BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

mak999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.01.2015 20:59

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od mak999 »

díky moc, len ešte ako sa k tomu fyzicky dostať...čo všetko musím vypíliť...nejaký postup,dík...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od michall »

Odpojit baterku. Demontovat spínač světel, regulátor osvětlení/sklonu, víčko pojistek, ozdobnou lištu vlevo, kryt vlevo u dveří, plasty vlevo pod volantem (pozor, v jednom je nacvaknutý konektor diagnostiky), odpojit všechny kabely do centrálky, centrálku i s rošty ven, centrálku odšroubovat od roštů. Nějaký čas to zabere. Pár fotek a postupů tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 8&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mak999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.01.2015 20:59

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od mak999 »

Vrelé díky za rady,podarilo sa mi to vybrať,mám tam jedno väčšie relé namiesto dvoch,tak idem zistiť kde to kúpiť...ešte raz dík

Uživatelský avatar
ONGBAC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.08.2011 23:08
Bydliště: Domažlice - Plzeňský kraj

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od ONGBAC »

Tak jsem konečně odstranil závadu pravého blinkru. Stačilo vyměnit to jedno velké bílé relé na tom plošném spoji. V ČR jsem nikde nemohl objednat to relé, tak jsem jej objednal odtud: http://www.aliexpress.com/item/The-chea ... 87808.html

Těžší bylo najít nějakého schopného elektrikáře který by to zvládl. Nakonec vše dopadlo dobře, elektrikář si vzal 300kč, relátko 80kč a závada odstraněna :)

Rada: při demontáži plošného spoje z té skříňky nemusíte demontovat celou skříňku ven. Stačí odšroubovat přední stranu té skříňky a vytáhnout plošný spoj. Je to 10x lehčí.
VW Bora 1.6SR AKL 74KW 1999.

folbi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.01.2011 14:30
Bydliště: Tábor

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od folbi »

Dobry den, mam problem s blikaci. Leva strana funguje jak ma i pri zapnuti vystraznych..., ale na leve strane neblika nic, teda neco se tam objevuje, ale je to tak rychle, ze to je nepatrne, na zlomek sekundy prosviti kontrolku. zadne napeti na kabelech, zarovky OK, relatko cvaka jak ma. Teda cvaka ted rychleji, jako kdyz je nejaka zarovka spatna. najdu nekde spatne nasazenou svorkovnici, ci dratek? Nebo studenak na tom plosnaku u relatek?Diky za rady

Packou to asi nebude, mel jsem tam jinou a bylo to stejne.
Prepinac varovnych promeren a funguje jak ma.
To co popisuji je, kdyz auto vetsinou stoji nastartovane i v klidu, za jizdy to ma snahu blikat, vetsinou 2x jo a 3x ne.
Kontrolka ze je praskal zarovka sviti jen nekdy, jinak vsechny zarovky na aute jsou ok.
Seat Alhambra, 2001, 1,9 TDI, 85kw, AUY
BMW f650gs Dakar - je to milácek, ale obcas mu dám pekne za uši
KTM 620sc
Yuky speedy 50 2t

Richard2405
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.10.2015 15:11

Nefunkční směrová světla

Příspěvek od Richard2405 »

Mám dotaz k mému vozu Seat Alhambra 99, 81Kw
Přestaly mi fungovat všechna směrová světla a místo šipek které standardně blikají na palubní desce při sepnutí spínače problikává kontrolka směrových světel na vozíku. Vlek připojený nemám a závada po vjetí do výmolu občas zmizí a vše funguje normálně. Myslím si, že to je nějaký zkrat někde, špatná izolace na kabelu, ale vůbec nemám ponětí, kde to hledat?
Děkuji za odpověď

Hašoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.02.2015 06:46
Bydliště: Náchod

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Hašoun »

Co zkrat v zásuvce vleku? tam bych začal hledat.
Sharan II VR6 2.8 4motion r.v.2005
A za nedlouho bude v LPG

Michaela.kotouckova
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.09.2016 20:10

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Michaela.kotouckova »

Ahoj, mám takový problém v komfortní jednotce, doufám že mi tu někdo z Vás poradí, přestal mi blikat jeden blinkr kvůli relátku na komfortní jednotce... Odešlo relátko.
Chci se zeptat jestli někdo neví jak to opravit nebo kde sehnat relátko nebo nějakou starší komfortní jednotku?
Dávat do toho zase peníze v řádu tisíců mi přijde zbytečné..

PS : ještě mi tedy nefunguje ,,bufík,, přídávné topení, nevíte o tom také něco?
Za odpovědi bych byla moc vděčná a děkuji předem :-)


modedit: přesunuto do správného tématu. Bylo by dobré napsat, o jaké auto se jedná.

Doporučuji doplnit typ auta do podpisu a do profilu přibližné bydliště.
Přílohy
Je to sharan 2001...  Relé už někdo opravoval před námi a musím zjistit co je to za typ prosím :-(
Je to sharan 2001... Relé už někdo opravoval před námi a musím zjistit co je to za typ prosím :-(

minikes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.11.2017 08:56
Bydliště: Znojmo

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od minikes »

Zdravím mám podobný problém s blinkrama a nevím co stím VAG nic neukazal, Mam Ford Galaxy 2001 1,9 TDI AUY a při sešlapnuti brzdy mi dvakrát zablikají všechny blinkry?? ale jenom dvakrát a pak ok ale je to při každém sešlápnuti brzdy což je ve městě na křižovatkách trochu problém. Nevite chlapy co by to mohlo byt???

spaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.07.2011 14:51
Bydliště: Plzeň

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od spaca »

Osobně nevím čím to je, ale také jsem se s tím setkal a bylo to při prudkém brždění. Napadá mi brzdový spínač a jeho nastavení.
Seat Alhambra 1,9TDi, Tiptronic, 85 kW, 2007

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od dejdar »

minikes

Zkus se zamknout v autě a sešlápnout brzdu, tipuji, že se odemkne. To blikání je potvrzení odemčení.
Myslím, že budeš mít v průchodce do 5-tých dveří zlámané kabely a jsou tam spojené brzdovky se spínačem odemčení.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

minikes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.11.2017 08:56
Bydliště: Znojmo

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od minikes »

Tak si měl pravdu, auto se odemklo, takže se do toho teď o víkendu pustím, dík za radu

Uživatelský avatar
Caprfild
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2013 16:00
Bydliště: okres Tachov

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Caprfild »

Ahoj.
Mám Sharana 1.9TDI(rok 2003) a mám problém.Z ničeho nic se mě za jízdy rozblikají všechny blinkry a po určité době to na chvilku přestane a pak se to opět opakuje.Je jízda kdy to neudělá a pak to otravuje často. Všiml jsem si,že když to dělá tak neblika tlačítko vystražný trouhelník. Nevím co s tím.

Joch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.07.2012 10:56

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od Joch »

ahojte, řešil jste prosím někdo záměnu žárovek v blinkrech za LED? Blinkry začnou rychle blikat, zřejmě díky tomu, že elektronika detekuje "vadnou" žárovku. Předpokládám, že pulsy do relé pouští samotná jednotka, takže nepomůže vyměnit relé za elektronické. Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: blinker zostava visiet, ostatní závady blinkrů

Příspěvek od michall »

Jj, rychlé blikání signalizuje vadu. Musel bys dát LEDky s rezistorem (někdy nesprávně označované jako CANBUSové), které mají vestavěný rezistor, který zas oblbne přerušovač.

Ovšem za mě ... LEDky mám rád, ale do vnějšího světla, které je stavěné na "klasičku", bych je nedal.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“