NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Koukat se za jízdy na film je pěkný úlet. I když kamioňáci (ne všichni, lebo všichni nemají navigace, dvd přehrávače, nebo notbůky :mrgreen: ) to taky dělají.
Osobně jsem zažil případ řidiče autobusu, který měl nad sebou televizi pověšenou tak, že na ní trochu viděl jedním okem. Mě bylo pořád divné, proč má hlavu otočenou do pravého pangejtu a on se díval jedním okem na televizi a druhým na silnici. Bylo to tedy na dálnici, ale hrůza mnou cloumala. Bylo to někdy v roce 1992, nebo tak nějak.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Vilík má pravdu, koukat na film za jízdy je pokus o sebevraždu. Já v autě sleduju jen koncerty a zatím furt žiju. To je do auta ideální repertoár. Jelikož koukat vkuse na ty zpocené bigbíťáky stejně ani nejde, tak tě to nutí čučet na cestu. :D :D

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od coto.je »

Používám HTC Kaiser+8GB s Igo a Tomtom,
Igo je hlavně na krásu, ale na druhou stranu poskytuje pokrytí států které Tomtom neřeší.
Do řecka s ním dedojedete :? .
Zkoušel jem i Garmin na N80, šlo udělat mapu na míru-trasa plus okolí.Podporuje i Topo mapy.
Vadilo mi neustálé přepočítávání trasy-zřejmě špatná verze.
A Sygic-je Tomtom ze Slovenska, otec s ním jezdí a zatím si nestěžoval.
Route 66 mne klamalo.

Každý si musí vybrat sám, osobně bych vývojáře všech těchto programů posadil do jedné cimry ať udělají něco lepšího.A zlepšovat se dá vždy :lol:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

poradí někdo s aktualizací map do tomtoma? SZ :wink:

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od rcmony »

Používám TomTom 7 v HTC Artemis s mapou Western & Central Europe, manželce (a na společné dovolené :D :lol: )jsem pořídil TomTom One XL mapa shodná + druhá mapa Eastern Europe. Šéfovi jsem teď k vánocům instaloval (nastavoval) navi od Garmina a nějak to není ono. Ale je to hlavně o tom, že jsem zvyklí na jiný způsob ovládání a logiky a softwarově si s Tomem udělám co potřebuji.
I LOVE TO FLY

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od rfarsky »

Mám Garmin 360 s navigací a hlavně mapama jsem spokojen.Po nainstalování Topo Czech 2,0 kde snad každá ulice a číslo popisné jsem maximálně spokojenej.Ovládání považuji za jednoduché.Chvilku mě trvalo ji nastavit k obrazu svému ,ale to se týká všech navigací.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Tommate »

mám tt xl trafic, používám ho jen občas při hledání míst ve větších cizích městech, je to moje první navi tak nemůžu nějak srovnávat, svůj ůčel splňuje bezchybně, jinak dávám ho místo popelníku, padne tam jako ulitý, jen škoda že tam nejde zavřít :)

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Kamyl »

Ja mam v auti VW MCD navigaci, ale jeste pouzivam sluzebni Mio C720 a zatim spokojenost...

(A ze mi to lita jak dive po te vymene oleje co? :D - viz odkaz)

http://cz.youtube.com/watch?v=kKZvy1Fs9Xg
Obrázek

vilasek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.11.2008 22:43
Bydliště: Česká Kamenice,okr. Děčín

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od vilasek1 »

V Sharanidlu mám originální Navi-VW tuším s označením DX,nebyla moc pracovitá-nechtěla načítat CD a tak jsem ji nechal "poladit", no a ještě mám doma "předválečnou" od Garminu, tenkrát to dávali k leasingu GE Money Leasing...Měla ale mapu jen ČR tak jsem si do ní nechal stáhnout západní Evropu, ale ještě jsem ji nezkoušel tak nevím jak se bude "holka snažit".

petr maruš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.10.2008 19:02
Bydliště: Točná

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od petr maruš »

čauky.mam dotas.v sharanu rok 2005 mam origo navi.ješte nebyla nikdy v provozu.rodio hlásí nou data.mam i origo cd ale vše v němčině.je možnost to zprovoznit v češtině.vw servisy tvrdí že to neumí.je nekdo kdo to umi?sice je černobílá ale rad bych jí používal.jinak mam mio 710+ a jsem spokojený.

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od Slavoš »

Kontaktuj na tomto fóru Paskala http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=54&t=35094 ten ti poradí případně poskytne vše co budeš potřebovat a on to bude mít.
Obrázek
Obrázek

petr maruš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.10.2008 19:02
Bydliště: Točná

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od petr maruš »

díky za info obrátím se na něj

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od crazyduke »

Tak mám pár postřehů, co se týká navigací....
Koupil jsem si TOMTOM ONE XL EE, bohužel až doma jsem zjistil, že EE znamená EAST EUROPE tak jsem měl východ a končilo to ČR..... bez němeska atd.... zkousl jsem to a fungovala až na pár vyjímek výborně.... jenže pak jsem si přečetl článek o české navigaci DYNAVIX Atto....
Tak jsem si řekl, tý jo komplet evropa super, hlášky Pavla Lišky aj.....
tak jsem prodal za babku Tomtoma a šup na net objednat DYNAVIX Atto
Přišla asi za 3 dny a já se pustil do rozbalení......
...a začalo to!!!!!!! Nejdříve jsem v balení marně hledal nabíječku, ale načel jsem jen autonabíječku, tak jsem volal do Dynavixu, kde mi řekli, že na krabici je sice psáno autonabíječka a nabíječka, ale je to chyba a musím ci koupit kabel k PC.....
Tak jsem vyzkoušel doma asi 4 kabely, ale nepasovali. Tak jsem bězěl do auta a napoji v autě....
Po asi 3 hodinách bylo nabito a zapl jsem onen stroj. Po cca 5 minutách nabíhání jsem nastavil čas a datum. Menu nic moc, ale pokračoval jsem dál.... Po cca 38 minutách vypadla baterie, tak jsem znovu běžel do auta nabíjet!!! Což už mě rozladilo....
No po nabití ji zapnu, znovu cca 5 minut náběh..... děs..... a čas 7:36 na navigyci v reálu cca 11:50...... asi chyba, znovu jsem naladil čas a datum a dál pracuju na pochopení menu....
po cca 45 minutách KO baterka.... zase běžím do auta jako blbec...... a nacházím v návodu, max doba výdrže na baterii 1hodina..... hrůza....
Po nabytí zapínám a znovu cca 5 min nabíhání..... no coment.... a konečně si myslím že už vím co a jak, tak opět koukám čas 9 a něco na navi, v reálu asi 15:30.... tak zkouším prohlížení mapy a mačkán oddálení mapy a nic jen zvuk při stisknuti ale mapa zamrzlá!!!!! Po asi 1 minutě mi to začalo pracovat, ale na ty předchozí klikání, tak jsem koukal jak to vše samo přeskakuje..... no už mě braly surově nervy!!!!!! Zadání adresy "jako" domů taky nelze, poze jako oblíbené.... dále nelze bezplatně aktualizovat mapy jako TOM... ale poze si můžete jednou za čtvrt roku "KOUPIT" aktual. balíček, a symbol vozu si také nestáhnete, obr při zapnutí taky nejde změnit jako u TOMa atd.....
No tak jsem jí dal ještě šanci a vyšel jsem ven na signál neni-li to nepřítomností signálu /což u tomtoma nebyl problém/ pokud čekáte zlepšení tak se dočkáte!!!! Asi o 5% :lol: :lol:
tak jsem vzal držák vyzkoušet do auta.... no přicvaknout na sklo docela problém, já tu packu mysle, že ulomím, /manželka bez šance/ a dolů taky s problémama... /manželka bez šance/
Tak jsem se vrátil domů a napsal jsem firmě, že odstupuji od kupní smlouvy a posílám zboží zpět!!!! Bylo toho ještě mnohem víc, ale myslím, si že tohle vám stačí!!!!!!
Závěr: mě "tento kus" (možná vadný kus) maximálně zklamal tak doporučuji všem co chtějí koupit navi DYNAVIX ATTO nekupujte ji bez vyzkoušení!!!!!!!!!
Tak a já počkám, jestli mi internetová fa vrátí peníze, a pokud ano jdu si pro TOMTOMa !!!!!!!!!!
že já vůl nezůstal u toho co mi sedělo.... Teď si holt zase připlatím za to co jsem už měl!!!!!!
Tak pokud jí někdo má, napište váš názor, možná jsem měl fakt špatný ks, ale...........
skenovat0001.jpg
Naposledy upravil(a) crazyduke dne 26.03.2009 19:00, celkem upraveno 1 x.
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od widle »

no pokud to nebyl vadný kus, tak nechápu tu drzost takový aušus dávat do prodeje..
přeju hodně štěstí
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NAVIGACE, TYPY: jakou navi, jaké navi máte vy? zkušenosti

Příspěvek od vilik »

Ty jsi se dopustil několka chyb.

První chyba byla už při koupi TomToma. Měl jsi evidentně málo informací a pak ses divil, že si po D nezajezdíš.

Druhá chyba byla, že jsi ho prodal. Nevhodná mapa se dá v rámci určitých mezí napravit. Jak, to sem nebudu psát, ale jde to poměrně jednoduše.

Třetí chyba byla nákupem parodie na navigaci. Nakonec jsi se potrestal sám. Koupit něco, od neznámého výrobce a nejasného původu potřebuje odvahu, nebo ztracený rozum.

pokud jsi ji poslal do 14 dnů zpět, máš ze zákona nárok na vrácení peněz. Ale asi si nějakou dobu počkáš.

Pokud si někdo bude vybírat navigaci, vyberte si nějakou z produkce Garmin, TomTom nebo MIO. Pokud se zeptáte mě osobně, tak doporučím TomTom. Typ podle financí a potřeby.


A teď nabídka pro klubáky TomTomáře. Můžu pomoci s aktualizací SW a map v navigacích. Klidně i na dálku, třeba po ICQ, nebo Skype. Více na SZ. :wink:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“