KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Co jsem našel na netu tak bylo vše daleko a za větší peníz a budˇ v automatu nebo kosmetický vady nebo bez výbavy.Tenhle se mi zdá nejlepší ale to poznam až po nějaké době jestli jsem udělal chybu nebo naopak......... :lol:

PS:radši bych tu druhou variantu.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Jose1 »

Anton
Taky jezdím s koupenými prasklinkami na čelním skle.
Cena gumy nové s požadovaným zátěžovým indexem počítej 3000,- a výš. Víc najdeš zde
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &sk=t&sd=a
Srazy majitelů vozů SAG zde
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 81&start=0
A vůbec tady máš abecední seznam všeho, co se tu na fóru přetřásá kolem našich aut
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 41&start=0
A má pravdu předseda, vlastně Marek77 s tím DTi, taky jsem býval zarytej benzíňák. Ale hlavně nic neuspěchej, opravy našich autí je lehce nákladnější záležitost, tak ať pod tím pak víc neležíš. :D
Naposledy upravil(a) Jose1 dne 21.10.2008 17:57, celkem upraveno 1 x.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Tady je fakt všechno obě sedačky otočné,AC klima,6 oken v eletrice,serviska,tažné,ASR,vyhřívané přední sedačky atd. opravdu super. :D

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Jose1 »

Otočné sedačky závidím, ale teď koukám na téma a už jsme hódně ujeli.
Tak šup třeba do pokecu...... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

No jo no to se stane :D ,

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ifos.cz »

Ja bych to ukoncil - Anton je evidentne rozhodnuty jit do toho auta bez ohledu na vsechna pripadna varovani, tak prece neni co resit :) Pokud by to nebyla az takova "vonafka" jak se mu ted zda, nadavat muze jen a jen sobe ... ale preju mu, aby to byla "vonafka" z tech nejvonavejsich :)
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Já jen chtěl vědět vaše názory ale na ten VAG třeba možnost nemam ale není pravda že jsem rozhodnutý až tam pojedu tak využiju rady které jsem zde dostal třeba s tim VIN abych zjistil co je to skutečně za rok a skontroluju si číslo kasle motoru atd. jak něco nebude sedět tak jdu od toho. :)

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od ninja8 »

Marek77 píše:
Anton píše:Tak dnes večer nebo zítra ráno si pro něj jedu nejhorší je že něco už koupit musim peníze na účtu už mam a vrátit je nemůžu tak to vezmu i stim prasklim sklem nic jinýho mi nezbyde našel jsem ještě v bazaru Alhambru 1.9 TDI za 119 ale nějak jsem se nadchnul pro tu 2.8 a na netu jsem jinou 2.8čku nenašel v takovém stavu se stejnou výbavou.Tady někdo psal o těch gumách že jsou dražší kolik tak stojí Letní 225/45/16-17???našel jsem na netu kolem 2000 nové ale ten index zatížení tam není jen index rychlosti.

Kdo chce muže se mrknout na tu Alhambru je pěkná a dobrá výbyva.
http://www.autobazarlubenec.cz/index.as ... ecord=5215

Když se podíváš třeba na "blbé" http://www.sauto.cz, najdeš tam Sharanů s motorem 2,8 mraky (a možná lepších než ten co máš na fotce) a za velmi slušné peníze.

Osobně jsem jezdil s benzinovými motory třináct let. Ale co jsem koupil Galaxy s motorem TDi 81kW, neměnil bych za benziňák ani omylem. Jízdní dynamika téměř srovnatelná s motorem 2,8 / 128kW (stejně veliký točivý moment 235 Nm, ale již při 1900 rpm (u motoru 2,8 musíš točit přes čtyři tisíce otáček) a výkon je do 4000 rpm u obou motorů srovnatelný), spotřeba je však o polovinu jinde a to je pro mě priorita (jezdit v naftě za 6,2 litru nebo v benzinu za 12 - 15 litrů je ku*va rozdíl myslím).
Ale nechci Tě ovlivňovat, sám si rozhodni, co chceš živit a za co platit ručení.


Jezdil jsem se Sharanem 85kW TDI a teď mám 2.8 150kW 4x4 a jízdní dynamika je nesrovnatelná a to 85kW nebyl 4x4. Diesel měl samozřejmě zátah od spodu což benzín bez turba nemá žádný to je logické, ale když chceš předjet tak podřadíš a letíš a za další to ticho v kabině je božské opravdový komfort jízdy, což u TDI nelze čekat.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

KOUDA píše:[ ze 1,9 tdi ma podobne motoricke vlastnosti jako VR 6 never, protoze zkratka nema...a ani nemuze nikdy mit
Nevíš co mluvíš :wink:.
Máš jiný vůz než chce koupit Anton. Pokud vím, on má v pácu koupi vozu s motorem 2,8 / 12V (128kW), který má naprosto jiné jízdní a technické parametry než Tvůj motor 2,8 / 24V (150kW). Že s tím motorem pět let jezdíš je moc fajn, ale já dělám do motorů VW přes patnáct let, takže když řeknu, že tyto dva motory 2,8 jsou naprosto něco jiného, můžeš se spolehnout, že tomu tak skutečně je.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od patper »

Marek77 píše:
KOUDA píše:[ ze 1,9 tdi ma podobne motoricke vlastnosti jako VR 6 never, protoze zkratka nema...a ani nemuze nikdy mit
Nevíš co mluvíš :wink:.
Máš jiný vůz než chce koupit Anton. Pokud vím, on má v pácu koupi vozu s motorem 2,8 / 12V (128kW), který má naprosto jiné jízdní a technické parametry než Tvůj motor 2,8 / 24V (150kW). Že s tím motorem pět let jezdíš je moc fajn, ale já dělám do motorů VW přes patnáct let, takže když řeknu, že tyto dva motory 2,8 jsou naprosto něco jiného, můžeš se spolehnout, že tomu tak skutečně je.
Mili Marecku,
pises,ze pres patnac let delas motory 8O :roll: a napises,ze 1.9 tdi - Jízdní dynamika téměř srovnatelná s motorem 2,8 / 128kW :158: To snad nemyslis vazne :!:

Nebudu to s Tebou tady dal resit....

Kouda - on ten benzin lezi Markovi nejak v zaludku :mrgreen:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od pistahufnagl »

Mě to teda taky přišlo divný, ale nechtěl jsem si rejpnout, protože tomu zase tak nerozumím. Školy na to nemám, abych mluvil o motorech jsem jen uživatel a přijde mi že každý motor jezdí úplně jinak. Ale třeba jednou, až můj vlas zšedne a vnoučata mi budou sedět na klíně, se k tomu budu moci vyjádřit fundovaněji. :lol:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KOUDA »

Marek77 píše:
KOUDA píše:[ ze 1,9 tdi ma podobne motoricke vlastnosti jako VR 6 never, protoze zkratka nema...a ani nemuze nikdy mit
Nevíš co mluvíš :wink:.
Máš jiný vůz než chce koupit Anton. Pokud vím, on má v pácu koupi vozu s motorem 2,8 / 12V (128kW), který má naprosto jiné jízdní a technické parametry než Tvůj motor 2,8 / 24V (150kW). Že s tím motorem pět let jezdíš je moc fajn, ale já dělám do motorů VW přes patnáct let, takže když řeknu, že tyto dva motory 2,8 jsou naprosto něco jiného, můžeš se spolehnout, že tomu tak skutečně je.
Tusil jsem to:-)
vim, ze stara VR6 /mimochodem jsem mel par let golfika s timhle motorem/ a novejsi V6 nejsou stejne motory....to je jasna vec....spis jsem myslel, ze 1,9 TDI /jakakoliv barva TDI/ ne nemuzou srovnavat s sestivalcema....teda...srovnavat jo, ale vlastnosti maji tyhle motory samosebou uplne jine.....a nebo jinak.....zkusit VR6 /ohratou/ nekde rozjet "co to jde" na 1,2,3 do otacek 6500 kazdy stupen.....VR6 ma na tachaci nejakych 150-160 km/hod, kdezto TDI zaprve nevytocis na pozadovanych 6500 ot/min. a i kdyby nakrasne jo, nebude mit takovou rychlost, a i kdyby jo, VR6 bude asi tak o 1000 m nekde jinde, mysleno vepredu.......tak takhle ja, jako laik, vlastnici V6, bych porovnaval tyhle 2 motory...

no a samosebou prichazi na radu zminovana spotreba...a tady jasne vyhrava TDI....o tom zadna :-)

P.S. jsem rikal, ze ni nekdo z ropaku rejpne....:-)

benzinu zdar :oops:

KOUDA

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Já nejsem zastánce naftových motorů, to určitě ne. A že jsem nyní s naftovým motorem spokojený je pouze moje věc a s tímhle to nemá co dělat. Měl jsem řadu let benzinové motory a na naftu přešel až loni (víceméně z nouze - do té doby jsem totiž srdnatě tvrdil, že nafta do osobáku nepatří).

Mnoho lidí pořád řeší pouze výkon motoru a jiné parametry je nezajímají. A to je chyba. Jak známo výkon motoru se vypočítává (nedá se měřit) z točivého momentu motoru a otáček. V nižších otáčkách vítězí jednoznačně nafta, protože točivý moment motoru kulminuje právě v rozsahu 1800 - 2500 rpm, zatímco překonáme-li otáčky cca 3500 - 4000, bude mít samozřejmě navrch benzinový motor, velká kubatura o to víc. Nicméně "rozumný" člověk jezdí v "rozumném" rozsahu otáček, tedy 2000 - 4000rpm, a tam vítězí ROPA !!!

Parametry motoru 1,9 TDi: Točivý moment 235 Nm / 1900 rpm, výkon 81kW / 4150 rpm. Motor 2,8 128kW má maximum točivého momentu stejných 235 Nm, ovšem daleko nad otáčkami 4000, proto v nižších otáčkách (tedy provozních) bude mít TDi navrch.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Jose1 »

pistahufnagl
RP Koukám na fotku, který vlas máš na mysli....? :D
KOUDA
Tady u SAG jsou totiž hlavně ropáci.... :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

rva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.07.2009 07:55

jaký motor vybrat ?

Příspěvek od rva »

Zdravím,
chci si pořídit Sharana v aktuální nabídce Business Sportline. Stále ale váhám jakou motorizaci zvolit. Táhne mne to k 1.9 TDI 85kw 4motion, ale nevím zda je pro tak velké auto motor dostatečný, když uvážím, že vzhledem k počtu dětí - 3 bude často auto plně naložené. Druhá varianta je motor 2.0 TDI, není zase čtyřkolka. Nehodlám na cestách závodit, nicméně z vlastní zkušenosti vím, že u hondy jsem u motoru 2.2 CDTI pocítil značný rozdíl, pokud člověk jede s FR-V nebo CR-V. CR-V při předjíždění nedokáže se stejným motorem tak akcelerovat jako FR-V (přitom je CR-V težší cca o 50 kg).

Uvítal bych proto jízdní dojmy majitelů Sharan s uvedenými motory (plně naložené auto, jízda do kopce, předjíždění).
Díky za postřehy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“