KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od vilik »

Pokud nejsi z hor, nebo nejezdíš často do hor, zvláště v zimě, tak klidně jdi do dvoukolky. 4 kolku poznáž v mezních situacích. Tam je to výhoda.
Mám 85 kW, svezl jsem se s 66 kW i 81 kW (nebo něco okolo), a je tam rozdíl znát. Klidně bych šel do toho dvoulitru.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od abeljozef »

Ahoj rva, vitaj na fore a bud tu ako doma.

Z vlastnych skusenosti absolutny suhlas z Vilikom. Urcite ak vyslovne nepotrebujes 4x4 co je napr. moj prikald byvam v poddunajskej niznine kde snezi minimalne a ak snezi tak dlho nevydrzi, na lizovacky nechdim tak rozhodne 2 liter. Mal som predym 1,9 85 kW (len predny nahon) a na dynamike je 2liter hodne citelny rozdiel. Na druhu stranu si ten 2 liter zoberie o cca 0,3 - 0,5 l na 100 km viac nafty. Ale to porovnavam oproti 1,9 len predny nahon. 1,9 4x4 bude mat tiez asi 0,5 l vyssiu spotrebu (takze to vyde na rovnako) a v dynamike jazdy bude oproti 1,9 prednemu nahonu trocha lenivsia (ale fakt len trocha nic zasadne akebo katastrofalne).

Este si prosim precitaj pravdla fora aby si vedel spravne umiestnovat prispevky. Viac informacii najdes tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false;

Taktiez ked budes nieco hladat pouzi sherlocka: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to zoznam vsetkych tem a umozni ti rychlo a predhaldne sa orientovat na fore.

Najdes tam v druhej sekcii OSTATNÍ, MIMO OPRAVY A ZÁVADY temy ako:
KOUPĚ AUTA: Proč (ne)zvolit automatickou převodovku: viewtopic.php?f=50&t=54714
KOUPĚ AUTA: VELKÝ RÁDCE jak nakupovat ojeté vozy SAG: viewtopic.php?f=50&t=49197
KOUPĚ, DOVOZY: převozní značky, dovozy ze zahr. a vše kolem: viewtopic.php?f=50&t=31731
KOUPĚ: Pomoc při koupi, návštěva prodejce, zkouknutí auta: viewtopic.php?f=50&t=111208&p=1382239#p1382239
KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?: viewtopic.php?t=27118
KOUPĚ SHARANA: 2.8 V6, 4x4, ano či ne? pro a proti: viewtopic.php?f=50&t=52734
KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor: viewtopic.php?t=6205
KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte: viewtopic.php?t=24620
KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW: viewtopic.php?t=11574
KOUPĚ SHARANA: jak vybírat, čím se řídit?: viewtopic.php?t=21894
KOUPĚ SHARANA: jak vybírat, na co dat pozor pri Sharanovi: viewtopic.php?t=17180
KOUPĚ SHARANA, KILOMETRY: skutečný stav kilometrů, přetáčení: viewtopic.php?t=26370
KOUPĚ SHARANA: klimatronik nebo manuál?: viewtopic.php?t=26447
KOUPĚ SHARANA: nafta nebo LPG, zkušenosti, spotřeba: viewtopic.php?f=50&t=41631&start=0

Cize podla pravidiel tvoj dotaz mal byt smerovany do niektorej z tychto tem.

Dobre pochod pri kupe auta, a nech ti len sluzi :wink: :D

hanes666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 16.02.2009 07:01
Bydliště: kousek od PLZNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od hanes666 »

já si myslim že 1.9 tdi s 85kw jede hodně krásně, v plným autě(5 lidí a narvanej kurf až po střechu) sem s tim letěl v německu po dálnici 180 a spotřeba bylo kolem 6.8l na 100km, což je podle mě uplně úžasný..
ikdyž ten dvoulitr by me asi lákal taky, aspon si ho vyzkoušet..

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od Memphis_sharan »

6.8? :D 180? :D asi lehka noha

mam taky 1.9TDI 85kw a pri ceste do francie pri 5 lidech a plne nalozi a max rychlosti do 120km to zralo do 6L ale pri zpatecni ceste a rychlosti kolem 160km/h to bylo kolem 8L ... ale nebudu nikomu nic vymlouvat jen ze pri 180 mi to 6,8 fakt nezere spis tak k 9L 8) vyzkouseno na delsich trasach a v aute jsem byl sam...

ale zpet ktematu myslim si ze 1.9 85kw jede paradne a pokud je moznost koupit 2.0 nevahal bych protoze pak se z tohoto minibusu stava opravdu rychly minibus :twisted: uz tech 85kw natrhne kde komu hrozne me to auto svadi k blbostem a nektere lidi dost stve kdyz snima dokaze drzet krok takovy mastodontik :D

NEMAM 4MOTION OMLOUVAM SE
Naposledy upravil(a) Memphis_sharan dne 09.07.2009 07:37, celkem upraveno 1 x.

rva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.07.2009 07:55

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od rva »

to : Memphis_sharan
to : hanes666

Máte 4Motion nebo ne ? A co kola ? Přemýšlím nad 17 palci. Vím, že pro naše cesty jsou lepší 16 palců, ale připadají mi na auto vzhledově malé.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od Marek77 »

Já mám dojem, že každý TDi je povedený. 85kW má slušný nástup, ale ve vysokých otáčkách vadne (proto žere) - od 3500 otáček výše má stejný točivý moment jako rotačka 81kW, ale těžké kvalty. Výborná motorizace je 96kW, která jede pořád stejně dobře, o motoru 11OkW ani nemluvím (ale těch je strašně málo).
Motor 2.0 je vlastně převrtaná 1.9 / 96kW (jiná zásadní změna tam není) - jede velmi dobře (Jožko Abel může povídat).

Já mám 81kW (nemám rád PD motory, proto jsem zvolil klasickou rotačku) a s výkonovými parametry jsem nadmíru spokojen.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od Jose1 »

rva
Náhon na 4 v nížině naprd, bohatě si vystačíš s ESP. S 96kW motorem nepoznáš, že něco vezeš. Ať v tom sedíš sám, nebo máš za sebou tunu, furt to jede stejně. Nevím, jak 85ka, ale míň bych nebral.
(Vše míněno samozřejmě s lehkou nadsázkou) :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od Marek77 »

Ono nejde tak úplně o výkon motoru, jako spíše o točivý moment a jeho průběh. Motor benzin 2.0i má stejných 85kW jako 1,9TDi/AUY v naftě - zkus se v obou vozech svézt a porovnej.................. :wink:.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od michall »

Tak ten můj AUY má (měl, když byl novej :mrgreen: ) 85kW a 310Nm, dvoulitr (ADY, ATM) má sice taky 85kW, ale jen 170Nm. Když naložím něco těžšího, auto jede skoro stejně, jen musím pootočit kolečkem štelování světel.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký motor vybrat ?

Příspěvek od Memphis_sharan »

rva píše:to : Memphis_sharan
to : hanes666

Máte 4Motion nebo ne ? A co kola ? Přemýšlím nad 17 palci. Vím, že pro naše cesty jsou lepší 16 palců, ale připadají mi na auto vzhledově malé.

4MOTIONA TEDA NEMAM a ani ti nevim u tohodle ani snad nechci ja mam kola 15 na aute i vtechnicaku a nevim jestli bych si 16-17 necim pomohl nechci aby auto ztvrdlo!a 17 taky muzes o kde co prorazit!vidim to u otce ma audi a4 novou a origo 17 a uz 3krat prorazil o kamen a pod...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od Marek77 »

Souhlasím - mám osobně vyzkoušeno, že při používání kol o průměru disku více jak 16" auto ztrácí svůj pověstný komfort podvozku, zvláště na českých silnicích (a dálnicích). Nejlépe mi vyhovují klasické "patnáctky" v kombinaci s rozměrem 195/65-15, nejen na jízdní komfort, ale především na spotřebu.

Se čtyřkolovým SAG jsem nikdy nejel ani metr, takže nemůžu posoudit. Ale Bora si to obrovsky chválí. Jde především o to, že SAG 4x4 používá systém Haldex, což znamená, že zadní náhon se nevypíná úplně (vždycky, i když nepatrně, zadní náprava hrne). Z toho soudím, že jízdní vlastnosti jsou samozřejmě nejspíš lepší než u 4x2. Má to samozřejmě svá PROTI, především vyšší spotřebu paliva. Taky je nevýhoda, že modely 4x4 mají kratší zpřevodování rychlostí než srovnatelná motorizace 4x2 a taky je škoda, že 4x4 nenabízejí ve více motorizacích.

Memphis_sharan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26.01.2009 16:00
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od Memphis_sharan »

ale taky je tam vic veci co se muze vys... co v aute neni to se nepos...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

Příspěvek od abeljozef »

Keby si sa na to pozeral takto tak to si ani auto nekupis :wink: :mrgreen:

Podla mna vybava je tam preto aby ti sluzila. Je len otazne ci ju potrebujes a ake mas poziadavky.

Rozodne by som nekupoval auto bez vybavy len preto ze je tam menej veci co sa moze pokazit.

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Aky motor do SAG?

Příspěvek od eEDOo »

Zdravim vstkych,

potreboval by som poradit.
Chcem si kupit auto SAG od 2001 vyssie a neviem sa rozhodnut s akym motorom.
Rocne najazdim cca max 15000, ale vela jazdim po meste, tak cca 70-80%.
Do prace (som sa prestahoval) to mam teraz cca 10min autom a momentalne jazdim na octavke 1.9TDI 81kW a zda sa mi, ze to auto dost trpi. Motor sa vobec nezohreje, klepe ako stary traktor. Takisto turbo asi nebude nejak najlepsie na tom. A spotreba taktiez, pohybujem sa niekde okolo 7,2 l/100km
Preto som si neni isty, ze ci by bol diesel dobra volba.SAG je dost velke auto a myslim si ze ani ten diesel by nemal nejak malu spotrebu v meste, okrem ineho.
Pohraval som sa s myslienkou kupy 2.8 benzin. Viem ze tieto motory neboli nejak extra vydarene, ale ze vraj ked sa clovek o to stara - pravidelny servis, tak to vydrzi celu vecnost.
Som skusal hladaj aj tu na fore ale nejak vela prispevkov k tomuto motoru som nenasiel.
Vopred vdaka.

yrral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.06.2009 11:45
Bydliště: Praha Západ

Re: Aky motor do SAG?

Příspěvek od yrral »

Řeším podobný problém, nájezd 10-15tis. ročně a chci SAG II po roce 2000. Rozhodl jsem se pro benzín. Bude mít sice proti dieslu vyšší spotřebu, ale za stejný peníze koupím auto v celkově lepším stavu s míň najetejma kilometrama a když se něco podělá, což se dá u staršího auta čekat, tak do toho finančně nezahučím tak jako u dieslu. Navíc má benzín levnější servis a a snad i pojistku. Samozřejmě že bych mohl narazit i na bezproblémovýho diesla, ale ta pravděpodobnost je dle mého názoru menší. Pokud bych ale ročně najel přes 20tis., šel bych asi do dieslu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“