BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

svatam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.11.2010 17:01

Levý blink na sharanu

Příspěvek od svatam »

Zdravim vás ,mám problém,blbne mi levý blinkr na sharanu 2001,nemáte s tím někdo zkušenost,jestli je to kontaktem nebo páčkou,jelikož jednou jde a za chvíli zase nejde,ale prerušovač cvaká,tak nevím diky předem za každou radu.Svaťa :thanks:

Martin Docik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.09.2018 18:11

Nebliká levá strana blinkrů

Příspěvek od Martin Docik »

Dobrý den
Prosím o pomoc pokud se někdo setkal s touto závadou:

Celá levá strana blinkrů postupně přestávala blikat,zprvu vše ok,časem párkrát procvakl přerušovač rychleji a blinkry neblikli,teď blinkry neblikají,přerušovač jede rychle a blinkry se chytnou cca jen 1-2x za třeba 60s.
Při pohledu na kontrolku levych blinkru,je vidět lehké problikávání kontrolky.
Pokud vypnu klíček a zapnu levý blinkr,normálně se rozsvítí obrysovky na levé straně,tím bych řekl že páčka bude ok (nevím,třeba se pletu)
Levé blinkry neblikají ani při spuštěných varovných pomocí trojúhelníku,přerušovač ale v tomto případě jede správně rychle a bliká pouze pravá strana.

Nevím zda je přerušovač dělán tak,že funguje pro obě strany,nebo přerušuje každou zvlášt,jako že v něm jsou dva okruhy,jeden na prave a druhy na levé blinkry ??

Jediné co se mi podařilo vyGooglit,je údajně nějaká závada v komfortce,kdy se musí vyměnit (přeletovat) nějaký odpor,či tak něco.

Pokud by kdokoli měl jakýkoli nápad,prosím o něj,samozřejmě zkouším i autoelektrkáře,ale u dvou už jsem nepochodil,tak nevim.

Zatím když je potřeba tak mávám rukou z okna,ale zima se blíží. :laugh:

EDIT: Pratele a kamaradi moderatori,diky moc za nasmerovani,ja to nenasel a je to zrejme presne muj problem,skvela prace,diky moc a omlouvam se za zalozeni solo tematu.

bily.kun.s.kridly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2011 15:06

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od bily.kun.s.kridly »

Zdravím Vás mistři, našel by někdo v zásobách funkční relé blinkrů FBR512ND10-WF na WV SHARAN II do CE. Levá strana KO. Pokud ano, prosím SZ. Děkuji předem
WV Sharan II 1,9TDi 85kW r.v.2003 AUY

Dočík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.08.2010 13:03

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Dočík »

Tak jsem asi smolík,relátko jsem sehnal,přeletoval a výsledek je 0. Stále bliká jen pravý blinkr,levý problikává jako předtím.
Určitě je to to větší relé a né ty dvě menší,třeba na každou stranu jedno ? Koupil jsem i ty malý,ale nechce se mi to zbytečně přeletovávat,je to pakec.

to bily.kun.s.kridly: pokud to nebylo u mě tím relátkem,znamená to že to původní je ok a mám ho tu navíc.

EDIT: pardon beru zpět,jsem blb a naletoval jsem tam zpátky to starý,neuvěřitelné,ale je to tak
S novým to jede ok.

bily.kun.s.kridly: zkus tenhle obchod https://www.wobchod.cz/products/relay/a ... ays/fbr512" onclick="window.open(this.href);return false; ,sice ho nemají skladem,ale volal jsem tam a velice příjemná paní z obchodního oddělení mi řekla že tam má ještě jedno někde bokem a že kdyžtak objednají,s poštovným 186,-kč , je to typ FBR512ND12-W a funguje ok

bily.kun.s.kridly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2011 15:06

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od bily.kun.s.kridly »

To Docik: mas tazne na svem aute? Stavalo se ti ze ti obcas problikla signalizace pripojenych dalsich blinkru? Kdyz dam varovky, blika to vcetne kontrolky pro prives a kdyzdam levy blinkr, obcas problikne. Pravy blinkr je ok. Vsiml jsem si toho, kdyz jsem zacal kumat kde by mohla byt vada.
WV Sharan II 1,9TDi 85kW r.v.2003 AUY

Dočík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 26.08.2010 13:03

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Dočík »

tažné mám,ale připojené blinkry mi nikdy neproblikly

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od zalupa »

Zdravim prosím o radu začal blikat rychle praví blinkr žárovky zkontrolovany když zapojit vozik bliká normálně. Může to dělat relatko nebo vypinac výstražných?
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od michall »

Levé blikají normálně? Nemáš tam někde LEDžárovku? Pokud to s vozíkem bliká normálně, na relé bych to neviděl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

zalupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 06.12.2011 20:40
Bydliště: lomnicka u tisnova

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od zalupa »

Levé blikají normálně. Ledky tam nemám. Mám podezření na krabičku k zásuvce na vozik co je v kufru u topeni
Alhambra ll 2004 1,9TDI 85kw, Alhambra ll 2010 1,9TDI 85kw 4motion

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od tornado1 »

ta tam nemá co dělat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“