ta trubka podtlaková s ventilom (číslo 3), tak aby mi to poslali na dobierku, u náv v SR v Martine vo fore pýtajú ta to 150€.
Info môžete poslať na ihasto@gaya.sk
Ďakujem
Najlepšie skiboxy , kvalita za dobrú cenu ---http://www.skibox.sk

jarinelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.02.2012 23:49

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od jarinelli »

Ahoj, mám pár dotazu k výměně destiček.
O víkendu jsem si vyměnil destičky u předních brzd na Alhambře 1,9 TDi, r.v. 2001. Po jejich výměně jsem našlapal pedálem tlak v okruhu a najednou koukám, že když šlápnu na pedál, tak se najednou propadá až k podlaze. Pomalu, ale propadá po stlačení konstantní silou. Setkal jsem se s názorem, že při pořádném prošlápnutí jsem pravděpodobně urval hrany gumových těsnění v hlavním brzdovém válci a teď se mi vrací brzdová kapalina při sešlápnutí zpět do nádržky. Pod autem ani nikde jinde kapalina neuniká z hadic nebo pod. Nebo to může být zavzdušněním, které se projevilo až teď ?? Jestli jsem tedy strhnul těsnění, jde to jednoduše udělat doma nebo se musí měnit celý HBV ?
Druhý dotaz je k tomu, že kamarádovi cca po 500 km ubyde z nádržky brzdová kapalina z rysky max na min. Nikde nemůže najít trhlinu a tak se ptám, jestli existuje např. nějaká kontrastní látka jako např. u úniku náplně z klima nebo nějaký přístroj, který měří únik tlaku ??
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od M@rty74 »

K druhému dotazu - jedná se o SAG nebo jiné auto ? O existenci kontrastní látky do brzdovky jsem nikdy neslyšel. Doporučil bych auto zaparkovat na rozložené čisté noviny, mnohokrát prošlapat brzdy, potahat ručku pak držet sešlápnutý. Pokud nenajde nikde ani kapičku brzdovky, tak pak jít milimetr po milimetru po trubkách a hadicích a hledat.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od matko001 »

Nieje tu nahodou aj spojkove lozisko ovladane brzdovkou? Skusenosti mam hlavne z Fordu, ale tam som sa s tym uz stretol, ze lozisko odchadzalo a malinko to mizlo.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od smolda »

Spojkový ložisko je "živený" ze stejný nádobky brzdové kapaliny jako brzdy. Problém je v tom, že pokud je netěsný spojkový ložisko, brzdovka se hromadí ve skořepině převodovky, v prostoru spojky a nedá se tam sáhnout. Pokud chceš prověřit tuhle možnost co nejjednodušeji, zalez pod auto a vyvrtej do spodku krytu spojky malou dírku. Pokud tam brzdovka bude, určitě to poznáš.
Další možností úniku brzdovky (pokud nejsou mokré brzdové brzdové třmeny a nebo jejich okolí) jsou brzdové trubky. Jsou totiž ocelové a koroze v nic může vyrobit dírku jako od špendlíku a tudy může docházet k únikům. V tom případě by se ale brzdy stále zavzdušňovaly a auto by nebrzdilo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

jarinelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.02.2012 23:49

Re: BRZDY: problém pri brzdení, ztráta tlaku na pedále

Příspěvek od jarinelli »

Propad pedálu řeším u Alhambry, to druhý auto je Passat B5. Kamarád mě požádal, když tu píšu o brzdách, abych se zmínil i o jeho problému, ale to s tou spojkou mu řeknu, možná na tom něco bude.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“