KOUPĚ SHARANA: jaký vybrat motor? 66, 81, 85 KW

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sharan 2.8i

Příspěvek od Marek77 »

Anton píše:Je oravdu zachovalej a je to rok 99 za 115 000,Jsou tam kola letní 235/17/45 a zimáky k tomu fungl nový,vše v eletrice,AC klima,DVD, přední sklo vyhřívané,sedačky obě otočný u řidiče i spolujezdce a vyhřívané a ještě mi dá nový kotouče i s deskama k tomu,já nevim na internetu jsem ještě našel jeho inzeráty a tam je jak řikáš 96/97 a jinde je 99.
Tady jsou odkazy.Tak se mrkněte a dejte vědět,zatim dík za názory.

http://autobazar.hyperinzerce.cz/auta/i ... rce1501446

http://auto.bazos.cz/inzerat/2477300/VW ... -128kw.php

Milý Antone, to červené auto na Tvých fotkách není model 1999 ani náhodou. Má stará táhla stěračů, tudíž je to model maximálně 1997. Věř mi, poznám to na první pohled.

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: Sharan 2.8i

Příspěvek od Anton »

Na to VIN se podívam a s těma stěračema a volantem opravdu nevim jak muže být každý díl z jiného modelu?? Docela mi to vrtá hlavou fakt ho chci je super ale jestli je to opravdu rok kolem 97 tak těch 115 je dost a když to nevemu tak to prodá má dalšího zájemce. :x
Na ty couračky těch 11 by šlo to už je přijatelný.Fak díky za komentáře dozvídam se užitečný věci. :D

ninja8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2008 05:43
Bydliště: Valašsko

Re: Sharan 2.8i

Příspěvek od ninja8 »

Anton píše:Na to VIN se podívam a s těma stěračema a volantem opravdu nevim jak muže být každý díl z jiného modelu?? Docela mi to vrtá hlavou fakt ho chci je super ale jestli je to opravdu rok kolem 97 tak těch 115 je dost a když to nevemu tak to prodá má dalšího zájemce. :x
Na ty couračky těch 11 by šlo to už je přijatelný.Fak díky za komentáře dozvídam se užitečný věci. :D
Mám sice nový model 150kW a jěště k tomu 4motion, ale po městě se na 11l/100km nedostanu to nejde. Ale pokud vyjedeš za město nemyslím žádné dálky 10-20km tak to spadne hned dolů něco kolem 11l/100km.
Sharan II 2.8 150kW 4motion

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od marasoba »

To ANTON

Trošku jsme se dostali od spotřeby dál, ale dovolím si malé OT:
Antone, jestli jsi do něj zamilovanej, jak píšeš, tak ho vem. Je to sázka do loterie, ale může Ti sloužit bez problémů. Nebo se Ti bude sr.t a budeš naštvanej, žes nekoupil něco jinýho. Jen Tě chci upozornit na jednu zásadní věc: podle RZ (SPZ) 7S2 toho Sharana nemá kamarád zrovna dlouho. :?: :?: PROČ PRODÁVÁ :?: :?:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Já myslim že ho má už nějakej pátek a prodává ho prý proto že chce něco jinýho asi toho novýho Citroena C5 kamarád to vozí z autosalonu o 300-400tisíc levněji,nebo prý toho nového Sharana.To se podívam do techničáku jak dlouho to má ale je fakt že se o něj stará,další věc co se mi líbý je řetěz místo rozvodového řemenu.Já na Sharany slyšel samou chválu tak doufam že se to sr.t nebude. :lol:

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KOUDA »

Anton píše:Já myslim že ho má už nějakej pátek a prodává ho prý proto že chce něco jinýho asi toho novýho Citroena C5 kamarád to vozí z autosalonu o 300-400tisíc levněji,nebo prý toho nového Sharana.To se podívam do techničáku jak dlouho to má ale je fakt že se o něj stará,další věc co se mi líbý je řetěz místo rozvodového řemenu.Já na Sharany slyšel samou chválu tak doufam že se to sr.t nebude. :lol:
Zdravim,

ja mam sharana uz 5 let /150 kw/

spotreba dlouhodobe Praha 11,5-12 l/ 100 km

spotreba mimo Prahu 9,5-12 l/100 km

POZOR ! Dost zalezi, zda-li je pustena klima ve meste - to je potom i 2,5 l navic!!

spotreba dalnice Nemecko - 6 osob s nakladem pri rychlosti vyssi nez 190 km/hod - 14 l/100 km

NIc zasadniho se na nem ne.ere, bezne veci opotrebovavane jizdou, majitelem a posadkou....

Ten Sharan je peknej, ale dost veci na nem nesedi-nezlob se, ale je to tak...ja bych do nej nesel-hlavne proto, ze majitel nerika uplnou pravdu.....ale to je muj nazor...viz znacka 7S...to neni nejaky patek, ale par tydnu, lepereceno mesicu....

Jinak hodne zdaru vsem Sharanakum, a jak rikam, auto zacina na 6ti valcich a vyse...:-)
Samozrejme s nadsazkou :-) jinak mi ropaci daji co proto...

KOUDA

P.S. prihreju si trochu polivcicku - ja budu mozna taky prodavat, tak dej vedet...

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od abeljozef »

6 valcov ALE BEZ TURBA :D :D :D

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od KOUDA »

abeljozef píše:6 valcov ALE BEZ TURBA :D :D :D
:-)
TURBO uz opravdu neni potreba.....

Staci to, co tam je pod kapotou seriove z tovarny
Tedy alespon me to bohate staci.... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

On mi přímo neřek že ho má dlouho to jsem si jen domyslel podle toho jak o něm mluvil ale máte pravdu dnes jsem zjistil že ho má 3 měsíce táta ho zná a před měsícem se o tom Sharanovi s nim bavil a prej je to takovej handlíř s autama ale pokud je to auto v poho tak je mi to jedno jde mi o auto ne o majitele.Láká mě ten stav toho auta,výbava a hlavně ten výkon ale zas mam obavy s tý spotřeby to jsou 3 věci proti jedný tak nevim,zítr bych pro něj chtěl jet tak kdyby někdo dal rady co si skontrolovat a na co si dát pozor byl bych vděčný :kap: mam 3 auto a dvakrát jsem naletěl to třetí auto (Vectra) je od rodičů takže v poho.Díky móóóc.

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: Sharan 2.8i

Příspěvek od Anton »

Další dotazy??? rád zodpovím...většinou sou tady totiž hoši s 1,9TDi... :)
stran inzerátu : 24.06 chtěl za to 119tKč a 7.10. už 125tkč? nemá to být naopak? no možná přihodil ty kola navíc...
a taky "204 koní (cca 150 kW)" je asi blbost, copak neví co vlastní za auto? at si aspon z techničáku opíše dyž tak údaje správně...
no ale nenech se odradit, nejlépe prohlídnout s důvěrou budící mechanikem, třeba je to ten správný kus pro Tebe
jenom bych u 96/97 viděl cenu jak píše Marek77, snad max. 100tKč v případě veškeré funkčnosti a solidnosti...což trochu koliduje s těmi 165 000km / 11 let = 15 000km ročně? to není auto na nákup do hypermarketu a děti do školky....tedy těžko uvěřitelný údaj...ostatně jako u všech vozů v ČR...že ano...no a v poslední řadě spočítal sis kolik tě bude stát povinné ručení?...abys nebyl zaskočen...
no dej dyž tak vědet...třeba je to fakt pečlivě udržovaný model a čeká jen na Tebe... :wink:
držím palce...
Wáclav[/quote]




S tou cenou šel asi nahoru že byl o něj zájem ((si myslim já)).
Těch 15 000 km úplně v poho vym to podle sebe mam Vectru 6měsíců a za tu dobu jsem najel 11 500 km a to jezdim jen kolem komína :lol: .Byl tu u mě večer a okouk jsem ho pod lampou pak jsme se jeli svézt a mužu říct že jsem v lepším autě nejel nic nevrže,neklepe,nebouchá,nebrní prostě to nemá chybu,je to skvělí stroj co se týče pohodlí a při tom výkonu i jízních vlastností.
Rád bych o tomto autě s tebou pokecal víc Wáclave když máš stejnou káru,jak jsi řekl jsou tu většinou HOŠI od TDI :lol: nic proti kluci já jsem taky ROPÁK :D ještě před měsícem jsem řikal že bych benzína už nechtěl a je to tady.Na druhou stranu jsem měl Renaulta 19 1.4 iE 72koní a ten žral 12 L když sem na to šlapal tak ted si řikat proč si nevzít auto se skoro stejnou spotřebou a 2x tak většim výkonem že??

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od abeljozef »

K tym km ti poviem len jedno aj ked je to off topic. Videl som velmi vela stocenych sharanov (v podstate takmer kazdy co sa predava ako jazdeny) a sharan co nabeha 15 000 km rocne je velmi velka vinimka. Priemer je asi 30 000 km rocne tzn. byva aj o hodne viac. Prvy majitel bol z CR ? alebo je to dovoz z DE ? Ak je to z DE urcite ma nabehanych viac. Skus prelustrovat historiu auta.

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

Jo jo projedu velkej tecničák a prej je k tomu i servisní kniha tak by to mělo být v poho ne?? :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od abeljozef »

V zasade by mi servisna knizka nestacila - ta sa da vyrobit. Zistil by som z nej kde bolo uvedene auto servisovane a obehal resp. obvolal zmienene servisy ci je to skutocne tak.

Vsetko sa to riesi v tejto teme: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=49197

Tu najdes vela uzitocnych rad.

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Sharan 2.8i

Příspěvek od Waclav »

Anton píše: S tou cenou šel asi nahoru že byl o něj zájem ((si myslim já)).
Těch 15 000 km úplně v poho vym to podle sebe mam Vectru 6měsíců a za tu dobu jsem najel 11 500 km a to jezdim jen kolem komína :lol: .Byl tu u mě večer a okouk jsem ho pod lampou pak jsme se jeli svézt a mužu říct že jsem v lepším autě nejel nic nevrže,neklepe,nebouchá,nebrní prostě to nemá chybu,je to skvělí stroj co se týče pohodlí a při tom výkonu i jízních vlastností.
Rád bych o tomto autě s tebou pokecal víc Wáclave když máš stejnou káru,jak jsi řekl jsou tu většinou HOŠI od TDI :lol: nic proti kluci já jsem taky ROPÁK :D ještě před měsícem jsem řikal že bych benzína už nechtěl a je to tady.Na druhou stranu jsem měl Renaulta 19 1.4 iE 72koní a ten žral 12 L když sem na to šlapal tak ted si řikat proč si nevzít auto se skoro stejnou spotřebou a 2x tak většim výkonem že??
Tedy zdravím Antone
s těmi km a jejich hodnověrností sdílím názor abeljozefa :wink: ,
s navýšenou cenou a ještě před zimou mi to taky stále nehraje, ale nechme to být :wink: a
sic jsi žádné dotazy nevznesl tak přispěji dalšími obecnými zkušenostmi,
ještě jsme se vůbec nezmínili o VAGu, tedy doufám že jsi schopen si zajistit projeti,
Povinné ručení - jsem u Wustenrotu s cca 35mesici bonusu jsem platil 6500Kč/1rok+1200 za sklo,
jako jedina pojištovna v ČR pojištuje dle kW a nikoliv dle ccm3, což mi vyšlo na těch našich 128kW asi nejefektivněji :roll: ,
počítej s trochu dražším obutím - index nosnosti dle TP 93, spíše 95...tím pádem i trochu dražší pneu ,
ať děláš co děláš kupuješ 10-12 let starý vůz a je třeba uvážit že asi investice do mechanické části podvozku bude potřebná,
kór dyž to auto začne jezdit na našich cestách... :(
aktuální propočet ceny : na 1km mi dnes vyšel na 1,95Kč/1km (380km a natankováno 45l LPG*15,90=720Kč na 380km) no plus trochu benzínu na starty než se sepne LPG, tedy jezdím okolo 2kč/1km takže super ne? :lol:
no víc mne nenapadá takže s dotazy je teď míč na Tvé straně hřiště :D
takže štastnou ruku při koupi...
Wáclav

Uživatelský avatar
Anton
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Anton »

O jakém VAGu?? jak zajistit projetí??už jsem se v něm svezl ale je jasné že se ještě projedu.S tou pojistkou,u český jsem platil 1500 čtvrtletně na 1.4, u Generali platim na 1.7 1000 kč takže docela rozdíl a bonusi mi převedli od český a jak jsem už zde uvedl tak u Generali to prý jde uplatnit na 1 pojistku 2 auta tak počítam kolem 2000 čtvrtletně na Sharana.Opravdu jsem zvědavý na tu spotřebu.Mimochodem na kolik vyjde předělání na LPG??a má to potom stejný výkon nebo tam už není 174 koní ale 174 uřechtanejch oslů :jok: ?? S plinem nemam žádný skušenosti.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“