NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

vilik píše:Hele, ty Ifosi jeden. Ty jsi si dal do spackané navigace blbou mapu a děláš z toho závěry. :mrgreen: Náhodou jsme slavná obec. I Kubišová k nám ráda jezdí na posvícení. :mrgreen:
Sam jsi psal, ze tam mate vlky, ale ze se jich nebojis, kdyz jsi s patperem ;-) Tady http://www.openstreetmap.org tu mapu muzete panove opravit ;-) Muj barak tam je presne, ja nic opravovat nepotrebuji ;-)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

:D :mrgreen: Tak to bych ji musel prepsat celou :!: :roll: ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Jsi doma, marodis, casu mas ted plno ... proc ne? :mrgreen:

BTW Jen me prekvapuje proc ta free navigace nevidi cisla baraku, kdyz openstreetmap je zna :-(
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

:lol: to joooooo.... ale ono ani tak nejde o cisla popisne,jako o to ,ze ty VLCI tam nejsou vubec :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

To jsem pochopil, ja se na Luznou na te mape koukal jak v navigaci, tak i na webu. O ty cisla popisna mi slo treba zrovna u meho baraku - web je zna, ale navigace uz ne :-( A na Tobe ted je dulezity ukol - zakreslit vasi Luznou podrobne do mapy, aby tam ti vlci uz nebyli ;-) Delam si samozrejme srandu, ale fakt je, ze tahle mapa cerpa prave hlavne z iniciativy mistnich, kteri tam ta chybejici mista doplni ... v tom je to kouzlo, vyhody (v aktualnosti) i nevyhody (ne vsechna mista mapa zna)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

ifos.cz píše: ze tahle mapa cerpa prave hlavne z iniciativy mistnich, kteri tam ta chybejici mista doplni ... )
...takto to funguje u vetsiny :!: :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

Náhodou Lužná je krásná obec - vlky tam mají, Kubišová si na ně jezdí posvítit (možná tam bude natáčet i jeden díl jejího onehdy slavného pořadu Chcete mě? - a won ji furt nikdo nechce :wink: ) - vilika tam mají (Máju sice ne, ale ona se prý přistěhuje) a Patrika - nevlastního strýčka Terezy Pergnerové :-D. Ještě by to chtělo na náměstí ruskou lokomotivu Sergej a je to komplet.

Nic ve zlém, hoši Lužňáci - na blbý fóry jsem já expert, to o mně asi všichni víte :wink:. V Lužné jsem byl dvakrát v životě a připadá mi to jako celkem útulná, běžná, normální obec naší české kotliny.

Mimochodem - moje iGO6 prehistorického data rovněž neumí čísla popisná (ovšem pouze v ČR - v Německu je umí), a to mám placenou verzi. Takže se tomu ani moc nedivím.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od abeljozef »

Marku s tou lokomotivou si trafil, V luznej je zeleznicne muzeum a maju tam aj sergeja. Teda az na to ze to neni na namesti :mrgreen: Takse sup sup spravit POI.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

Marku,ale se stryckem jsi se netrefil = ja jsem bratranek :adr: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od patper »

Trosku to zde upnu... :D

Chci se optat,jake mapy pouzivate :?: Jak jste spokojeni s navadenim :?: Jake jsou ted aktualni mapy :?: Atd.... :lol:

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od ifos.cz »

Stridam v MDA TomTom 7.916 s mapou DE AT CH and Eastern Europe 860.3126 (Teleatlas 2010.09) a iGo 8.3.4 s mapami Teleatlas 2010.09 (CR, PL, SK) resp. 2010.03 (D, A) , ale TomTom pouzivam casteji a radeji - je jednodussi, prehlednejsi a lepe se mi ovlada za jizdy. Kvuli pobaveni deti me v obou programech naviguje Pavel Liska, ale v iGo ma vic vtipnejch hlasek. Samozrejme tam mam i posledni verzi Google Maps, ale to je spis na pesi hledani ...

PS: Mam tam taky porad ten Pocket Navigator, ale jen tu free verzi s uzivatelskejma mapama (ktere patpere porad jeste neznaji tvoje bydliste ;-) ), ale to mam fakt jen pro zajimavost. Navic mi ten program vzdy rozhodi vypinani podvetleni, ale to treba muze delat jen ta free verze ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Jose1 »

....já stále jezdím podle MIO Moov, mapy od Teleatlas ??? (nepletu se?)
Aktualizace zatím během roku občas nějaká vyběhne, ale já už neaktualizoval asi rok, takže teď aktuálně nevím. Aktualizace map, zatím zadarmo.
Má to občas vrtochy, ale se zdravým rozumem se dá podle toho jezdit.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Auto1 »

Já používám asi tři měsíce Nokia Mapy v beta verzi 3.06 ,je tam již řazení v jízdních pruzích,3D modely budov,mapy jsou aktualizované 2011 a hlavně to celé funguje konečně na nepatrně zjednodušenějším MENU,které je ale propracované,takže je to celkem intuitivní a jediný problém s tím mám,že offline (bez aktivovaného GPRS) to nenajde při zadávání ulici+město,ale jen město-pokud je daná adresa dále než asi 300km od Vaší pozice.Takže musíte být online,aby to našlo,a hned se pak odpojit a nebo se navigovat rovnou offline jen na město samotné,a ulici zadáte až budete blíže,pak to jde i offline.
Nechápu proč to tak je,neumí to ani automaticky přepínat na noční režim ale jinak je ta aplikace zdarma a má tak dokonale vymyšlenou mapu,že na větším dotykovém displayi telefonu to celé funguje skvěle a TomToma už v záloze nevozím.
Mám sice v autě TMC DX Navi,a ta je perfektní,ale mapy nejsou zdarma a ty Nokia Mapy už jsou dneska skvěle použitelné,akorát to chce telefon s velkým displayem,používám Nokii N8 a spokojenost.
Ony ty NokiaMapy mají ještě výhodu v tom,jak jsou interaktivní,čili není problém posílat jinému kolegovi svou polohu někde uprostřed Paříže a on mě najde ani neví jak :) Navíc v kontaktech u lidí máte jejich GPS pozice a kdykoliv lze několika kliknutími spustit navigaci k nim,atd..
Shot_377_.jpg
Shot_377_.jpg (57.59 KiB) Zobrazeno 1820 x
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenost

Příspěvek od patper »

Takze Teleatlas - 2010,09 - 101201 je zatim nejnovejsi :?: Jak casto se dela ,nebo vychazi aktualizace :?:
Jak to je s TMC :?: Napr. je nekde nehoda ,tak jak je to v navigaci zaznamenane :?: Jde me o to,jak noc je to presne :?: Ted se me stalo,ze me chtela hnat jinudy,byt ten usek (nehoda) byla hned na zacatku odbocky .....ale me se na navigaci zobrazovala pomalu po cele dva km :|

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenost

Příspěvek od Auto1 »

No tak hele, TMC je takový systém,který je velmi závislý na lidském faktoru (takže v CZ nepoužitelné) závisí totiž na tom,aby někdo rychle aktualizoval data(vkládal a mazal nehody v závislosti na reálném čase) a je to dobré na velké dálnice, A8 A3 A4 po německu,a podobně,hlavně v zimě,když vyhodnotíš,že máš málo paliva,tak nechceš potencionálně někde zmrznout,tak radši necháš nastavení vyhýbat se TMC problémům,no a tak objedeš každou kolonu.
Někdy zbytečně,ale každopádně nikde nezmrzneš a jedeš stále.
Stává se,že zbytečně objedeš něco,co už je 10minut vyřešeno,nebo že je objížďka náročnější na čas nežli stání v koloně.
Ale nikdo nemůže vědět,jestli je kolona na 5minut nebo na 15hodin a když máš v nádrži pár litrů,je lepší nikde nestát a objet co se dá (nebo spěcháš atd,a kdo dneska nespěchá...)

Navíc lze TMC objíždky v menu nastavit,jak moc je chceš objíždět,třeba 7-15-25km atp. Je to jako s navigací samotnou,kdo ji detailně nerozumí,ten jezdí po polích,kdo ví co a jak,je v pohodě,ale jak říkám,pro česko je to téměř nepoužitelné,protože lidský faktor je element,který to celé pounul do fáze "testujeme už 10let a sice to funguje,ale čím dál hůře" :)
Možná tak po Praze se to dá použít,když někde rok kopou,tak to na TMC pověsí a víš,ale takové ty běžné kolony,kdy každý den stojí půl prahy,to na TMC nemá smysl hledat,protože objízdné trasy jsou zacpané rovněž,nebo pro změnu nejsou žádné dostupné .
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“